Çelik: Uyarıyoruz! Türkiye'yi tehdit etmekten vazgeç!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Çelik, Yunanistan Başbakan'ı Çipras'ın Türkiye ve Erdoğan hakkındaki hadsizce sözleriyle ilgili olarak 'Yunanistan Başbakanı'nı uyarıyoruz, Cumhurbaşkanımıza karşı saygılı bir dil kullan, Türkiye'yi tehdit etmekten vazgeç' dedi.

Çelik: Uyarıyoruz! Türkiye'yi tehdit etmekten vazgeç!
Çelik: Uyarıyoruz! Türkiye'yi tehdit etmekten vazgeç!
GİRİŞ 25.06.2019 18:08 GÜNCELLEME 26.06.2019 01:05
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti genel merkezindeMerkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken basın toplantısı düzenledi ve soruları yanıtladı.

"İMAMOĞLU'NU TEBRİK EDERİZ"

Epeydir gündemde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tamamlandığını, böylece ülkenin seçim sürecini geride bıraktığını belirten Çelik, gerçekleşen yüksek katılımın demokrasinin gücünü göstermesi bakımından önemli olduğunu söyledi. 

Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ederek, sonucun İstanbul halkına hayırlı olmasını diledi.

"KARAR, BAŞIMIZIN ÜZERİNDEDİR"

Sonuç itibarıyla İstanbul halkının bir karar verdiğini ifade eden Çelik, "Karar başımızın üzerindedir. Her zaman söylediğimiz gibi vatandaşımızın iradesinden, milletimizin iradesinden daha büyük bir otorite yoktur bizim için siyaset yaparken." diye konuştu.

Çelik, milli iradenin sandıkta tecelli ettiğini ve demokrasinin kazandığını vurgulayarak, "Türkiye'nin en büyük gücü milli iradenin yönlendiriciliğiyle yönetilmesidir. Hiçbir vatandaşın oyu heba olmamıştır. Başından beri sürece gösterdiğimiz saygıyı sonuca da göstereceğimizi söyledik ve aynen o şekilde oldu. Gerek Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın açıklamaları, gerek Büyükşehir adayımızın açıklamaları bu çerçevede demokrasimizin gücüne vurgu yapan, vatandaşımızın iradesini saygıyla karşılayan çerçevede olmuştur." ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZİN VERDİĞİ MESAJ PARTİMİZCE KAPSAMLI OLARAK DEĞERLENDİRİLECEKTİR"

Hiçbir oyun heba olmamasını ve sonucun net şekilde ortaya çıkmasını arzuladıklarını dile getiren Çelik, "Son seçimlerde sonuç net olarak ortaya çıkmıştır. Milli irade berrak şekilde tecelli etmiştir. Milli iradenin berrak şekilde tecelli etmesi bütün siyasilerin saygı duyması gereken bir husustur. Sonucu tabii ki bu çerçevede saygıyla karşılıyoruz. Milletin ortaya koyduğu iradeye saygı duymak demokrat olmanın birinci gereğidir. Milletimizin verdiği mesaj partimiz tarafından tüm yönleriyle ele alınacak, seçim sonuçları bu MYK'dan başlayarak kapsamlı şekilde önümüzdeki günlerde de devam edecek şekilde değerlendirilecektir." dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTIK"

Ömer Çelik, 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak çok büyük bir başarıya imza attıklarını, bu seçim kadar yenilenen seçime ilişkin sonuçları da değerlendireceklerini söyledi. İstanbul ilçelerinde ve Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de büyük bir başarı yakaladıklarını aktaran Çelik, ilçelerde ve Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki başarının Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yansımamasının sonuçlarını da kapsamlı şekilde ele alacaklarını bildirdi.

"SANDIĞA GİDEN VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Anadolu'nun her yerinden vatandaşların İstanbul'a oy kullanmaya gittiğini anımsatan Çelik, bunun bütün bir ülkenin demokratik bir katılım söz konusu olduğunda nasıl seferber olabildiğini, centilmence siyasi rekabet içerisinde sonucu nasıl göğüsleyebildiğini net bir şekilde gösterdiğini kaydetti. Çelik, seçimlerde sandığa giden vatandaşlara demokrasiye verdikleri güç için teşekkür etti.

BAHÇELİ'YE VE MHP TEŞKİLATINA TEŞEKKÜR

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın büyük bir gayret sarfettiğini, kampanya süresince sevecen, sempatik, birleştirici profilinin ve İstanbul sevdasının bir kez daha görüldüğünü anlatan Çelik, Cumhur İttifakı ruhunu, birlik ve beraberliği samimi şekilde destekleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP teşkilatına teşekkür etti.

