Destici: HDP, PKK'nın siyasi şubesidir, terör yuvasıdır

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "HDP, PKK'nın siyasi şubesidir, terör yuvasıdır. HDP, PKK'ya eleman sağlayan bir çetedir. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsamaha edilmez, müsamaha gösterilmez. Böyle bir yapıya siyasi parti denmez" dedi.

GİRİŞ 11.09.2019 15:32 GÜNCELLEME 11.09.2019 15:37
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı gerçekleştiren BBP lideri Mustafa Destici, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Destici, Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek, HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek verdi. Aileleri bu eyleminden dolayı tebrik eden Destici, "Bu acılı annelerimizi cesaretlerinden, azim ve kararlıklarından dolayı alkışlıyorum. Daha önce 'Cumartesi Anneleri'nde olduğu gibi HDP'nin, PKK'nın ya da aşırı sol grupların organize ettiği bu tür eylemlerde biz CHP milletvekillerini hep en ön saflarda görmekteydik. Devlete ve millete karşı olanların yaptığı eylemlerde 'insan hakları', 'demokrasi' adına yaptıkları eylemlerde hep en ön saflarda gördük. Bugün neredeler? Bazı siyasi parti genel başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden şu sözü duyuyoruz; 'bizim çocuğu dağa kaçırılan annelere tavsiyemiz; oturacağınız yer HDP'nin önü değil, meclisin ya da külliyenin önüdür' Yani HDP'ye tek kelime edemiyorlar. Biz bunu iyi niyetli bir girişim olarak görmüyoruz" dedi.'HDP’NİN KAPATILMASI İLE İLGİLİ DAVA AÇILMALI'

Destici, BBP olarak HDP'yi siyasi parti olarak görmediklerini söyleyerek, şöyle konuştu: "HDP bir ihanet şebekesidir, suç örgütüdür. HDP, PKK'nın siyasi şubesidir, terör yuvasıdır. HDP, PKK’ya eleman sağlayan bir çetedir. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsamaha edilmez, müsamaha gösterilmez. Böyle bir yapıya siyasi parti denmez. Kanunlarımız ve yasalarımız açıktır. Teröre destek veren ve bu tür kişileri bünyesinde barındıran siyasi parti kapatılır. Siyasi olarak ya da toplumsal bir takım gerekçelerle kanunlar yok sayılamaz. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı artık beklememeli ve HDP'nin kapatılması ile ilgili dava açılmalı ve gereği yapılmalıdır. Bu konuda meclis ve mecliste grubu bulunan siyasi partiler de üzerine düşeni yapmalı, sorumluluklarının gereğini yerine getirmelidirler."

'ÇOK OLUMLU GÖRÜYORUM'

Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde büyükşehir belediye başkanları ile bir araya gelmesine ilişkin ise şunları kaydetti: "Sayın Cumhurbaşkanının 30 Büyükşehir Belediye Başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmesini çok olumlu gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. İnşallah ülkemiz, milletimiz, toplumsal barış ve siyasi uzlaşma adına bir başlangıç toplantısı olarak görüyoruz. Bu davetinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanına, ülkemiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da bu tür toplantıların devam etmesinin faydalı olacağına inanıyoruz."

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Fatih 6 ay önce Şikayet Et
  40 yılda bir doğru laf ettin terörü kim desteklerse yeri hapistir atın içeri
  Cevapla
 • Konya ..42 6 ay önce Şikayet Et
  BBP sayın destici ,cumhur ittifakı AK parti ve mhp ,doğu perinçek,Türkiyeli vatanseverler,muhazafakar kürtler TC DEVLETİNİN BEKASI İÇİN YETER...oda % 53 yapar..Allahın izniyle ..
  Cevapla
 • Alperen 6 ay önce Şikayet Et
  Şehit Yazıcıoğlu gibi dimdik, devletinin arkasında. Helal olsun sana Destici.
  Cevapla
 • Kadir 6 ay önce Şikayet Et
  Ağzına sağlık sayın destici içimden geçen ne var ise sıralamışsın helal olsun..
  Cevapla
 • keleş 34 6 ay önce Şikayet Et
  sayın. başkanımız. mustafa. bey. cok doğru. söylemiş. HDP. dennen. parti. PKK. ile. müşterek. haraket. ediyor. bunu. anlamamak. cahiliktir. partiyle. uzakdan. yakından. alakasıyok. terörün. yuvasıdır. derhal. kapatılmalıdır. duyrulur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Atatürk Havalimanı'nda pandemi hastanesi çalışmaları başladı!
Ateş odaklı koronavirüs tanı dönemi bitti!