Rusya'dan Türkiye'ye destek çağrısı!

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Eğitim Komisyonu Başkanı ve uluslararası siyaset uzmanı Vyaçeslav Nikonov, Rusya ve Türkiye'nin barikatın aynı tarafında olduklarını belirtti.

Rusya'dan Türkiye'ye destek çağrısı!
Rusya'dan Türkiye'ye destek çağrısı!
GİRİŞ 11.08.2018 04:30 GÜNCELLEME 11.08.2018 04:31
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

ABD’nin Rusya ve Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Duma vekilleri, iki ülkenin de ‘barikatın aynı tarafında olduğunu’, ekonomik bakımdan yeterince güçlü ve istikrarlı olan iki ülkenin ortak politikalar üretmesi durumunda Washington’un Moskova ve Ankara’ya baskısının işe yaramayacağını vurguladı.

Nikonov, "Şu anda gerçekten birçok ülke aynı kayıkta buluştu, zira ABD insanoğlunun büyük bir kısmına yaptırım uyguluyor. Rusya ve Türkiye bu durumda barikatın aynı tarafında bulunuyor. Türkiye'nin Rusya'dan S-400'leri satın alma girişimi, (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan'a yönelik suikast girişimine karıştıkları ve darbe girişiminde yer aldıkları şüphesiyle birçok kişinin tutuklanması ABD'nin memnuniyetsizliğine yol açıyor. Yaptırımlar giderek genişletiliyor, ABD, güçlünün pozisyonundan hareket ettiğine inanıyor, Türkiye'nin Washington'a ekonomik ve siyasi açıdan çok bağımlı olduğunu ve Erdoğan'a baskı yaparak ABD'nin lehine taviz vermenin mümkün olacağını düşünüyor" diye konuştu.

 

 

‘TÜRKİYE SONUNA KADAR AYAKTA KALACAK'

Rus uzman, sözlerine şöyle devam etti: "Amerikalıların hesabının yanlış olduğunu zannediyorum, zira Erdoğan ve Türk toplumu kesinlikle şantaj ve baskıya boyun eğmeye meyilli değil. Bildiğim kadarıyla toplum ve meclis, muhalif partiler de dâhil olmak üzere bu durumda Erdoğan'ı destekliyor ve Amerika'nın baskısına boyun eğilmemesi gerektiğini düşünüyor. Bu nedenle Türkiye sonuna kadar ayakta kalacak ve Erdoğan bunu söyledi. Türkiye'nin ticaret alanında ve diğer birçok farklı alanda Rusya için önemli ortak olduğu açıkça ortada. Bu nedenle Rusya, ABD-Türkiye ihtilafında şüphesiz Türkiye'den yana olacak ve ben, Ankara'nın Rus desteğine güvenebileceğinden eminim." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 40
 • Lord Omer Ahit 6 ay önce Şikayet Et
  Trump Amerikanin basi olmadan önce belliydi bu. Türkiye Rusyayla baska bir dost ilişkisi öne cikacagını. Stratejik işbirliginde bulunmak yanliş olmaz.
  Cevapla
 • İsmail 6 ay önce Şikayet Et
  Rusya Amerika ile iş birliğini bırak ayıp olmasa büyük elçi bile gönderemeyecek o yüzden Amerika ile iş birliği yapıp türkiyeyi gaza getirdiğini düşünmuyorum devletler arası dostluk olmaz hiç bir devlet bir devletin iyiliğiin istemez ama rusya çin iran ile düşmanlarımız aynı o yüzden çıkarlarımıza en uyan 3 devlet bunlar
  Cevapla
 • Lord Omer Ahit 6 ay önce Şikayet Et
  Düşmanlık buna benzemez. Bir savaş durumunda degil dirler bu Devletler. Tabiki her devlet kendi ekonomisini, kendi korunmasını ve kendi gelişmesini düşünüyor. Bir birlerine girecek durumda degiller bu devletler. Birbirlerinin kollarını koparacak durumda degiller.
  Cevapla
 • aynen 6 ay önce Şikayet Et
  rusya oyun oynamasin ne gorustukleri bile beli deyil abd yle onun ivin ruslarada fazla guveemek lazim
  Cevapla
 • maho 6 ay önce Şikayet Et
  Size de güvenilmez ,uçak meselesindeki çirkefliğinizi unutmadık ,ama şimdilik aynı saftayız...
  Cevapla
 • şalgam 6 ay önce Şikayet Et
  türk parası değer kaybedebilir önemli deil yine toparlanacağız inanıyorum buna ama abd biticek yani sonu THE END
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarihi maç öncesi ABD'li rakibine haddini bildirdi!
Mısır'da idam edilen gencin son sözleri vahşeti gözler önüne serdi!