Hem derse girecek hem MKYK’ya

AK Parti’nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) 50 üyenin en genci olan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Hatice Merve Tatar, “Öğrenince çok şaşırdım ve sevindim. En büyük desteğim ailem ve okulum” dedi.

Hem derse girecek hem MKYK’ya
Hem derse girecek hem MKYK’ya
GİRİŞ 20.08.2018 06:45 GÜNCELLEME 20.08.2018 09:16
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

 MKYK üyeliğinin kendisine büyük sürpriz olduğunu dile getiren Tatar, “Kongrede ismim okunmadan önce televizyonda MKYK üyesi olduğumu duyan yakınlarım beni aradı. Böyle bir şey olmadığını söyledim. Kongrede ismim okunduğu zaman çok şaşırdım ve çok mutlu oldum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün düzenlenen MKYK toplantısında “Ailemizin en küçük üyesi olarak ilk önce sen kendini tanıt” dediğini dile getiren Tatar, diyaloğu şu sözlerle aktardı:

ERDOĞAN YAŞINI SORDU, TEBRİK ETTİ

 

 

“Sayın Cumhurbaşkanı özellikle yaşımı söylememi istedi. Yaşımı söyledikten sonra beni tebrik etti ve MKYK üyelerine, ‘Arkadaşımız 1997 doğumlu, çocuklarınız ile aynı yaşta. Gençleri aramızda görmek çok güzel ve önemli. Ailemizin en genç üyesi, çalışkanlığı ile herkese örnek olsun’ ifadelerini kullandı. Ben de kendilerine teşekkür ettim.” 

İlk olarak bugün memleketi Gaziantep’te gençlerle buluşacağını dile getiren Tatar, “Annem ev hanımı, babam ise esnaf. Her zaman siyasete ilgim vardı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Okulum ve ailem beni çok destekledi. Derslerimi aksatmadan çalışacağım” diye konuştu.

KAYNAK: HÜRRİYET
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Mehmet ay 5 ay önce Şikayet Et
  Genc nesil genc ve guçlu devlet demektir.
  Cevapla
 • Genç memet 5 ay önce Şikayet Et
  Okulu ve eğitimi adil olacak mı merak ediyorum. Sonuçta vekil. 30 yaş iyiydi
  Cevapla
 • Ahmed 5 ay önce Şikayet Et
  Ülkemiz kendisinden büyük hizmetler bekliyor, Ekonomiden Eğitime, Sanayi den Sağlık sektörüne kadar. Gençlerin önünü açmak lazım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya'dan Türklere Nazi uygulaması!
İngiltere'ye büyük şok! Kapatma kararı aldılar