Kesin listeler açıklanıyor...İşte il il adaylar...
2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Buna göre il bazında partilerin adayları şöyle oldu...
2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.
İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Buna göre illerde partilerin adayları şöyle:
ADIYAMAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
Adıyaman merkez: Süleyman Kılınç
Milliyetçi Hareket Partisi
Adıyaman merkez: Rıfat Erdem
İYİ Parti
Adıyaman merkez: Abdulkadir Kırmızı
Saadet Partisi
Adıyaman merkez: Ahmet Faruk Ünsal
Bağımsız Türkiye Partisi
Adıyaman merkez: Mustafa Doğan
Demokratik Sol Parti
Adıyaman merkez: Ergün Koç
Vatan Partisi
Adıyaman merkez: Arif Doğan
Türkiye Komünist Partisi
Adıyaman merkez: Abdurrahim Kahraman
Bağımsız adaylar
Adıyaman merkez: Ahmet Alagöz, Gafari Koparal, Abdulkadir Tünçmen
EDİRNE
Adalet ve Kalkınma Partisi
Edirne merkez: Koray Uymaz (Cumhur İttifakı)
Cumhuriyet Halk Partisi
Edirne merkez: Recep Gürkan (Millet İttifakı)
Halkların Demokrasi Partisi
Edirne merkez: Menderes Erol
Saadet Partisi
Edirne merkez: Mansur İriş
Demokrat Parti
Edirne merkez: Sibel Barshan
Büyük Birlik Partisi
Edirne merkez: Arif Köroğlu
Bağımsız Türkiye Partisi
Edirne merkez: Hamdi Sedefçi
Demokratik Sol Parti
Edirne merkez: Hayri İdil
Vatan Partisi
Edirne merkez: Cengiz Balcı
İZMİR
Adalet ve Kalkınma Partisi
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Nihat Zeybekci (Cumhur İttifakı)
Cumhuriyet Halk Partisi
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Tunç Soyer (Millet İttifakı)
Demokratik Sol Parti
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Selçuk Karakülçe
Vatan Partisi
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Rifat Mutlu
Saadet Partisi
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Şerafettin Kılıç
Bağımsız Türkiye Partisi
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Dinç
Türkiye Komünist Partisi
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Senem Doruk İnam
Demokrat Parti
İzmir Büyükşehir Belediyesi: Tarcan Ülük
Bağımsız Adaylar
İzmir Büyükşehir Belediyesi: İbrahim Demir, Ali İhsan Erdenilgen, Yalçın Yanık, Deniz Tütmez
BAYBURT
Adalet ve Kalkınma Partisi
Bayburt merkez: Fatih Yumak
Cumhuriyet Halk Partisi
Bayburt merkez: Kağan Eraslan
Milliyetçi Hareket Partisi
Bayburt merkez: Hükmü Pekmezci
İYİ Parti
Bayburt merkez: Yunus Özyıldırım
Saadet Partisi
Bayburt merkez: Osman Nuri Temür
Bağımsız Türkiye Partisi
Bayburt merkez: Nevriye Zor
Demokratik Sol Parti
Bayburt merkez: Murat Çikot
Türkiye Komünist Partisi
Bayburt merkez: Özgün Can
Bağımsız adaylar
