Bahçeli: İttifakta siyasi kombin yapabiliriz

Dün ilk adımı atılan AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmelerine ilişkin MHP lideri Bahçeli'den yeni bir öneri geldi. Bahçeli, "İttifakta siyasi kombin modelini hayata geçirebiliriz. Yasal zemin olmadığından konuşarak siyasi kombin yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

Bahçeli: İttifakta siyasi kombin yapabiliriz
Bahçeli: İttifakta siyasi kombin yapabiliriz
GİRİŞ 10.10.2018 06:49 GÜNCELLEME 10.10.2018 06:49
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

K Parti ile MHP arasında Cumhur İttifakı görüşmelerine ilişkin dün ilk adım atılmış, Numan Kurtulmuş, “Son derece verimli ve yapıcı oldu. Ortak, mutabık görüşlerimiz var, toplantıların devamı için prensip kararına vardık” demişti.

Habertürk'ün haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ittifaka ilişkin açıklama yaptı. Devlet Bahçeli, "İttifakta siyasi kombin modelini hayata geçirebiliriz. Yasal zemin olmadığından konuşarak siyasi kombin yapabiliriz" dedi.

YENİDEN BİR ARAYA GELECEĞİZ

AK Parti ile MHP arasında yerel seçimde yapılacak ittifak için görüşmelerinde ilk adım atıldı. AK Parti'den Numan Kurtulmuş ile Mehmet Özhaseki, MHP'den Semih Yalçın ile Sadir Durmaz'la bugün bir araya gelmişti. Heyetler arasında yapılan görüşme sonrası Meclis'te ortak açıklama yapılmıştı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş görüşmeye ilişkin, "Yerel seçim ittifakı için hukuki engeller var. İki parti çalışıp bunları aşacağız. Heyetler olarak görüşerek bazı konulardaki teknik çalışmalar sonrası yeniden bir araya geleceğiz. Buradan sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz" demişti. Sözlerine devam eden Kurtulmuş," Son derece verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardık" ifadelerini kullanmıştı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ittfak
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • ... 9 ay önce Şikayet Et
  Ben bir AK Parti'liyim değil mi mesela, şimdi ben İzmir'de ol sam AK Parti'ye, Adana'da olsam MHP'ye veririrdim. İşte bu. MHP'li kardeşimde aynısını yapacak. Olay bu. MHP'nin güçlü olduğu üç beş yerde AK Parti MHP'yi destekleyecek AK Parti'nin güçlü olduğu yerlerde de MHP AK Parti'yi destekleyecek. Hatta ittifaka gerek bile yok. Taban bunu böyle bilecek böyle yapacak. İşte bu.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Emeklilikte yaşa takılanlar haklarını istiyor sadece.
  Cevapla
 • asaf 9 ay önce Şikayet Et
  sayın devlet bahçeliden 700 bin emeklilikte yaşa takılanların hayır duasını almasını istirham ediyorum. mhp lideri sayın bahçeli isterse bu iş olur inancındayım. selamlar.
  Cevapla
 • Afrikalı 9 ay önce Şikayet Et
  Bir çeşit koalisyon mu olacak yani?
  Cevapla
 • hasan ali 9 ay önce Şikayet Et
  birilerinin aklıyla daha doğrusu emriyle birileri birlik oluyorsa MHP ile AK partinin birlik olmaması ancak ve ancak içerdeki ve dışardaki düşmanları sevindirir. kaldı ki hassasiyetimiz dinimiz ezanımız bayrağımız vatanımız milletimiz bağımsızlığımızken elbet birlik oluruz. Biiznillah. bana Allah yeter.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beyaz Saray'dan S-400 açıklaması
Erbil'de 25 yıl sonra aynı acı