AK Parti'den başkan adaylarına kritik talimat!

AK Parti, yerel seçimlere giderken mevcut belediye başkanlarının kamuoyunun dikkatini çeken uygulamalarına çeki düzen vermeleri konusunda karar aldı.

AK Parti'den başkan adaylarına kritik talimat!
AK Parti'den başkan adaylarına kritik talimat!
GİRİŞ 14.09.2018 11:07 GÜNCELLEME 14.09.2018 11:07
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Belediye başkanları ve yerel yöneticilerin kullandıkları lüks araçlar tartışma konusu olunca uyarı yapıldı. Bu uyarı üzerine, yerelde belediye başkanları araçlarını değiştirme ve havuza devretme kampanyası başlattı.Yeni dönemde tasarrufun büyük önem taşıdığı, her alanda tasarruf yapılması gerektiğini ifade eden parti kurmayları, belediyelerin her konuda daha dikkatli olması gerektiği mesajını verdi. Belediye başkanları, lüks araç kullanımının yanı sıra, seçmene değmeyen projeler konusunda da uyarıldı ve belediye kaynaklarını boşa harcamamaları istendi.

SEÇİM HAZIRLIĞI

Edinilen bilgiye göre, son iki MYK toplantısında yerel seçim çalışmalarını değerlendiren parti yönetimi, belediye başkanlarının kamuoyunda sıkıntı yaratan uygulamalarıyla ilgili de seçim öncesinde önlem almayı kararlaştırdı. Lüks makam aracı kullanımının yerelde yarattığı sorun da gündeme geldi. Bunun üzerine yerel yönetim başkanlığı, bu süreçte oluşacak algının ortadan kaldırılması için belediye başkanlarını uyardı.

AK Parti Yerel Seçim Başkanı Mehmet Özhaseki, “İlçe belediye başkanlarının ilçelerinde eskortla dolaşmasına ve yerel yöneticilerin lüks makam aracı kullanmasına izin vermeyeceğiz. Marka ismi vererek yasak getireceğiz” açıklaması yaptı. Bu açıklamanın ardından, bazı belediye başkan ve başkan yardımcıları araçlarını değiştirmeye ve havuza devretmeye başladılar. Bu yaklaşım, muhalefet tarafından ‘seçim manevrası’ olarak nitelendirildi.

KAYNAK: HÜRRİYET
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • soner 5 ay önce Şikayet Et
    seçime yakın değil bu uygulama bütün zamanlara yayılmalı. Yalnız belediye başkanları değil tüm kamu görevlileri aynı durumda. Devlete çekidüzen verilmesi gerekiyor.
    Cevapla
  • Hulusi 5 ay önce Şikayet Et
    Bazı Meclis üyelerine tahsis edilen, belediye tarafından kiralanan, kira bedeli ve yakıt giderleri belediye tarafından karşılanan ve meclis üyelerinin şahsi işleri için kullandığı araçlarda ciddi masraf ve israf ve haram.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tümamiral Yaycı ve ekibi geliştirdi, ünü Avrupa'ya kadar uzandı!
Siyasilerin görmediğiniz arşiv fotoğrafları