Erdoğan net konuştu: Talimatı buradan veriyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli aday tanıtım toplantısında konuştu. Doç. Dr. Tahir Büyükakın'ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu açıklayan Erdoğan, "Seçmen kütüklerinde isimleri olmayan AK Partili üyeler" hakkında, il ve ilçe başkanlarına bu kişilerin kayıtlarının derhal yapılması için talimat verdi.

GİRİŞ 12.01.2019 16:27 GÜNCELLEME 12.01.2019 16:47
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli aday tanıtım toplantısında konuştu.

Doç. Dr. Tahir Büyükakın'ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu açıklayan Erdoğan, "Seçmen kütüklerinde isimleri olmayan AK Partili üyeler" hakkında, il ve ilçe başkanlarına bu kişilerin kayıtlarının derhal yapılması için talimat verdi.

AK PARTİ'NİN KOCAELİ ADAYLARI

Büyükşehir Belediye Adayı: Doç. Dr. Tahir Büyükakın

Başiskele: Mehmet Yasin Özlü

Çayırova: Bünyamin Çiftçi

Darıca: Muzaffer Bıyık

Derince: Zeki Aygün

Dilovası: Hamza Şayir

Gebze: Zinnur Büyükgöz

Gölcük: Ali Yıldırım Sezer

İzmit: Azize Sibel Gönül

Kandıra: Adnan Turan

Karamürsel: İsmail Yıldırım

Kartepe: Muhammet Mustafa Kocaman

Körfez: Şener Söğüt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

 

 

Aday tanıtım toplantımızın ülkemiz, partimiz ve Kocaeli'miz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarına çok büyük görevler düşüyor. AK Parti kadroları bu seçimlerde Kocaeli'nde daha çok koşturacak daha çok çalışacak, daha çok insana ulaşacak ve inşallah bir kez daha AK Parti'nin zafer sancağını şehrimizde dalgalandıracaklardır.

SALONDA DUYGU DOLU ANLAR

Salonda duygu dolu anlarda yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan salonda konuşmasını yaptığı sırada, gençlerden biri gözyaşlarını tutamadı. Gencin ağladığını gören Erdoğan, "Deden kurban olsun sana bir dur da... Ben de seni çok seviyorum.. Ağlama yok ağlarsan beni de burada ağlatırsın..." dedi.

İL VE İLÇE BAŞKANLARINA TALİMAT

AK Parti teşkilatlarına çok büyük görevler düşüyor. Seçmen kütüklerini incelediğimizde AK Parti üyelerinden 504 bininin burada kayıtlarını olmadığını tespit ettik. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1.5 milyon kişi içinde de 222 bin AK Parti üyesi var. Bu seçimde 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. Bu rakamlar Kocaeli'de, ilk defa oy kullanacak kişi sayısı 23 bine yakın. Bir önceki seçime göre şehre yeni gelen seçmen sayısı yaklaşık 38 bin. Bir önceki seçimde oy kullanıp da listelerde olmayan kişi sayısı yaklaşık 20 bin. Üyemiz olup da seçmen kaydı bulunmayanların sayısı 10 bin civarındadır. Bunların hepsi gerçekten çok ciddi rakamlardır. Şayet bu değişimleri doğru şekilde takip edip milletimizin gönlüne girebilirsek seçim sonuçlarında belirleyici bir etkiye yol açabiliriz. Tüm il ve ilçe başkanlarına talimat veriyorum. Seçmen kütüklerinde isimleri olmayan üyelerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. Adres değiştirerek ilinize, ilçemize gelmiş üyelerini hemen kayda geçireceksiniz. Oy verme hakkı olan her gence ulaşıp onları bilgilendireceksiniz. Kendilerini partimizde siyaset yapmaya davet edeceksiniz.

KOCAELİ'NİN ÖNEMİ

Kocaeli ticari ve beşeri zenginlikleri ile bu ülkenin lokomotif şehirlerinden bir tanesidir. O yüzden buradaki hizmetlerin bir farklılığı var. Kocaeli'nde kişi başına düşen milli gelir Türkiye ortalamasının üstüne çıkarak 18 bin dolara ulaştı. Bu rakamla Kocaeli milli gelir sıralamasında Türkiye'de ikinci sırada.

24 katrilyon lira Kocaeli'ne yatırım yaptık. Kocaeli üniversitesini yeni yatırımlarla büyüttük. Ülkenin önde gelen eğitim kurumlarından biri oldu.