Bayburt merkez: Mehmet Emir
KAHRAMANMARAŞ
Adalet ve Kalkınma Partisi
Kahramanmaraş Büyükşehir: Hayrettin Güngör (Cumhur İttifakı)
Cumhuriyet Halk Partisi
Kahramanmaraş Büyükşehir: Ali Öztunç (Millet İttifakı)
Saadet Partisi
Kahramanmaraş Büyükşehir: Mustafa Vahdet Sürücü
Bağımsız Türkiye Partisi
Kahramanmaraş Büyükşehir: Hüsniye Dilek Erdoğanyılmaz
Türkiye Komünist Partisi
Kahramanmaraş Büyükşehir: Ali Şenyüz
Vatan Partisi
Kahramanmaraş Büyükşehir: Cafer Sincer
Demokratik Sol Parti
Kahramanmaraş Büyükşehir: Mehmet Kenger
Bağımsız adaylar
Kahramanmaraş Büyükşehir: İrfan Fıstık, Ömer Solak
ARDAHAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
Ardahan merkez: Yunus Baydar (Cumhur ittifakı)
Cumhuriyet Halk Partisi
Ardahan merkez: Faruk Demir
İYİ Parti
Ardahan merkez: Mete Özdemir
Saadet Partisi
Ardahan merkez: Mustafa Çapan
Türkiye Kominist Partisi
Ardahan merkez: Murat Özdemir
Bağımsız Türkiye Partisi
Ardahan merkez: Erhan Kaya
Demokratik Sol Parti
Ardahan merkez: İmkan Balcı
Vatan Partisi
Ardahan merkez: Özcan Güven
KİLİS
Adalet ve Kalkınma Partisi
Kilis merkez: Mehmet Abdi Bulut
Milliyetçi Hareket Partisi
Kilis merkez: Ömer Yabancı
İYİ Parti
Kilis merkez: Ahmet Nalçacıoğlu (Millet İttifakı)
Saadet Partisi
Kilis merkez: Şerif Karakurt
Bağımsız Türkiye Partisi
Kilis merkez: Alaiddin Özkar
Demokratik Sol Parti
Kilis merkez: Cafer Gültekin
Türkiye Komünist Partisi
Kilis merkez: İlker Buğday
KIRIKKALE
Adalet ve Kalkınma Partisi
Kırıkkale merkez: Mehmet Saygılı
Milliyetçi Hareket Partisi
Kırıkkale merkez: Serdar Yarar
İYİ Parti
Kırıkkale merkez: Mahir Yılmaz (Millet İttifakı)
Saadet Partisi
Kırıkkale merkez: Faruk Vurgun
Bağımsız Türkiye Partisi
Kırıkkale merkez: Ali Osman Kılavuz
Demokratik Sol Parti
Kırıkkale merkez: Güray Topaç
Vatan Partisi
Kırıkkale merkez: Nezih Gülşen
Büyük Birlik Partisi
Kırıkkale merkez: Mustafa Babacan
Türkiye Komünist Partisi
Kırıkkale merkez: Ekin Şen
IĞDIR
Cumhuriyet Halk Partisi
Iğdır Merkez: Sözer Sayan
Milliyetçi Hareket Partisi
Iğdır Merkez: İsa Yaşar Tezel (Cumhur İttifakı)
Halkların Demokratik Partisi
Iğdır Merkez: Yaşar Akkuş
Saadet Partisi
Iğdır Merkez: Abdullah Mert
Bağımsız Türkiye Partisi
Iğdır Merkez: Alihaydar Demir
Demokratik Sol Parti
Iğdır Merkez: Fırat Akdağ
Türkiye Komünist Partisi
Iğdır Merkez: Berkay Kemal Önoğlu
KIRŞEHİR
Adalet ve Kalkınma Partisi
Kırşehir merkez: Yaşar Bahçeci
Cumhuriyet Halk Partisi
Kırşehir merkez: Selahattin Ekicioğlu (Millet İttifakı)
Milliyetçi Hareket Partisi
Kırşehir merkez: Onur Köksal
Saadet Partisi
Kırşehir merkez: Yusuf Turan
Bağımsız Türkiye Partisi
Kırşehir merkez: Ahmet Haydar İlik
