AK Parti'de kırgın gönüller tamir edilecek!

AK Parti yaptırdığı kamuoyu yoklamaları sonrası harekete geçti: FETÖ ve PKK’ya bulaşmayan, AK Parti’ye gönül kırgınlığı olan kesimlerle diyalog kurulacak.

AK Parti'de kırgın gönüller tamir edilecek!
AK Parti'de kırgın gönüller tamir edilecek!
GİRİŞ 22.01.2019 12:10 GÜNCELLEME 22.01.2019 12:11
Bu Habere 244 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin seçim manifestosu 31 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak. AK Parti kurmayları, manifestonun açıklanmasının ardından resmi seçim kampanyasına başlanacağını ve özellikle de Şubat sonundan itibaren Cumhurbaşkanının seçim gezilerine ağırlık vereceğini dile getirdi. Edinilen bilgilere göre, kampanya sırasında uygulanacak stratejide ise bazı başlıklar ön plana çıkarılacak.

YAPTIRILAN KAMUOYU ARAŞTIRMALARINDA ÇIKTI

AK Parti’nin yaptırdığı kamuoyu yoklamalarında Türkiye’nin en önemli probleminin büyük oranda işsizlik, enflasyon ve geçim sıkıntısı görüldüğünü dile getiren AK Parti kaynakları, saha çalışmaları sırasında bu konuda önlerine gelecek şikâyetlere karşı alınan tedbirler ile verilen destekleri, vatandaşı ikna edici şekilde anlatılmasına yönelik bir yol izleyeceklerini dile getiriyor. Özellikle, vatandaşlarla yüz yüze yapılacak çalışmalarda anlık çözüm üretilecek problemlerin giderilmesi için özel ekipler görev yapacak. Bu ekipler, Cumhurbaşkanı’nın seçim gezilerine gideceği yerlerde, miting öncesi vatandaşın nabzını tutacak ve söylemler de buna göre oluşturulacak.

MUHALEFETİN TAKTİĞİ BOŞA ÇIKARILACAK

Muhalefetin seçimleri ‘referandum havasına’ sokma taktiği boşa çıkarılacak, bu kapsamda yerel hizmetlerin ve projelerin yarışacağı bir seçime gidildiği anlatılacak. Seçimlerin ana gündeminin de genel siyasetten çok, projelerin oluşturmasına dikkat edilecek.

GÖNÜL KIRGINLIĞI OLAN KESİMLE DİYALOG KURULACAK

FETÖ ve PKK’ya bulaşmayan, AK Parti’ye gönül kırgınlığı olan kesimlerle diyalog kurulacak. Özellikle Kürt seçmenle güçlü bir iletişim sağlanması da uygulanacak stratejiler arasında yer alıyor. AK Parti adaylarının veya teşkilat yöneticilerinin yanlış anlaşılacak açıklamalardan kaçınmaları ve muhalefetin bunu gündeme getirmesi taktiğine karşı, söylem birliği sağlanacak ve bu konuda özel tedbir alınacak.

 

 

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 244
 • Hüseyin GÖKBUNAR 3 hafta önce Şikayet Et
  Önce EVDE ÖZÜRLÜ YARUSUNU BAKAN ANNELERİN SİGORTASI ÖDENEREK KIRIK GÖNÜLLER ALINSIN. Özürlü anneleri üzgün ve kırgın...
  Cevapla
 • eytli 3 hafta önce Şikayet Et
  önce eytlilerle başlanması gerek tamire
  Cevapla
 • DOĞRUYA DOĞRU 4 hafta önce Şikayet Et
  Cumhur ittifakı birlikte hareket ederek acilen seçimden önce Eyt ve Staj mağdurlarının sorunlarını çözmeleri lazım.Bu işi çözmekte onlara yakışır.Çünkü Eyt ve Staj mağdurlarının % 70 i AK PARTİ ve MHP' nin kendi seçmenleridir.
  Cevapla
 • NET 4 hafta önce Şikayet Et
  İlk önce AK PARTİ ve MHP ye oy veren ve destekleyen EYT ve STAJ mağduru yüz binlerce seçmenin gönlünü alın ve onların sorunlarını çözün.
  Cevapla
 • Beyzat 4 hafta önce Şikayet Et
  En büyük gönül kırgınlıkları KPSS puanlarını dikkate alınmayıp mülakat ile personel istihdamlarından kaynaklanmaktadır. Güvenlik soruşturması zaten yapılıyor. Mülakat neden? Hadi mülakat yapıyosun neden siyasi görüşü uç noktalarda olan, KPSS puanı çok düşük marjinal kişiler seçiliyor. Bu durum ak parti seçmeninin ciddi anlamda umudunu kırmıştır. Özellikle illerdeki bürokratların inisiyatifinde olan memur alımları çok büyük haksızlıklara sebebiyet vermektedir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Venezuela'da çatışma iddiası!
Meteoroloji'den son dakika kar uyarısı!