Çarpıcı İdlib açıklaması: Onlar artık hedefimiz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib'de 4 askerimizin şehit olduğu saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rejim unsurları artık bölgede bizim için hedeftir" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 03.02.2020 10:32 GÜNCELLEME 03.02.2020 12:00
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib'de 4 askerimizin şehit olduğu saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rejim unsurları artık bölgede bizim için hedeftir" ifadelerini kullandı.

 

Çelik, CNN TÜRK canlı yayınında İdlib'deki saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

"İdlib'deki çatışmaların sürmesiyle ilgili görüşmeler sürüyordu. Rusya tarafı oradaki terör hareketliliğinden bahsedip onlara müdahale edildiğini söylüyordu. Biz de tabii buradaki bilgilerimizi paylaşıyorduk. Koordinasyonun azami düzeyde olması gerektiğini hatırlatıyorduk. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımızla Putin arasında anlık istihbarat paylaşımına kadar tarafların kontrollü olması şeklinde bir yaklaşım vardı. Şimdi açık bir şekilde rejim koordine edilmesine rağmen TSK unsurlarına kasten saldırdı. Bu tabii ki İdlib Muatabakatı'nın ihlali anlamına gelir. Açık bir ihlal anlamına geliyor. Karşılığında da TSK unsurlarımız da rejim unsurlarını hedef aldı ve imha etti. Bu tabii Rusya'nın himayesindeki rejimin Rusya'nın altına imza attığı mutabakatın açık ihlal etti ve bunu dinlemediğini ifadesidir. Bu durum Rusya ve Türkiye arasında konuşulacaktır. Bu saldırıya cevap verdik ve devamı da gelecektir. Mutabakatın ihlal edilmesi bölgedeki rejim hedeflerinin doğrudan hedef haline gelmesine neden olacaktır. Saldırı göç hareketini yeniden başlatacaktır."

ETİKETLER
ömer çelik idlib
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • kurt 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın Çelik Rusya tarafıyla konuşulacak diyosunda daha neyi konuşacağız İcrata başlayalım artık YA ALLAH BİSMİLLAH diyerek Kana Kan dişe diş Suriyenin yarısından çogunun geriye alma vakti geldi Sınırlarımıza mültecilerle doldurmak isteyenleri biz hiç düşünmeyiz 4 şehit verdik suriyeye girme vakti gardaşlar..
  Cevapla
 • Turk Askeri 2 ay önce Şikayet Et
  Askerimize saldıran bu soysuz guruha karsi savasacagiz TURK SILAHLI KUVVETLERI
  Cevapla
 • Salih 2 ay önce Şikayet Et
  Dört atış yapıp beklemeyelim ciddi olduğumuzu anlayana kadar hedefler yok edilmelidir.
  Cevapla
 • MİSAFİR 2 ay önce Şikayet Et
  Bu güne kadar beklemek hataydı.
  Cevapla
 • H.M.Y. 2 ay önce Şikayet Et
  Simdi karsilarinda masum coluk cocuk degil kararli bir türk ordusu var.Artik ayaklarini denk alsinlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüse karşı Türkiye'de üretildi: Yüzeyler aylarca temiz kalabiliyor
Görüntüler İstanbul'dan geldi! Skandal, tam 3 bin 500 kişi...