Demokratik Sol Parti
Kırşehir merkez: Erdoğan Sincer
Vatan Partisi
Kırşehir merkez: İlker Özkamalı
Türkiye Komünist Partisi
Kırşehir merkez: Serap Emir
UŞAK
Adalet ve Kalkınma Partisi
Uşak Merkez: Mehmet Çakın
Banaz: Zafer Arpacı (Cumhur İttifakı)
Eşme:Hacı Mustafa Çetin (Cumhur İttifakı)
Karahallı: Ali Topçu
Sivaslı:Şadan Ülker (Cumhur İttifakı)
Ulubey: Veli Koçlu
Cumhuriyet Halk Partisi
Uşak Merkez: Asım Kalelioğlu
Banaz: Ahmet Olgay Altındağ
Eşme:Yılmaz Tozan (Millet İtitfakı)
Karahallı: Muhammet Coğuplugil
Sivaslı:Hürriyet Şafak
Ulubey: Ali Rıza Ada
Milliyetçi Hareket Partisi
Uşak Merkez: Muhammet Fatih Erdoğan
Karahallı: Mehmet Yeşilöz
Ulubey: Adnan Yörük
İYİ Parti
Uşak Merkez: Muhammet Gür
Banaz: Ramazan Alaybeyoğlu
Sivaslı: Ramazan Soydemir
Saadet Partisi
Uşak Merkez:İbrahim Dağgezen
Banaz: Özkan Oskay
Eşme: Seyfullah Kaymak
Karahallı: Hilmi Özgül
Sivaslı: Fatih Köle
Ulubey: Ahmet Dinçel
Demokratik Sol Parti
Uşak Merkez:Ali Osman Aşcı
Banaz: Filiz Sağır
Karahallı: Ramazan Kara
Sivaslı: Naci Kahraman
Ulubey: Rafet Dağcı
Demokrat Parti
Uşak Merkez: İsmail Topal
Bağımsız Türkiye Partisi
Uşak Merkez: İbrahim Yıldırım
Banaz: Halil İbrahim Çakın
Eşme:Ahmet Kozak
Karahallı: Havva Çakın
Sivaslı: Ramazan Uğur
Ulubey: Yener Çoban
Vatan Partisi
Uşak Merkez: Murat Can Çıray
SİVAS
Adalet ve Kalkınma Partisi
Sivas merkez: Hilmi Bilgin
Akıncılar: Hasan Şen
Altınyayla: Sinan Akbulut
Divriği: Halit Yazıcı
Doğanşar: Şerif Yürük
Gemerek: Remzi Kılıçdağı
Gölova: Osman Demirbağ
Gürün: Feyzullah Arslan
Hafik: Mitat İlhan
İmranlı: Murat Sevindik
Kangal: Mehmet Öztürk
Koyulhisar: İlhan Eren
Suşehri: Fazlı Yüksel
Şarkışla: Ahmet Turgay Oğuz
Ulaş: Cemalettin Karacalar
Yıldızeli: Mehmet Sabit Karakaş
Zara: Sayıt Ahmet Pala
Cumhuriyet Halk Partisi
Sivas merkez: Ali Akyıldız (Millet İttifakı)
Akıncılar: Necati Us (Millet İttifakı)
Altınyayla: Nurettin Çiftçi (Millet İttifakı)
Divriği: Hakan Gök (Millet İttifakı)
İmranlı: Murat Açıl (Millet İttifakı)
Kangal: Gökhan Emen (Millet İttifakı)
Şarkışla: Ayfer Temel (Millet İttifakı)
Ulaş: Murat Sulakçı (Millet İttifakı)
Yıldızeli: Bülent Yücel (Millet İttifakı)
Zara: Kudsi Cantürk (Millet İttifakı)
Milliyetçi Hareket Partisi
Sivas merkez: Memet Er
Akıncılar: Murat Sevinç
Altınyayla: Nazım Subaşı
Doğanşar: Halil Balık
Gemerek: Yurt Koç
Gölova: Halil Önge
Gürün: Nami Çiftçi
Hafik: Selahattin Çuhadaroğlu
İmranlı: Necmi Vural
Kangal: Eren Derviş Akpınar
Koyulhisar: Osman Epsileli
Suşehri: Candan Ersoy
Şarkışla: Cemil Çelik
Ulaş: Turan İlbey
Yıldızeli: Ozan Ercan
Zara: Fatih Çelik
İYİ Parti
Doğanşar: Serdar Gülaçtı (Millet İttifakı)
