AK Parti startı verdi!

Yerel seçimlerin ardından belediye başkanlarıyla toplantılara başlayan AK Parti, bunların ilkini Erzurum’da yaptı. Başkanlara, Erdoğan’ın talimatları iletilirken, halktan kopmayın, vatandaşlara mutlaka dönüş yapın, kibir, lüks ve şatafattan uzak durun mesajları verildi.

AK Parti startı verdi!
AK Parti startı verdi!
GİRİŞ 24.07.2019 06:36 GÜNCELLEME 24.07.2019 06:44
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlarıyla ilk toplantısını Erzurum'da gerçekleştirdi. 19-21 Temmuz’da yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatları iletilirken, belediye başkanlarının asla yapmamaları gereken hususlara dikkat çekildi.

 

 

Erzurum’da başlayan ve Şanlıurfa, Nevşehir, Bursa, Afyonkarahisar ve Samsun’da sürecek eğitim toplantılarında başkanlara önemli mesajlar veriliyor. Toplantıda Erdoğan’ın mesajı başkanlara iletildi. Erdoğan’ın mesajının başında 'halktan kopmayın' öğüdü geldi. Belediye başkanlarının sürekli halkın içinde olması ve yapılan hizmetleri vatandaşa en iyi şekilde anlatmaları istendi.

VATANDAŞA DÖNÜŞ YAPIN

 

 

Yeni Şafak'ın haberine göre, vatandaşların sorunlarına kulak verilmesi istenen toplantıda, başkanlara “sizi arayan, bir sorununu anlatmak için size ulaşmaya çalışan kişileri geri çevirmeyin. Telefonu açamıyorsanız bile daha sonra dönüş yapın ve onların sıkıntılarını dinleyin” talimatı verildi. Bu kapsamda belediye personelinin halkla ilişkiler konusunda eğitilmesi de önerildi. Personelin bu konuda daha dikkatli olması için ayın personeli gibi teşvik edici uygulamalara gidilmesi tavsiye edildi.

MAHALLE MECLİSLERİ

Vatandaşla bağları güçlendirmek ve onları karar süreçlerine dahil etmek için de her mahallede bir mahalle meclisi kurulması istendi. Kurulan bu meclislerin belirli aralıklarla düzenleyeceği toplantılara da belediye başkanı ve belediyenin yetkili birimlerinin yöneticilerinin katılmasının gerekliği anlatıldı.

Belediye başkanlarının vatandaş ile diyaloglarında kibirli davranmamaları, lüks ve şatafattan uzak durmaları istendi. Başkanlara özellikle, akraba, eş ve dostlarının belediye ile olan ilişkileri konusunda dikkatli davranmaları konusunda da tavsiyelerde bulunuldu. Başkanların hizmetleri sırasında özellikle Erdoğan tarafından açıklanan 11 maddelik manifestoya uymaları konusu hatırlatıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • ak partil 6 ay önce Şikayet Et
  mesele halkatan kopma değil sadece sorun ak partili olmayan belediye başkanlarının ak parti ruhunu taşımadığı...ak parti il veya ilçe başkanlıklarının kapısından girmiş olmayanları siz kalkıp beledşye başkanı seçiyorsanız sorun burda güneydoğuda buna çok örnekler var
  Cevapla
 • emin 6 ay önce Şikayet Et
  Savcı Sayanı örnek alın yeter
  Cevapla
 • hamit. 6 ay önce Şikayet Et
  Büyükşehirlerdeki mahalle meclisleri ilçeler tarafından kurulmalı. Büyükşehir bu yapılanmaya müdahil olmamalı, aksi takdirde ayrılıklar ortaya çıkıyor.
  Cevapla
 • ............. 6 ay önce Şikayet Et
  Adana'da akparti Durmuş Ali yıldız ile eski günlerine tekrar gelir. Kozan ilçe başkanlığına yasin Yılmaz getirilmelidir
  Cevapla
 • Zalım 6 ay önce Şikayet Et
  İyi güzelde adamın fıtratına aykırı ise nasıl olacak? Aday yapmadan baksanız kibirli mi, aksi mi, lüks heva heves düşkünü mü? Seçilmiş adam şöyle yap böyle yap. Kusura bakmayın bu maya tutmaz. Belki havalı diye seçildi, millet sümsük sümsük dolaşanı sevmiyor nasıl olacak? Tek tip insan olur mu? Yaradılışa ters.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Denetim çürükleri ayıklayacak
ABD'den Çin'i kızdıracak adım!