Ordu Valiliği'nden İmamoğlu açıklaması

Ordu Valiliğince CHP adayı İmamoğlu'nun, Ordu'da havalimanı'nda VIP'e alınmadığı iddialarına ilişkin, 'VIP salonu içerisine zorla giren ve salonu işgal ederek fiili durum yaratan Sayın Ekrem İmamoğlu ve beraberindekilerin, yakışıksız tavır, davranış, eylem ve hakaret içeren söylemleri, ulusal kanallarımızda yayınlanmak suretiyle tüm Türkiye kamuoyunun önüne net bir şekilde koyulmuştur' ifadesi kullanıldı.

GİRİŞ 17.06.2019 23:18 GÜNCELLEME 18.06.2019 08:47
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "İmamoğlu ve beraberindekilerin, Ordu'da gerçekleştirdikleri program sonrasında özel uçakla İstanbul'a dönüş yolculuğunda, yasal hakları olmadığı halde Ordu-Giresun Havalimanı VIP Salonu'nu kullanmak istemeleri üzerine yaşanan olaylara, Valilikçe yayınlanan 6 ve 8 Haziran tarihlerindeki basın duyuruları ile açıklık getirildiği ve yaşanan sürecin tüm detaylarıyla kamuoyuyla paylaşıldığı" belirtildi.

 

 

Açıklamada, İmamoğlu ve beraberindekilerin, Ordu-Giresun Havalimanı VIP salonuna zorla girme ve salonu işgal etme neticesi yaşanan olaylarla ilgili son günlerde çeşitli basın yayın organlarında ve dün akşam İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde gerçekleştirilen "2019 Seçim Özel" programında İmamoğlu'nun, "Ordu Valisinin kendilerine tuzak kurduğu" şeklinde açıklamalarda bulunduğu kaydedildi.

"BÜYÜK BİR NEZAKET İÇERİSİNDE KENDİSİNE, RİCAL LİSTESİNDE BULUNMADIĞINI SÖYLEDİK"

 

 

İmamoğlu'nun kendisine ve ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun'a, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'e ve CHP İl Başkanı Yusuf Furtun'a rical listesinde bulunmadıklarından dolayı uçak yolculuğu için VIP salonunu kullanamayacaklarının, o gün görevli olan İl Emniyet Müdür Yardımcıları G.B, şube müdürü H.A, Havalimanı Şube Müdür Vekili S.A. ve havalimanı güvenlik amirleri tarafından büyük bir nezaket ve üslup içerisinde, heyet havalimanına gelmeden önce ve geldikleri esnada defaten söylenildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"UYARILARA ALDIRIŞ ETMEDEN VIP'E GELDİLER, İÇERİ ZORLA GİRDİLER, GÖRÜNTÜLER YAYINLANDI"

"Bu durum o gün havalimanında görevli bulunan güvenlik amirleri ve görevlileri tarafından düzenlenen ve imza altına alınan tutanakla da sabittir. Devlet nezaketi ve terbiyesi içerisinde yapılan tüm bu ikaz ve uyarılara aldırış etmeyen ve havalimanının VIP salonuna gelerek burada görevli bulunan polis memurlarına ve özel güvenlik görevlilerine mukavemet etmek ve onları itmek suretiyle VIP salonu içerisine zorla giren ve salonu işgal ederek fiili durum yaratan Sayın Ekrem İmamoğlu ve beraberindekilerin, yakışıksız tavır, davranış, eylem ve hakaret içeren söylemleri, ulusal kanallarımızda yayınlanmak suretiyle tüm Türkiye kamuoyunun önüne net bir şekilde koyulmuştur.

"BANA TUZAK KURULDU" YALANI

Durum böyle olduğu halde gerçeği saptırmak, yapılan çirkin davranış ve söylemlere kılıf uydurmak, olayı örtbas etmek ve hedef saptırmak maksadıyla Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından dile getirilen 'Ordu Valisi bize tuzak kurdu.' ifadesi gerçeği yansıtmamakta olup devletin ve valisinin hiçbir vatandaşına tuzak kuramayacağını, kadim devlet geleneğimizde vatandaşa tuzak kurma gibi bir davranış veya eylemin söz konusu olamayacağını, devletin bu tür davranışlara tevessül etmesine de ihtiyacı olamayacağı hususu kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine saygıyla sunulur."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ordu valiliği VİP
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • abdullah 4 ay önce Şikayet Et
  laz lakaplı yorumcu fanatik chp li olduğun apaçık belli. zaten siz gerçekleri ne duyar ne görürsünüz. kendi adamlarınız sizin için kusursuz. Vermeyince mabut neylesin mahmut.
  Cevapla
 • Mehmet emin 4 ay önce Şikayet Et
  Oradaki susan polis memurları çok ayıp ettiler biride kalkıp diyemedi kötü söz sahibine aittir .
  Cevapla
 • Vatandaş bayan 4 ay önce Şikayet Et
  Boşuna her işte bir hayır var denmiyor. İyiki oyları çalmışlar ve bu itiraz süreci ile seçim yenilenmiş. Yoksa biz bu proje sevgi pıtırcığının ne olduğunu kendi seçmenine de gösterebilirmiydik. Bu süreçte herkes kimin hizmet ehli kimin hırsızlık ve yalancılık ustası olduğunu gördü sanıyorum.
  Cevapla
 • aek 4 ay önce Şikayet Et
  it değil kilit dedi abi ben duydum yaaa kilit yani hani geçemiyoruz kilit oldu tıkanık oldu babında. tabi tabi.
  Cevapla
 • Vatan sevdalisi 4 ay önce Şikayet Et
  Bu zihniyet hala piskin piskin tuzak kuruldu vali ninde hakkimdaki soylevleri var gibi sozler etmesi piskinligin aniskasi utanma arlanma vede ne kadar kucuk bir betun yaoisina sahip oldugunun goruntusunu vermis yalanci oldugunu yuzune soylenmesine hemen tepki gistermesi ancak yuzunun kizarmamasi zihniyetinin bozuk oldugunu hostermektedir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk duyurdu: Resmen başladı
Michael Doran: YPG, PKK'nın Suriye koludur