Gemerek: Recep Gariper (Millet İttifakı)
Suşehri: Ali Tercanlıoğlu (Millet İttifakı)
Şarkışla: Turgay Şahin
Saadet Partisi
Sivas merkez: Melih Seçilmiş
Akıncılar: Mehmet Koçak
Altınyayla: Kazım Duman
Divriği: Adem Kartal
Doğanşar: Sefa Bekir Uluçak
Gemerek: İsmail Yeşildağ
Gölova: Hüseyin Yaman
Gürün: Hüseyin Bal
Hafik: Veysel Tekneci
İmranlı: Talat Özer
Kangal: Mehmet Eligüzel
Koyulhisar: Ahmet Oruç
Suşehri: Halim Uzun
Şarkışla: Ömer Faruk Koç
Ulaş: Adem Işık
Yıldızeli: Ömer Alma
Zara: Mustafa Doğan
Bağımsız Türkiye Partisi
Sivas merkez: Yunus Çınar
Akıncılar: Zehra Aytak
Altınyayla: Abdülsamed Çınar
Divriği: Saliha Nur Tanış
Doğanşar: Hatice Kübra Kılınç
Gemerek: Seyfullah Polat
Gölova: Sedanur Kılıç
Gürün: Sevgi İpek
Hafik: Yalçın Boyraz
İmranlı: Fatih Yusuf Sarıca
Kangal: Ayşenur Yılmaz
Koyulhisar: Gülşah Aslan
Suşehri: Yusuf Çınar
Şarkışla: Gülsün Çınar
Ulaş: Gülbahar İzgi
Yıldızeli: Adem Genç
Zara: Hacı Ada
Büyük Birlik Partisi
Sivas merkez: Doğan Ürgüp
Doğanşar: Kuddusi Serin
Gemerek: Mustafa Demir
Kangal: Ahmet Kürşad Apaydın
Suşehri: Ayhan Özer
Şarkışla: Mahir Arı
Ulaş: Kadir Aydın
Yıldızeli: Bahattin Aydın
Türkiye Komünist Partisi
Sivas merkez: Cem Taylan Erden
Vatan Partisi
Sivas merkez: Cumhur Akbulut
Demokratik Sol Parti
Sivas merkez: Recep Bozdağ
Bağımsız
Akıncılar: Ahmet Aydın
Divriği: Adalet İnce
Doğanşar: Emin Karaman
Gemerek: Hakan Güneş
Gölova: Mustafa Şengül
Yıldızeli: Ahmet Arkaz
OSMANİYE
Adalet ve Kalkınma Partisi:
Düziçi: Ökkeş Namlı (Cumhur İttifakı)
Bahçe: İbrahim Baz
Hasanbeyli: Şevket Yumrutepe
Toprakkale: Mehmet Daşöz
Sumbas: Zeki Demiroğlu
Cumhuriyet Halk Partisi:
Düziçi: Alper Öner (Millet İttifakı)
Toprakkale: Ali Bekir Çavuşoğlu (Millet İttifakı)
Milliyetçi Hareket Partisi:
Osmaniye merkez: Kadir Kara (Cumhur İttifakı)
Kadirli: Ömer Tarhan (Cumhur İttifakı)
Bahçe: Ömer Okan Fettahlıoğlu
Hasanbeyli: Ümit Fettahlıoğlu
Sumbas: Sinan Karatay
Toprakkale: Güney Akgül
İYİ Parti:
Osmaniye merkez: Davut Çuhadar (Millet İttifakı)
Bahçe: Nazım Akyüz (Millet İttifakı)
Kadirli: Ömer Lütfü Çubukçu (Millet İttifakı)
Sumbas: İsmail Göçebe (Millet İttifakı)
Halkların Demokratik Partisi:
Osmaniye merkez: Mehmet Ali Özkal
Saadet Partisi:
Osmaniye merkez: Ömer Yağmur
Kadirli: İbrahim Ergün
Düziçi: Tevfik Akçay
Hasanbeyli: Selahattin Denizoğlu
Sumbas: Ali Gönen
Toprakkale: Oğuzhan Ulaşlı
Bahçe: Mehmet Topçu
Demokrat Parti:
Osmaniye merkez: Lütfi Öztürk
Kadirli: Ahmet Atılgan
Sumbas: Mustafa Nuri Nuhoğlu
Demokratik Sol Parti:
Osmaniye merkez: Abdullah Güzel
Düziçi: Halil Güzel
Bağımsız Türkiye Partisi:
Osmaniye merkez: Erdinç Say
