Yerel seçimde ittifaka kanuni düzenleme

AK Parti, bir taraftan 31 Mart Mahallî İdareler Seçimlerinin ilk analizini yaparken bir taraftan da yeni yol haritasını hazırlıyor.

Yerel seçimde ittifaka kanuni düzenleme
Yerel seçimde ittifaka kanuni düzenleme
GİRİŞ 18.04.2019 08:29 GÜNCELLEME 18.04.2019 08:34
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış

Seçim sonuçları üzerinden kendi içinde yaptığı toplantılarla sık sık süreci istişare eden AK Parti, önümüzdeki döneme ilişkin de çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda genel seçimler için yapılan ittifak düzenlemesinin yerel seçimler için de gündeme getirilmesi düşünülüyor. Bunun için yasal bir düzenleme yapılması planlanıyor. AK Parti'nin MYK toplantısında ele alınan, seçim sonuçlarına ilişkin kapsamlı raporda, yerel seçimlerde ittifaka yönelik kanuni bir düzenleme yapılması gerektiği ifade edildi. Bu konuda önümüzdeki günlerde AK Parti kurmaylarının, MHP'li kurmaylarla birlikte ortak bir çalışma yapacağı belirtiliyor.

 

 

YENİ DİL GELİŞTİRİLECEK

AK Parti'nin üzerinde duracağı diğer bir konu ise saha çalışmaları olacak. Teşkilatın sahada daha fazla görünür olması sağlanacak. Esnaf ziyaretlerine, ev sohbetlerine, gençlerle ve kadınlarla yapılacak buluşmalara daha fazla ağırlık verilecek. Yeni bir dil ve üslup geliştirilecek. AK Parti yeni nesle daha fazla ulaşmak için farklı çalışmalar da yapacak. Özellikle genç neslin siyasi tepkileri karşısında bocalamamak, daha fazla genci kazanmak için çeşitli projeler yürütecek. Gençlere yönelik politika ve söylemlerin geliştirilmesinde genç partililerden de mutlaka faydalanılacak. Gönül Belediyeciliğinin lafta kalmaması, sadece seçim sloganı olarak değil parti içinde ve dışında aynen uygulanması sağlanacak. AK Parti sahalarda verilen vaatlerin de takipçisi olacak. Vaatlerin ne kadarının yerine getirildiğini takip edecek.

Türkiye Gazetesi

ETİKETLER
meclis
YAZDIR
YORUMLAR 84
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru yazmışsın kardeşim Allah razı olsun
  Cevapla
 • hakikatler 4 ay önce Şikayet Et
  bir kere genclerimizi sokaklardan kafelerden alip onlara sanat meslek liseleri acmak lazim.ikincisi sag parti isen yetisen nesil neden benim gibi dusunmuyor diye bi dusuneceksin()
  Cevapla
 • Duyarlı Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  ilçe başkanları çok sıkıntılı, ilettiğimiz halde bir şey değişmiyor..
  Cevapla
 • taner 4 ay önce Şikayet Et
  Hala yeni yol aramak beyhudedir. Yol haritası bellidir. Olması gereken fabrika ayarlarına geri dönmek, yani kuruluş felsefesini yeniden hayata geçirmektir.
  Cevapla
 • yıldız 4 ay önce Şikayet Et
  Belediyeler ve belediye daire kısım amirleri müdürleri vs rant çarkını işlete işlete sonuç bu dışarıdan hem içeriden hain düşmanlar hep beraber oldu bir tek reis uğraşıyo didiniyor fakat diğerleri yatıyor bence bi silkelemeli çürükler ayıklanmalı salla başı al vurgunu BİTİRİLMELİ
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
21 Ağustos Günün Önemli Gelişmeleri
İşte dünyanın konuştuğu Türk tatlısı