Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi sona erdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmesi sona erdi.

GİRİŞ 13.11.2018 21:44 GÜNCELLEME 13.11.2018 23:16
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Görüşme sonrası CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, ortak basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti'li Paçacı, toplantının son derece verimli geçtiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin başta ekonomik olmak üzere diğer temel sorunları hakkında her iki parti genel bir görüş alışverişinde bulunmuştur. Daha sonda önümüzde 31 Mart'ta gerçekleşen olan yerel seçimler konusunda da genel anlamda bir görüş alışverişinde bulunulmuştur. Milletimiz geleceğinden umutlu değildir. Türkiye'nin iki büyük partisi bir araya gelerek temel meseleler konusunda ortak mutabakatlar temin etmiştir. Bu genel mutabakatlar çerçevesinde milletimiz umutsuzluğa kapılmasın. Bu toplantı hem CHP olarak hem İYİ Parti olarak geleceğe daha umutla bakmamızı sağlamıştır."

"GENEL KONULAR DEĞERLENDİRİLDİ"

CHP'li Torun ise, gerek dış politikada gerekse iç politikada çözmeleri gereken önemli konuların bulunduğunu kaydederek, "İki genel başkan bu konular üzerinde durdular. Genel konular değerlendirildi ve bir siyasi sorumluluk içerisinde de görüş alışverişinde bulunuldu. Bizim amacımız artık bu ülkede üzerinde durmamız gereken çözüm üretmemiz gereken konular var. Bu anlamda bir genel değerlendirme yapıldı" dedi.

Yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti'nin işbirliği yapıp yapmayacağı ve bu görüşmelerin devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine Paçacı, "Genel bir görüş alışverişinde bulunulmuştur. Onun ötesinde söylenecek bir şey yoktur. Türkiye'nin birçok problemi var. Bu problemlerin çözümü için iki büyük siyasi parti her zaman bir araya gelebilir. İhtiyaç hasıl olduğunda bu birliktelik veya bu görüşme gerçekleşecektir" diye yanıt verdi.

"ADAYLAR KONUSUNA GİRİLMEDİ"

Bir basın mensubunun Mansur Yavaş'ın adaylığının gündeme gelip gelmediği sorusuna ise CHP'li Torun, "Adaylar konusuna girilmedi. Sadece genel değerlendirme yapıldı. Sonuçta iki genel başkanda siyasi sorumluluk içinde Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunların çözümü noktasında değerlendirme yaptı" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 7
 • yörükoğlu 6 ay önce Şikayet Et
  aynı tas aynı hamam bunlardan ne köy olur ne kasaba .Allah vatanımızın yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • Chdp 6 ay önce Şikayet Et
  Chp iyi yi hdp konusunda ikna etmistir
  Cevapla
 • musti 6 ay önce Şikayet Et
  Bunların çözecek Türkiye'nin sorununu haha gülelim boşa gitmesin bari
  Cevapla
 • kadir 6 ay önce Şikayet Et
  Allah tüm şer ittifakları başlarına vursun amin amin amin...
  Cevapla
 • fxnope 6 ay önce Şikayet Et
  türkçesi kirli pazarlık yaptık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
YSK'nın gerekçeli kararı ile ilgili son dakika gelişme!
Tam 30 ton ve sınıfında en iyisi!