İSTANBUL - İZMİR OTOYOLU PROJESİ

İstanbul - İzmir otoyolunun en önemli ayağı nereden geçiyor? Kocaeli'nden geçiyor. Osmangazi Köprüsü'nü Kocaeli ile birlikte ülkemize kazandırdık. Allah nasip ederse inşallah bu yıl sonuna kadar da bu proje bitmiş olacak, hedefimiz bu. Böylece İstanbul'dan İzmir'e olan mesafeyi 3.5 saate düşürdük. Çok önemli bir proje.

CHP'YE SERT SÖZLER

Geçenlerde ana muhalefetin başındaki bir zat sözcüleri diyor ki "AK Parti döneminde enflasyon zirve yaptı." Bu adam üstelik de maliyeci. Nedense bunların maliyecileri bir garip. CHP'nin geçmişi olan CHP DSP falan onların koalisyon hükümetlerinde bulunduğu dönemler de dahil olmak üzere 14 yıllık ortalama 70,3 enflasyon. Bunların bir tanesi var ki tavan yapan yıl o da 1994 120,3 DYP/SHP. O CHP değil SHP diyorlar. Biz kargayı sesinden tanırız. 16 yıl bizim iktidarımız iktidarımızda enflasyon ortalaması 9,5. 70 nire 9,5 nire? 

"DALGALANMA YERİNİ İSTİKRARA BIRAKTI"

Dövizi ve faizi kullanarak ülkemizi tökezletmeye kalktılar. Açıklanan her veri ekonomideki dalgalanmanın yerini yeniden istikrara bıraktığını gösteriyor. Cari işlemler açığı son 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu bir müjdedir. Kredi kartı borcu olanından esnafımıza her kesime desteğimizle vatandaşımızın yanında yer aldık. Son ekonomik tuzak da milletimizin hedeflerine ulaşma azmini kamçılamıştır. Ya iyi bir hamle yapıp bir üst lige çıkacağız ya da patinaj yaparak eski günlere geri döneceğiz.

BİZ MİLLETİMİZİ EN ÜST LİGE ÇIKARTACAĞIZ: GEÇEN İNGİLİZLER AÇIKLADI! 2030'DA 5. BÜYÜK EKONOMİSİ OLACAĞIZ

Biz milletimizi bir üst lige çıkarmaya kararlıyız. İngilizlerin çok önemli bir kuruluşu açıklamayı yaptı. "2030 yılında Amerika üçüncü sıraya, Türkiye ise beşinci sıraya yükselecek" dedi. Eğer Türkiye eski Türkiye olsaydı bugün Suriye'de o terör koridoru da kurulmuştu Irak paramparça da edilmişti. Bunu biz söylemiyoruz görüştüğümüz siyasetçiler iş adamları herkes bize fısıltıyla veya yüksek sesle bunu ifade ediyorlar.

"YÖNLENDİREMEYECEKLERİNİ ANLADILAR"

Demokraside ve ekonomide kat ettiğimiz mesafe hem bugünlere gelmemizde hem hedeflere ulaşmamız konusunda çok büyük güvence. Geçmişte istedikleri gibi yönlendirenler artık bunu yapamadıklarını gördükleri için gelip bizimle anlaşma yolunu seçiyorlar.

"KADİM DAVALARIMIZDAN ESER KALMAZDI"

Türkiye eski Türkiye olsaydı Suriye'de o terör koridoru kurulmuştu. Filistin gibi, Bosna gibi kadim davalarımızdan eser kalmamıştı. Bunu biz söylemiyoruz, dünyadan sivil toplum temsilcileri, akademisyenler söylüyor.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Malatya 9 ay önce Şikayet Et
  Şu konuda çok dikkat edilmeli çünkü partiyi menfaate kullanmak isteyen çok kişi var bazı adayların yağcıları da seçilen adayla beraber başkan olduğunu sanıyor ve bunu fırsat bilerek partiyi kötülüyorlar olan ak partimize oluyor lütfen dikkat edin.
  Cevapla
 • Malatya 9 ay önce Şikayet Et
  Allahım Tayyip erdoğan a yardım et yanında iyi niyetle var olan vekillere bakanlara yöneticilere yardım et ülkemizi koru ve muhafaza eyle sen Müslümanlara yardım et küffar ı kahhar isminle kahreyle. Amin
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Şu avukat'lari neden belediye başkan adayı yaparlar anlamıyorum,
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Başiskelede yine Hüseyin Ayaz Beyi görmek isterdik. Hepsi için hayırlı olsun.
  Cevapla
 • tunahan 9 ay önce Şikayet Et
  Senin davana can gurban reisim sendeki tevazu sendeki vefa birde teşkilatlarda görev yapanlarda olsa keşke..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tel Abyad'da 4 yıl sonra ezan sesi
Tel Abyad ilçe merkezi terörden kurtarıldı! İlk fotoğraflar...