AK Parti'den uyarı: Her şey mahvolur!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Bölgesel konularla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Çelik, ABD ile İran arasındaki krizin tırmanmasının büyük bir tehlike olduğunu, bölgenin daha fazla gerginliği kaldıramayacağını, gerginliğin sürmesi halinde her şeyin mahvolacağını söyledi.

AK Parti'den uyarı: Her şey mahvolur!
AK Parti'den uyarı: Her şey mahvolur!
GİRİŞ 22.05.2019 18:14 GÜNCELLEME 22.05.2019 20:12
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

 

 

CHP, hırçınlaşan üslupla seçimle uğraşmak yerine sürece karar veren hakemle kavga etmeye devam ediyor.

Sempatik mesajlar vermek hukuki sürecin alternatifi değildir, sempatik mesajlarla hukuki sorunları örtbas edemezsiniz.

 

 

AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİ

Herkesin aşırı sağın ajandasını kullanmaya başladığını görüyoruz. Müthiş bir Erdoğan düşmanlığıyla başlıyorlar, İslam ve Türkiye düşmanlığıyla devam ediyorlar.

Aşırı sağ, birleşik grup olarak Avrupa'da ortak ajandayla hareket ediyor. Bu, Avrupa için büyük bir tehlike.

SURİYE VE İDLİB

Rejim güçleri sivil yerleşim birimlerini ve okulları hedef alarak yeni katliamlara imza atıyor. Bu, İdlib muhtırasının açıkça rejim tarafından sabote edilmeye çalışıldığına dair bir tablodur.

DOĞU AKDENİZ'DEKİ DOĞALGAZ KRİZİ VE BATI'NIN İŞİ "OLDUBİTTİ"YE GETİRME ÇABASI

Türkiye ve KKTC'nin hak ve menfaatlerine dönük ortaya çıkan her saldırı girişimine karşı hak edilen cevap en kararlı şekilde verilecektir.

Provakatif yaklaşımların hiçbir kıymeti yok. Türkiye kendisinin ve KKTC'nin hak ve menfaatlerini koruyacaktır.

Uluslararası hukukun vadettiği gibi Kıbrıs'ın etrafındaki kaynaklar iki kesime aittir.

TÜRKİYE'NİN S-400 ALIMI

Güçlü bir NATO müttefiki olarak Türkiye'nin güvenliğinin artması bütün NATO müttefiklerine katkı sağlayacaktır.

ABD - İRAN GERGİNLİĞİ

ABD ile İran arasında giderek yükselen tansiyonla ilgili daha önce yaptığımız basın toplantılarında, nükleer anlaşma zemininde yaşanan mutabakatın ABD tarafından feshedilmesinin çok zararlı sonuçları olacağını söylemiştik.

"ABD'NİN ANLAŞMADAN ÇEKİLMESİ VE EK YAPTIRIM AÇIKLAMALARI KRİZİ TIRMANDIRDI"

Bu anlaşma aslında çok olumlu sonuçlar doğurmuştu. İran'ın nükleer faaliyetleri denetleniyordu. Ve İran da bu denetlemeye olumlu yaklaşıyordu.

ABD'nin 8 Mayıs 2018'de çekilmesinin yıl dönümünde Başkan Trump, yeni bir takım yaptırımlar açıkladı. Ve bunun karşılığında da İran bir takım yükümlülüklerinden resmen çekildiğini açıkladı.

Tabi ki bunun üzerine, Avrupalı ülkelerin de hareketlenmesi söz konusu oldu.

ABD'nin İran'a yönelik olarak, gerginliği daha da yükseltecek azami baskı politikası dünyanın her tarafından ve Amerika'nın içinden de tepki görüyor.

"SAVAŞ VE ÇATIŞMA SÖYLEMLERİ ÇOK TEHLİKELİDİR"

Bu gerginlik sürerken, Başkan Trump'ın Twitter hesabından ve başka yerlerden çatışma ve savaştan bahseden yorumlar yapılmaya başlandı. Bu son derece tehlikeli bir durumdur.

"BÖLGEMİZ, KAPASİTESİNİN ÇOK ÜSTÜNDE BİR GERGİNLİKLE KARŞI KARŞIYA!"

Bölgemiz, yeni bir gerginliği kaldıracak bir kapasiteye sahip değildir. Bölge, kapasitesinin çok üstünde bir gerginlikle karşı karşıyadır.

Doğu Akdeniz'den Irak'a kadar bütün bu coğrafyada büyük bir gerginlik var. Basra Körfezi'nde, Hürmüz Boğazı'nda...

"HER ŞEY MAHVOLUR"

Tüm bu gerginliklerin üstüne yeni bir sıcak çatışmanın eklenmesi demek, her şeyin mahvolması anlamına gelir. Bu, yapılacak en büyük yanlış olur.

Bu bölgede asker artırmak, sıcak çatışmaya yol açabilecek, ülkeleri tehdit edebilecek yaklaşımlardan uzak durulmalıdır. Bölgemizde istikrar ve huzur müzakerelerle sağlanmalıdır.

YORUMLAR 24
 • ahu 3 ay önce Şikayet Et
  Savaş mavaş çıkmazzzz...!!! Korkacak bişey yok lider herşeyi halleder.
  Cevapla
 • AtomKarinca 3 ay önce Şikayet Et
  ABD Savaşı hep başka Ülkeler taşıyor. Biri birgün çıkıp Savaşı onların Ülkede başlatması lazım.
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  • Brzezinski, bölgenin jeopolitik eksenini oluşturan Türkiye ve İran’dan birisinin veya her ikisinin birden istikrarsızlaşmasının etnik ve mezhep temelli kaos ortamının bütün Kafkaslar ve Orta Asya’ya yayacağı " Ortadoğudaki ülkelerin "İSRAİLE TEHDİT OLAMAYACAK kantonal şekilde bölünmesinin" amaçlanmaktadır. Kendimizi kandırmayalım..1918 Wilson Prensiplerinden beri ABD "Osmanlıdan cıkartılamayan 2 kaldı. Biri Büyük Kürdistan diğerı Büyük Ermenistan" hayalinden asla vazgecmez..!!! israille aynı ırkdan olduğunu acıkladıgı Kürtlerle vadedilmiş toprakları birleştirmeyi ""İŞİD'e ODAKLANALIM masalında" amaç edinen bir ABD var karşımızda..
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  Ortadoğuda emperyalizme hizmet için Batı tarafından yaratılan IŞID'le mücadele / sözde "TERÖRİZMLE MÜCADELE" kılıfı... Bilahare " IŞID'ın tek hedefinin İSRAİL değil İRAN olması"???!! IŞID'ı manivela olarak kullanarak Ortadoğuda SUNNİ-Şİİ savaşı körükleyerek "MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMA" projesi.. Bu arada da Suriye sınırındaki "İSRAİLE YÖNELİK TÜM KIMYASAL BOMBALARI TOPLAYIP AKDENİZDE BİR GEMİDE İMHA EDEN ABD ? "!!!
  Cevapla
 • vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  ensar muhacir diye iran halkını almazlar inşaallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Erdoğan, ABD ve Avrupa'ya resti çekti!
Rıza Kayaalp'ten 2020 Tokyo paylaşımı