'CHP’nin yanlışı Ağrı Dağı’nı aştı'

Kılıçdaroğlu’nun diktatörce yönetimi CHP’de isyanın fitilini ateşledi. Muharrem İnce “Genel merkezin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağı’nı aştı. Biliyorum ama konuşmuyorum” itirafında bulundu.

'CHP’nin yanlışı Ağrı Dağı’nı aştı'
'CHP’nin yanlışı Ağrı Dağı’nı aştı'
GİRİŞ 10.02.2019 08:16 GÜNCELLEME 10.02.2019 15:43
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana sular bir türlü durulmuyor. Kriz üstüne kriz yaşayan CHP, her seçim ve kurultay sürecinde koltuk kavgası ve liste savaşlarına sahne oluyor.

Deniz Baykal’ın kaset komplosu ile istifa etmesinden sonra Kılıçdaroğlu’nun 2010 yılında genel başkan seçilmesi ile birlikte, CHP’de kurultaylar ve seçimler hep krizli geçti. Aday listelerine ilişkin tartışmalar, kurultaylardaki PM listesi kavgaları, son olarak da 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için çıkarılan adaylar konusunda CHP’de kriz üstüne kriz yaşanıyor. Kulislerde, son dönemde yaşanan parti içi sert tartışmaların yerel seçimlerden sonra CHP’yi olağanüstü kongreye taşıyacağı ve bu kez Kılıçdaroğlu’nun koltuğunu koruyamayacağı değerlendirmesi yapılıyor. Özellikle 24 Haziran seçimleri ile birlikte CHP’deki milletvekili aday listesi, Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay talebi ve buna ilişkin imza toplama girişimi partideki ayrışma ve tartışmaları iyice su yüzüne çıkardı.
CHP’nin son Parti Meclis’i toplantısını ‘bypass’ ederek tüm yetkiyi eline alan Kılıçdaroğlu’un aday gösterdiği isimler partide büyük rahatsızlık oluşturdu. Ayrıca, CHP ile HDP arasındaki örtülü seçim iş birliği de parti teşkilatlarının büyük tepkisini çekti. Özellikle hakkında yolsuzluk iddiaları bulunan Ali Kılıç’ın Maltepe’de, HDP’ye yakınlığı ile bilinen Şerdil Odabaşı’nın Kadıköy’de ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş’ı Beyoğlu’nda aday gösterilmesiyle önce parti teşkilatları ardından üst düzey yöneticiler kazan kaldırdı.
Dün Yalova’da partisinin Çiftlikköy İlçe Belediye Başkan Adayı Nedim Güler’in seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Muharrem İnce sessizliğini bozdu. “CHP Genel Merkezi’nin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağı’nı aştı” diyen İnce, “Ben bunları biliyorum, hiç konuşmuyorum. Belediye meclis üyeliklerini MYK uhdesine almaya çalışırsan yanlış yaparsın. Bunu söylüyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

GERGİN BEKLEYİŞ

Tartışmalar 31 Mart yerel seçimleri konusundaki aday belirleme sürecinde tamamen krize dönüşmüş durumda. Açıklanan adaylara tepki olarak Türkiye genelinde teşkilatlarda peş peşe istifalar yaşanırken, bu istifaların önümüzdeki günlerde de süreceği iddia ediliyor.

Özellikle Fatih Mehmet Bucak’ın Urfa Sivarek’ten aday gösterilmesine karşı çıkan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuyu MYK’nın gündeme getirmesi bekleniyor.
Twitter hesabından açıklama yapan Özgür Özel, Bucak’ın adaylığını, Karaman’daki aday tanıtım toplantısında DHA muhabirinden öğrendiğini ve şoke olduğunu belirtti. İki ay önce yaptığı eleştirisinin arkasında olduğu belirten Özel, Bucak’ın adaylığı konusunu, pazartesi günü MYK’da gündeme getireceğini ifade etti.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Nilay 8 ay önce Şikayet Et
  Kendi çocuklarını yiyen cehape, teröre teslim oldu!
  Cevapla
 • Nurcan 8 ay önce Şikayet Et
  Cemaziyel evvel ve ahiri berbat bir parti asla iflah olmaz! Bu gün terör ile adı eş anlamlı bir partiden söz ediliyor. 12 Eylül ihtilalcileri bile hazmedemedi ve kapattı! Cehape, Mustafa Kemal'in partisi kimliğini kaybetmiştir.
  Cevapla
 • izmir-dobracı 8 ay önce Şikayet Et
  gel bakalım muharrem çık halka herşeyi açıkla zaten hiçbirşey açıklamasan dahi chp yi rezil ettin ağrı dağı kimi hatalı söylemedim demen dahi partiyi bitirir
  Cevapla
 • Envers 8 ay önce Şikayet Et
  Chp geçmişten bugüne ülkenin kanayan yarasıdır her gelen gideni aratır. Örnek onlarda her zaman yabancı hayranlıhı din dişmanlıhı olmassa olmazları olmuştur. Chp=hainlik nokta.
  Cevapla
 • Olguncan 8 ay önce Şikayet Et
  Susmakla Vatan hainlerine yardım ediyorsun,varsa bildiklerini kamuoyuna açıkla kimler nereye oy verecek bilsinler..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Teröristlerin üzerinde 'Fırtına' gürlüyor!
Erdoğan'dan Macron'a efsane kapak!