Bahçeli: Gün mesafe koyma günü değildir

MHP lideri Bahçeli koronavirüsle ilgili açıklamalar yaptı. Günün mesafe koyma ve sır dönme günü olmadığını kaydederek birlik-beraberlik vurgusu yapan Bahçeli, vatandaşlara 'evden çıkmayalım' çağrısı yaptı. Bahçeli ayrıca, "Virüs eninde sonunda yenilecek, eskisinden daha güçlü bir şekilde milli birlik ve beraberliğimiz perçinlenecektir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Gün mesafe koyma günü değildir
Bahçeli: Gün mesafe koyma günü değildir
GİRİŞ 21.03.2020 13:38 GÜNCELLEME 21.03.2020 16:10
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Korona döneminin bir felsefesi, bir edebiyatı, bir fikri zemini, sosyal ve siyasal bir iklimi oluşacak, ardından da beşeriyetin yol haritasını belirleyecektir. Şimdiden her ihtimale karşı hazırlıklı olmamız, hakim ve hadim bir iradeyle hareket etmemiz tarihi bir görevdir” paylaşımında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu. Bahçeli, KOVİD-19 virüsüne karşı yapılan mücadeleye ilişkin değerlendirmede bulunarak, "İnsanlık bir virüse karşı aynı cephede savaşıyor. Tehlike ne ülke tanıyor, ne millet takıyor! Tehdit her kıtada at koşturuyor, her coğrafyada hüküm sürüyor. KOVİD-19 salgını adım adım dünyayı dolaşıyor. Bütün ülkeler ortak bir amaçta birleşip hastalığa karşı direniyor. İnsanlık uzun zamandır hiç bu kadar ortak bir hedefte birleşmemişti. Uygarlıkların gün batımında her renkten, her dilden, her dinden, her kökenden insan ağır bir soruna eş güdüm halinde çareler arıyor. Dünyanın dağınıklığı bir virüsün müdahalesiyle dengelenip düzenleniyor. Korona döneminin bir felsefesi, bir edebiyatı, bir fikri zemini, sosyal ve siyasal bir iklimi oluşacak, ardından da beşeriyetin yol haritasını belirleyecektir. Şimdiden her ihtimale karşı hazırlıklı olmamız, hakim ve hadim bir iradeyle hareket etmemiz tarihi bir görevdir” ifadelerine yer verdi.

TEFEKKÜR VE VİCDAN MUHASEBESİ

Tefekkür ederek herkesi vicdanının sesini dinlemeye davet eden Bahçeli, “Zamanın dişlileri arasında sürekli öğütülen varlığımızın kuytuda kalan yönlerini gözden geçirelim; hem kendimizi, hem de çevremizi baştan sona gözlemleme mahareti gösterelim. Ve de nefs-i emmareyi sorguya çekelim. Her şey Allah’tandır. Kendini bilen Allah’ı bilir. Allah’ı bilen sabrı, aklı, ahlakı, atayı bilir, yanlışa sapmaz, yalana tamah etmez. Kardeşçe, bir ve beraberce yaşamak varken kötüye, kötülüğe, kötü emellere hiçbir şekilde müsamaha göstermez, müsaade etmez. Geceye sabredene bir gündüz müjdelenmiştir. Zorluklara metanet ve feragatle katlananlara huzur ve nice güzellik vaat edilmiştir. Yokuşun ardı düzlük, fecaatin sonu ve sonucu mutlaka felah ve ferahtır. Karamsarlığı semtimizden kovalım, kötümserliği yöremizden uzak tutalım” yorumunda bulundu.

