Büyükçekmece'deki skandalda FETÖ parmağı

Büyükçekmece'de 20 binin üzerinde sahte seçmen kaydıyla büyük bir skandala imza atan CHP'li belediye başkanı Hasan Akgün'ün, bir süre başdanışmanlığını FETÖ'cü Şerif Ali Tekalan'ın yapması bu skandaldaki şüpheleri tekrardan gündeme getirdi.

GİRİŞ 16.04.2019 11:26 GÜNCELLEME 16.04.2019 12:06
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

İstanbul'da 31 Mart seçimlerinde büyük bir usulsüzlüğe imza atıldı. Bu usulsüzlüğün en çok yapıldığı bölge ise CHP yönetiminde yer alan Büyükçekmece oldu.

 

 

SAHTE SEÇMEN KAYDINI YAPAN O EKİP...

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 2017 yılında belediyeden görevlendirmeyle Büyükçekmece İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne gönderdiği Mehmet Özgür Samanlı ile sahte seçmen kayıtlarına başladı. 7 binin üzerinde şüpheli seçmen kaydı yapan Samanlı ve beraberindeki ekip 31 Mart seçimlerine kadar Büyükçekmece'ye il ve ilçe dışından tamı tamına 14 bin 263 hayali seçmen kaydı yaptı.

 

 

Söz konusu seçmenler; tavuk kümesleri, büyükbaş hayvan dolu ahırlar, TIR garajları, market depolarında yaşıyormuş gibi gösterildi. Ayrıca taşımaların imzasız evraklarla bile yapıldığı tespit edildi.

BAŞDANIŞMANLIĞINI YAPAN O FETÖ'CÜ İSİM...

Diriliş Postası'ndan Sabri İşbilen'in haberine göre sahte seçmen skandalı akıllara CHP'li Hasan Akgün'ün işgalci terör örgütü FETÖ ile ilişkisini gündeme getirdi. FETÖ'nün 12 kişilik A takımında yer alan, örgütte Gülen'den sonraki kişi olarak görülen, FETÖ çatı davası, KPSS sorularının sızdırılması, şike, Rus Büyükelçisinin öldürülmesi gibi birçok davada sanık olarak yer alan firari terörist Şerif Ali Tekalan, uzun süre Akgün'ün başdanışmanlığını yaptı.

PARİS'E KAÇTIĞINDA BİLE İRTİBATINI DEVAM ETTİRDİ

Tekalan, Paris'e kaçtığında bile Akgün ile olan irtibatını devam ettirdi, belediyeden para almayı sürdürdü. Söz konusu durumsa sahte seçmen operasyonunda FETÖ parmağının olabileceğini bir kez daha akıllara getirdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ali şerif tekalan
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Millet ittifakı da araştırılsa ucu nereye çıkar?
  Cevapla
 • Ercan Gündüz 3 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizin önünü tıkamak isteyen küresel güç odakları yerli işbirlikçilerinden destek alarak yoğun bir algı operasyonu düzenliyorlar. Seçimlere hile karıştığı kesin olmasına rağmen kendi adayları halkın gözünde mağdur edebiyatına soyunup seçim sonuçlarının oldu bittiye getirilmesini istiyor. Hatta seçimlere müdahale eden yabancı ülkelerin de algı desteğini alıp işi hükumeti tehdit etmeye kadar vardırdılar.
  Cevapla
 • Ercan Gündüz 2 2 ay önce Şikayet Et
  İzmir B.Ş.B.Başkanı KHK ile görevden uzaklaştırılan öğretmenleri belediyede zabıta olarak işe alacağından bahsetmesi, belediye meclislerine pkk dan hüküm giymiş çok sayıda pkk lının doldurulması tesadüf değil. Önceden yapılan kirli pazarlıkların borçları ödenmeye başlıyor.
  Cevapla
 • Ercan Gündüz 1 2 ay önce Şikayet Et
  Bu seçimlere 2017 den beri hazırlanıyorlarmış. Tam anlamıyla organize işler. Sahte adres kaydı yapan ve şu anda tutuklu olan belediye görevlisi, onu oraya gönderen belediye yetkilileri, aylarca sahte seçmen kaydı yaptığı halde durumu fark etmeyen Büyük Çekmece İlçe Nüfus Müdürlüğü yetkilileri dahil silsile yoluyla ilgili herkes mutlaka sorgulanmalı. Bu işlerin içinde CHP-HDP-Fetö işbirliği olup olmadığı elbette çıkar.
  Cevapla
 • alp 2 ay önce Şikayet Et
  ULEN fetöşler o parmaklarınızı kıracağız...göreceksiniz siz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan şiirli kapanış: 'Başka alemlerle farkımız bizim'
Pompeo'dan Trump'a S-400 çağrısı: Bunu Türkiye'ye yapmak zorundayız