Ömer Çelik'ten CHP'ye sert tepki!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu. Çelik, CHP'nin S-400'lerle ilgili tavrına çok sert tepki gösterdi.

Ömer Çelik'ten CHP'ye sert tepki!
Ömer Çelik'ten CHP'ye sert tepki!
GİRİŞ 11.07.2019 18:13 GÜNCELLEME 11.07.2019 19:45
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları;

 

 

"Ülkemize karşı terör enstrümanın bir saldırı unsuru olarak kullanıldığını görüyoruz. Terörle mücedele kararımız sürüyor."

"SREBRENİTSA BÜYÜK BİR İNSANİ DRAMDIR"

 

 

"Srebrenitsa modern dünyanın bir utancıdır. Büyük bir insani dramdır. Umarız ders alınır ama her seferinde böyle söylüyoruz. Kimse kolunu kıpırdatmıyor."

"15 Temmuz'da milletimiz topyekün direnerek, demokrasimizin milli kimliğimizin bir parçası olduğunu dünyaya göstermiş oldu."

"8-15 Temmuz haftasında birçok etkinlik gerçekleştirilecek."

"MKYK toplantısında iç ve dış politikalar ile sosyal politikalar konuları ele alınıyor."

"TERÖR ÖRGÜTÜNE YOĞUN BİR HAREKAT SÜRÜYOR"

"27 Mayıs'tan bu tarafa terör örgütüne karşı Hakurk bölgesinde yoğun bir harekat sürüyor. Harekat başarılı bir şekilde devam ediyor."

"Terörle mücadelenin siyasi kısmı da yakın şekilde takip ediliyor. Bu konuda Iraklı makamlarla çalışmalar yapılıyor."

"S-400'LER TÜRKİYE'NİN MİLLİ GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ BİR İHTİYAÇTIR"

"S-400'ler Türkiye'nin milli güvenliği ile ilgili bir ihtiyaçtır."

Gönül isterdi ki müttefiklerimiz bir NATO üyesi olan Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak için daha etkili olabilselerdi, ancak Türkiye kararını vermiştir.

"CHP'DEN MİLLİ BİR DURUŞ GÖREMİYORUZ"

Çelik, Türkiye'nin S-400 alımıyla ilgili CHP'nin milli bir duruş göstermediğini belirterek "Türkiye burada güvenlik güçleri arkasındaysa biz de destekleriz, diye bir cümle söyleyip, arkasından 10-20 cümleyle ABD'nin tezlerini dile getiriyorlar. Türkiye'nin muhalefet konusunda maalesef cari açığı vardır ve bu daha da büyümektedir. Arzu ederdik ki Türkiye'nin yanında dursunlar. CHP sözcülerinden Amerika'daki en muhalif ve Türkiye aleyhine en aykırı görüş varsa onları görüyoruz. Sizin durduğunuz yer neresidir?" dedi.

"YUNANİSTAN ZAYIFKEN TÜRKİYE BUNDAN YARARLANMADI"

"Herhangi bir siyasi parti zayıfladığında Türkiye karşıtlığını savunmak Yunan siyasetinde bir gelenek. Türkiye'nin komşuluğu paha biçilemezdir. Türkiye hiçbir zaman Yunanistan zayıfken bundan yararlanmadı. Türkiye Yunanistan krizdeyken ona ekonomik çözüm bulmaya çalışmıştır, oysa onlar AB üyesi olmalarını bize karşı kullanıyor."

"YAVUZ VE FATİH GEMİLERİNİN ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEKTİR"

"Avrupa Birliği Rum tarafının Akdeniz'deki çalışmalarına hiç ses çıkarmadı ki, ne var ki Türk tarafı hakkını aramaya başladığında, 'Bunu nasıl yapabiliriz? Sorunu nasıl çözebilir?" şeklinde yaklaşmadılar.

Rum tarafı Kıbrıs tarafına hakkını vermedikçe Yavuz ve Fatih gemilerinin çalışmaları devam edecektir. Rum tarafı tek taraflı olarak Kıbrıs tarafının hakkını yiyemeyecektir. Avrupa mercileri iki tarafın da haklarının korunduğu olduğu ortak bir çözüm yolu bulmalıdır."

"Avrupa Birliği sorun çıkarma yolunu tercih ediyor. Avrupa Birliği ilkeler temelinde hareket etmelidir."

"KKTC'NİN HAKLARI KORUNURSA BU KRİZ SONA ERMİŞ OLUR"

"Yunanistan Dışişleri Bakanının ifadesini aynen iade ederek kullanırsak 'Akdeniz'in haylaz çocuğu, şımarık çocuğu' Rum tarafı ile herhangi bir şekilde geçmişten de bunu yakinen biliyoruz. Bu şekilde söze dayanan bir ilişki kurmamız söz konusu değildir. Hukuka, belgeye, anlaşmaya dayanan bir ilişkiyle ancak KKTC'nin hakları korunursa bu kriz sona ermiş olur."

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 26
 • Adana kurucular 3 ay önce Şikayet Et
  Adana'da akparti in tekrar 8 milletvekili cikması için Abdullah doğru, Mahmut Tezcan, Durmuş Ali yıldız, Ali küçük Aydın, Mehmet Ali Bilici, aday gosterilmelidir
  Cevapla
 • ihsan 3 ay önce Şikayet Et
  chp türkienin partisi değilki gavurun partisi
  Cevapla
 • TürkMücahid 3 ay önce Şikayet Et
  Chp bir parti değil. Türk'e dinini, dilini, ve özünü kaybettirmeye memur, bir katliam müessesesidir.
  Cevapla
 • der 3 ay önce Şikayet Et
  Suriye atıkları bu memleketi CHP kurdu
  Cevapla
 • Kürt 3 ay önce Şikayet Et
  Beli ki senin dedeler 1923 te bu ülkeye geldiler. Biz 1071 den beri Türk kardeşlerimizle birlikte bu toprakları vatan edindik...
  Cevapla
 • Fuzul 3 ay önce Şikayet Et
  chp kuruluşundan beri bu vatanın partisi değil. olmadı olamaz da.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Feyzioğlu: En güzel cevabı sahada verdik
Gerçekleri cesurca anlatabilenler de var! 'Erdoğan bizi uyarmıştı'