BİR SÜRE EVDE KALALIM

Bahçeli paylaşımlarında, “Beşeriz, şaşabiliriz. İnsanız, gücümüz bir yere kadardır. Ancak inanırsak, birbirimizi desteklersek, kucaklaşma hasletini canlandırıp tek nefer, tek nefes olabilirsek, elhak hiçbir engel, hiçbir badire, hiçbir salgın maddi bedenimizi, manevi surlarımızı aşamayacaktır. KOVİD-19 virüsüyle mücadeleyi Allah’ın izniyle kazanacağız. Şerden hayrın doğacağını göreceğiz. Sadece aklın ve bilimin, aynı zamanda da duanın gücüne güvenelim. Bir süre evde kalalım. Sağlık Bakanlığıyla Bilim Kurulunun tavsiyelerine mutlak süratte dikkat ve riayet edelim. Gün eleştiri veya açık arama günü değildir. Gün birbirimize çatık kaşla bakma, darılma, küsme, mesafe koyma, sırt dönme günü de değildir. Bir olursak muvaffak oluruz. KOVİD-19 virüsü insan olmanın erdeminden ve muazzam birikim ve ihtişamından daha kuvvetli olamayacaktır. Virüs eninde sonunda yenilecek, eskisinden daha güçlü bir şekilde milli birlik ve beraberliğimiz perçinlenecektir. Kendi kozamızdan çıktığımız, yaralarımızı sardığımız zaman inanıyorum ki hem Türkiye, hem de dünya kirden, pastan, zalimden ve hainden daha da arınacaktır” sözlerine yer verdi.

NEVRUZ KUTLAMASI

Vatandaşların Nevruz Bayramı’nı kutlayan Bahçeli, “Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine, şu kasvetli korona günlerinde sağlık, dirlik, huzur, esenlik, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca bu gece, Peygamber Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükseldiği Miraç Gecesi’ni idrak edeceğiz. Miraç pek çok hikmetin tezahürü olmasının yanında, Allah’ın sonsuz kudretinin Efendimize gösterildiği muhteşem ve mucizevi yükselişin adıdır. Miracımız mübarek olsun. Rabbim üzerimizden rahmetini esirgemesin. KOVİD-19 hastalığının bertaraf edilmesi konusunda Türk milletine ve tüm insanlığa yar ve yardımcı olsun. Huzurun, sağlıklı ve saadet dolu günlerin miracına hep birlikte ulaşmayı yürekten niyaz ediyorum. Doktorlarımızı, hemşirelerimizi, bütün sağlık çalışanlarımızı, aynı şekilde güvenlik güçlerimizi gönülden selamlıyor, hepsini muhabbetle alkışlıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum. KOVİD-19 hastalığından vefat edenlere rahmet, tedavi edilenlere de şifa diliyorum” cümlelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 27
 • Vatandaş Abdullah 1 hafta önce Şikayet Et
  Virüs yenilecekmiş, yedik zaten. Şubatta ve Mart ayının ilk haftasında yurt dışından gelen umreciler ve diğerleri karantinaya alınmadan salıverildi. Onlar da ellerini kollarını sallayarak varsa virüslerini yaya yaya aramızda dolaştılar ve dolaşmaya da devam ediyorlar. Nolacak şimdi birisi makul bir yol göstersin. Acilen herkesin testten geçirilmesi ve herkesin bir ay dışarı çıkarılmaması gerekir. Yasaklara uymayanlara ağır cezalar uygulanmalıdır. Toplumun sağlığını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok.
  Cevapla
 • Emrah 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah yardımcıniz olsun. Helal olsun devlet bahçeli her daim devletin milletin yanindasin. Devlet te millet yanında olacaktir.
  Cevapla
 • Aynisi 1 hafta önce Şikayet Et
  CHP=Koronavirüs
  Cevapla
 • hido 1 hafta önce Şikayet Et
  diger muhalefet liderlerinden yapici bisey duyan varmi
  Cevapla
 • Zafer 1 hafta önce Şikayet Et
  Var tabi neden olmasın Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı dinlemediysen muhalefeti dinlemiş sayılmazsın.
  Cevapla
 • efe 1 hafta önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli ALLAH sana uzun ömürler versin
  Cevapla
 • Akıncı Türk 1 hafta önce Şikayet Et
  Amin amin amin inşaAllah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Biz bize yeteriz' kampanyasına Merkez Bankası'ndan dev destek!
Koronavirüsten hayatını kaybeden işadamı böyle toprağa verildi