AK Parti Sözcüsü Çelik, seçimden önce gerginlikler yaşanacağı yönünde haberler yapıldığını, bu tür sıkıntıların gerçekleşmediğini, bunda vatandaşların demokratik olgunluğu kadar güvenlik güçlerinin fedakar çalışmalarının da rol oynadığını söyledi ve güvenlik güçlerine de teşekkürlerini iletti. Çelik, fedakarca çalışan teşkilat mensuplarına da sevgi ve selamlarını gönderdi.

"YSK ÇOK YIPRATILMAYA ÇALIŞILDI, TEHDİT EDİLDİ AMA SÜRECİ BAŞARIYLA YÜRÜTTÜ"

Yüksek Seçim Kuruluna da değinen Çelik, "Bu süreçte çok yıpratılmaya çalışılan ama son derece önemli bir kurum olan YSK, hukuk çerçevesinde verdiği kararlarla seçim sürecini başarıyla yürütmüştür. Bu kurumumuz birikimi, geleneği, yıpratılmaya çalışılan, CHP sözcüleri tarafından tehdit edilen ama buna rağmen görevini hakkıyla, hiçbir tarafgirlik gözetmeden yapan bir kurum olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. YSK'nin temsilcilerine ve bütün çalışanlarına buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz." diye konuştu.

Çelik, AK Parti'nin yol haritasının belli olduğunu, yaz dönemi çalışmalarını daha önce planlandığı gibi sürdüreceklerini dile getirerek, İstanbul'da ilçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki üyelerin parti tarafından dile getirilen, vatandaşların talebi olan projelerin hayata geçirilmesi için yüksek bir gayretle çalışacaklarını söyledi. 

"KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN"

Ömer Çelik, "İstanbul'da yapılan her iyi işin arkasında büyük bir İstanbul sevdalısı olan Cumhurbaşkanımızın büyük bir desteği ve himayesi olacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Partimizin duruşu açık ve nettir. Demokrasiye olan inancı demokrasi tarihi açısından ve bizim açımızdan vatandaşlarımızın bu durumu büyük bir gurur kaynağıdır." ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerginlik, Rum tarafının Batı'yla birlikte hareket ederek bir oldubittiye imza atmak istemesi ve Rum-Yunan tarafının Türkiye'ye yönelik tehdit mesajlarına da değindi.

Çelik konuyla ilgili şöyle konuştu:

DOĞU AKDENİZ'DEKİ FAALİYETLER: YUNANİSTAN BAŞBAKANI'NI UYARIYORUZ

AB, Rum tarafının yanlış politikalarına sessiz kalmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu tip söylemlere prim vermeyeceği açıktır. 

Tek taraflı olarak buradaki kaynaklara el koymaya çalışıyorlar. Yunanistan Başbakanı yanlış tutum içinde. Türkiye ile Avrupa Birliği'ni karşı karşıya getirmeye çalışıyor.

"ALTI BOŞ İFADELERDEN VAZGEÇMELİ, CUMHURBAŞKANIMIZA KARŞI SAYGILI BİR DİL KULLANMALI"

Yunanistan Başbakanını uyarıyoruz. 'Türkiye sondaja başladığı andan itibaren ağır bedeller öder.' gibisinden altı boş ifadeler kullanmaktan vazgeçmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı saygılı bir dil kullanmalıdır.

Türkiye, ne kendi egemenlik haklarından, ne de KKTC'nin haklarından vazgeçmeyecek.

Yunanistan, Türkiye'nin iyi komşuluğunun kıymetini bilmelidir.

 
ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 60
 • paşa 4 ay önce Şikayet Et
  iktidarda chp veya diğerleri olmuş olsalardı akdenizde sondajla işleri ile uğraşmazlardı allah reise güç kuvvet versin türkiyenin hakkını her türlü tehditlere rağmen sonuna kadar arıyor
  Cevapla
 • ihsan 4 ay önce Şikayet Et
  bu rumu ne kadar uyarsan boş osmanlı tokadı lazım
  Cevapla
 • Kaan Özcan 4 ay önce Şikayet Et
  yunanistana girecez holey :)
  Cevapla
 • gakko 4 ay önce Şikayet Et
  bütün dünya istanbulda bir olup cumhur itifakini bitirmek için elinden gelen her şeyi yapti hatta maddi ve manevi destek de verdi ama boş TÜRKIYE sadece istanbul ve Ankara dan ibaret degil her şehirin artik bundan böyle Ankara ve istanbullaştirilmasi lazim maddi yada manevi yatirimlarin hiz kazanmasi lazim
  Cevapla
 • dadaş 4 ay önce Şikayet Et
  bunların Türkiye ye karşı allerjileri var zamanı geldimi bunlar kurdeşen olup kaşınmaya başlıyorlar yine kaşınmaya başladılar neyseki ilaçları ellerinde var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mert'in mayın bulan drone'u dünyaya açılıyor!
İran'da ortalık ayağa kalktı! ABD basını gizli belgeleri yayımladı