AK Parti ve MHP ittifak için anlaştı!

Cumhur İttifakı'nın devamı için prensipte anlaşma sağlandı. Özhaseki, 'Görüşmeler heyetler halinde devam edecek' dedi.

AK Parti ve MHP ittifak için anlaştı!
AK Parti ve MHP ittifak için anlaştı!
GİRİŞ 25.09.2018 20:02 GÜNCELLEME 25.09.2018 21:06
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet ÖzhasekiMHP ile yerel seçimlerde ittifak için heyetler arası görüşmelere başlanacağını söyledi.

Özhaseki, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadır Durmaz ile görüşmesinin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, MHP ile yerel seçimlerde ittifak için heyetler arası görüşmelere başlanacağını ifade etti. 

Özhaseki, "Detaylar konuşulmadı. Cumhurbaşkanımız döndükten sonra ikili heyetler halinde görüşmelere devam edilecek." dedi. 

Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ve Almanya ziyaretlerinin ardından en kısa sürede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geleceğini de kaydetti.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DURMAZ: GÖRÜŞMELERİN DEVAMI KONUSUNDA MUTABIK KALDIK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda AK Parti ile karşılıklı irade beyanında bulunduklarını bildirdi.

Durmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile "yerel seçimde ittifak" ile ilgili gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, her iki tarafın da Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerle de devam etmesi gerektiği konusundaki iyi niyetini karşılıklı beyan ettiğini söyledi.

Detayları görüşmediklerini belirten Durmaz, şöyle devam etti:

"Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk. Görüşmelerimiz bundan sonra gerek iki genel başkan yardımcısı arasında gerekse heyetler olarak devam edebilir. Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Genel Başkanımızla görüşmeleri bekleniyor. Orada da belki daha kapsamlı bir değerlendirme yapma imkanı olabilir veya sonrasında daha kapsamlı çalışmalar yapılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın görüşmeleri bundan sonraki görüşmelerimize ışık tutacak. İrademizin karşılıklı olarak örtüştüğünü ifade edebiliriz."

SAMİMİ VE DOSTANE

Cumhur ittifakı iradesinin devamında yarar olduğunun ifade edildiğini vurgulayan Durmaz, "Görüşmelerin devamı konusunda mutabık kaldık." dedi.

Durmaz, görüşmelerin samimi ve dostane bir ortamda gerçekleştiğini kaydetti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Eyt mağdurları 10 ay önce Şikayet Et
  Bu sefer MHP'ye oy verdim ve BEKLİYORUM.
  Cevapla
 • AdanaAhmetÖxxn 10 ay önce Şikayet Et
  allah verede Adanayi Mhp ye vermeyelerdi
  Cevapla
 • Malatyalı 10 ay önce Şikayet Et
  Bahçelinin başarısıdır bu, helal olsun adama, Rabbim iki cihanda yar ve yardımcısı olsun. 15 temmuzdan beri vatanın ve milletinin yanında oldu, tek bir eleştirisi dahi olmadı hükümete karşı, SÖZKONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR dedi ve siyaseti bir kenara bırakıp Ak partiye destek verdi, çünkü biliyordu istikrar bozulursa vatan düşerdi, başkaları iktidarı ele geçirirse vatana ihanet ederdi...
  Cevapla
 • Ali öztürk 10 ay önce Şikayet Et
  Çok yerinde adımlar helal olsun ak parti ve MHP ye önce vatan gerisi teferruat.bu birlikteliğin sonsuza dek sürmesini diliyorum.allahım birliğimizi beraberliğimizi hiç bir zaman bozulmasına fırsat vermesin.tabi CHP ve HDP’nin de
  Cevapla
 • DİYAR-I BEKİR 10 ay önce Şikayet Et
  BU MEMELEKET HER ZAMAN //////ÜLKÜCÜ HAREKETE/////// MUHTAÇTIR.çünkü. HER TÜRLÜ NAMUSUZLUĞA KARŞI /////DEVLETİN////// siğortsıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
22 Ağustos Günün Önemli Gelişmeleri
Süleyman Soylu: Demokrasi truva atı değildir