Kadirli: Uğur Çolak
Hasanbeyli: İbrahim Kılıç
Toprakkale : Fazlı Başdoğan
Türkiye Komünist Partisi:
Osmaniye merkez: Mehmet Çanta
Bağımsız:
Osmaniye merkez: Kadir Karayel
Osmaniye merkez: Alparslan Koca
GAZİANTEP
Adalet ve Kalkınma Partisi
Gaziantep Büyükşehir: Fatma Şahin (Cumhur İttifakı)
Şahinbey: Mehmet İhsan Tahmazoğlu (Cumhur İttifakı)
Şehitkamil: Muhammet Rıdvan Fadıloğlu (Cumhur İttifakı)
Nizip: Mehmet Sarı (Cumhur İttifakı)
İslahiye: Kemal Vural (Cumhur İttifakı)
Nurdağı: Ökkeş Kavak (Cumhur İttifakı)
Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu (Cumhur İttifakı)
Araban: Mehmet Özdemir (Cumhur İttifakı)
Cumhuriyet Halk Partisi
Şahinbey: Muhittin Sait Köse
Şehitkamil: Nesrin Tuncel
Oğuzeli: Mustafa Dinçkan (Millet İttifakı)
Karkamış: Ali Doğan (Millet İttifakı)
Araban: Hasan Doğru (Millet İttifakı)
İslahiye: Mustafa Köse (Millet İttifakı)
Milliyetçi Hareket Partisi
Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç (Cumhur İttifakı)
Karkamış: Mehmet Seydi Yılmaz (Cumhur İttifakı)
İYİ Parti
Gaziantep Büyüşehir: Mehmet Ejder Demir (Millet ittifakı)
Şahinbey: Abdulhadi Bay
Şehitkamil: Bekir Öztekin
Nizip: Mehmet Aslan (Millet İttifakı)
Nurdağı: Orhan Yılmaz (Millet İttifakı)
Yavuzeli: Mehmet Kaya (Millet İttifakı)
Saadet Partisi
Gaziantep Büyüşehir: İslam Yüksek
Şahinbey: Oğuz Çapan
Şehitkamil: Ahmet Necati Sarı
Oğuzeli: Ethem Yılmaz
Nizip: Ahmet Kurban
Karkamış: Ahmet Şahin
İslahiye: Bekir Durdu
Nurdağı: Murat Bağcı
Yavuzeli: İzzettin Beyaz
Araban: Zeynel Açıkgöz
Bağımsız Türkiye Partisi
Gaziantep Büyüşehir: Mahmut Özdemir
Şahinbey: Mehmet Yaşar Yiğit
Şehitkamil: Adil Türköz
Oğuzeli: Ömer Ökeli
Nizip: Ejder Karaduman
Karkamış: Lütfü Elmas
İslahiye: Mustafa Kamil Eksen
Nurdağı: Hasan Hüseyin Avşar
Yavuzeli: İsmail Vaysal
Araban: İsmail Zateroğulları
Demokratik Sol Parti
Gaziantep Büyüşehir: Celal Doğan
Şahinbey: Yakup Öztürkmen
Nizip: Şerif Kara
Nurdağı: İsmail Arslan
Vatan Partisi
Gaziantep Büyüşehir: Sinan Büyükhatipoğlu
Şahinbey: Fahrinüsa Güney Yel
Şehitkamil: Seyyale Ergün
Büyük Birlik Partisi
Nurdağı: Hasan Dilek
Demokrat Parti
Şahinbey: Cafer Köroğlu
Şehitkamil: Mehmet Barış Kınacılar
Oğuzeli: Kurtuluş Özdemir
Nizip: Ahmet Hakan Akfırat
İslahiye: Yusuf Yıldızgil
Türkiye Komünist Partisi
Gaziantep Büyüşehir: Suat Ayaz
Şahinbey: Mehtap Şahan
Şehitkamil: Mustafa Gövyaprak
Bağımsız Adaylar
Gaziantep Büyükşehir: Hasan Şahin Karacaoğlu, Mahmut Karalar, Sibel Altıntaş
Şehitkamil: Gazi Albayrak, İsmail Ercan
Araban: Mehmet Kılıç
İslahiye: İlyas Gezer
Nizip: Mehmet Alpaslan, Ahmet Çelik
Oğuzeli: Doğan Özmaya
AYRINTILAR GELECEK...