CHP'de kritik gelişme! Muhalifler toplandı

CHP’li muhaliflerden imza açıklaması geldi. Gaye Usluer, “Dilekçelerden henüz yanıt alamadığımız için 630 imza bir şekilde 600’ün altına düşürüldü” dedi.

CHP'de kritik gelişme! Muhalifler toplandı
CHP'de kritik gelişme! Muhalifler toplandı
GİRİŞ 12.08.2018 19:59 GÜNCELLEME 12.08.2018 19:59
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

CHP'de muhalifler partiyi tüzük kurultayına götürüp götürmemeye karar vermek için bugün Ankara'da toplandı.

Olağanüstü kurultayın gerçekleşmesi için toplanan ve daha sonra sayısı azaldığı iddia edilen imzalar için bir araya gelen CHP’li muhaliflerden Gaye Usluer, gazetecilerin sorusu üzerine, “630 delegeyi temsilen her ilden en az bir kişi kaydıyla yaklaşık 400 kişi bir araya geldik. 24 Haziran seçimleri sonrasında partimizin henüz yapamadığı siyasal değerlendirme içeride yapılmakta. Türkiye’nin dört bir yanından gelen delegelerimiz bu siyasal değerlendirmeyi yapıyor” ifadelerini kullandı.

630 imzanın toplanmasının nedeninin olağanüstü kurulun yapılması olduğunu belirten Usluer,  “Dilekçelerden henüz yanıt alamadığımız için 630 imza bir şekilde 600’ün altına düşürüldü. Hâlâ imza veren 630 delegemiz imzalarının arkasındalar. Toplantının ana teması; delegelerimiz 630 imzanın gereğinin yerine getirilmesini istiyorlar. Bundan sonra ne olacak? Farklı seçenekler tartışılmakla birlikte herkesin ortaklaştığı seçenek 630 delege imzasının talebinin yerine getirilmesi, yani yerel seçimler öncesinde olağanüstü kurultayın yapılması. Hafta içinde delegasyonun temsil edilmesini istediğimiz kişilerden oluşan heyet bir deklarasyon hazırlayacak ve bunu kamuoyuna açıklayacağız" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • VATANSEVER 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeni bir parti kurun.
  Cevapla
 • sait 1 yıl önce Şikayet Et
  Biriniz yalan söylüyor ama hanginiz, çünkü topunuz yalancısınız
  Cevapla
 • 61 tufan 1 yıl önce Şikayet Et
  komedi topluluğu
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Rusya'dan peş peşe Türkiye açıklamaları! Erdoğan ile Putin arasında kritik temas
28 Şubat'la ilgili çarpıcı sözler: Darbecilerin patronu hiç değişmedi