Yıldırım'dan Bayburtlular'a ziyaret

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği'nin Bayburt'a sahip çıktığını belirterek, 'Bayburt'u bu günlere taşıdınız. Allah sizden razı olsun. Bu yaptığınız işi çok anlamlı buluyorum. Bunlar para kazandırmaz. Dernekçilik fedakarlık demektir.' dedi.

Yıldırım'dan Bayburtlular'a ziyaret
Yıldırım'dan Bayburtlular'a ziyaret
GİRİŞ 20.01.2019 21:13 GÜNCELLEME 20.01.2019 21:13
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yıldırım, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Olağanüstü Genel Kurulu'nu  ziyaret ederek, üyelere hitap etti.

Bayburt ve Bayburtlular'a olan sevgisini dile getiren Yıldırım, "Bayburtlu ister de hayır diyebilir miyiz? Ne diyor halk ozanımız? 'Bir yanım  Erzincan vermem Bayburt'u.' Bayburt Rus işgaline karşı, Kop'ta 'Geçilmez.' demiş ve orada onları durdurmuş. Ama şimdi Kop geçiliyor. 6 bin metrelik iki tünelle  geçiliyor." diye konuştu.

Yıldırım, olağanüstü genel kurulda kullanılan oyları işaret ederek, şu  ifadeleri kullandı:

DERNEKÇİLİK FEDAKARLIK DEMEKTİR

"Sandık kurulmuş, oylar atılmış, böyle bir sandık daha kurulacak. 31 Mart'ta kurulacak sandıkta Bayburt ne diyor? Bakınız 1947'de dernek kurma fikri  herhalde Türkiye'de başka yerde yok. Bu sorumluluk duygusudur. Memlekete sahip çıkma sevdası. Bayburt'a sahip çıktınız. Bayburt'u bu günlere taşıdınız. Allah sizden razı olsun. Bu yaptığınız işi çok anlamlı buluyorum. Bunlar para  kazandırmaz. Dernekçilik fedakarlık demektir. Dernekçilik bir menfaat kapısı değildir."

Bayburt'un her zaman yüzlerini güldürdüğünü belirten Yıldırım,  "Bayburt, bayrağımızı indirmedi, ezanlarımızı dindirmedi. Allah hepinizden razı  olsun." dedi.

Ziyarette Yıldırım'a Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve  AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır eşlik etti.

ETİKETLER
Binali yıldırım
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • FAHRİ25 8 ay önce Şikayet Et
    sayın meclıs baskanım hanı kanal ıstanbul ıhalesı ne zaman yapılacak hep dort gozle beklıyoruz ınsallah bu sene ınsa çalısmasına baslanacak
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rekor harcama! Trump'ı ikna için her yolu deniyorlar!
Son dakika haberi... ABD’de skandal buluşma: Teröristi ağırladılar!