Astsubayların özlük haklarına iyileştirme

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, astsubayların özlük haklarını iyileştirecek kanun tasarısı hazırladıklarını ve Başbakan Erdoğan'ın görüşüne sunduklarını bildirdi.

Astsubayların özlük haklarına iyileştirme
Astsubayların özlük haklarına iyileştirme
GİRİŞ 22.03.2009 12:22 GÜNCELLEME 22.03.2009 12:22

AK Parti İzmir İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanı Gönül, dün AK Parti Balçova Belediye Başkan Adayı Kamil Öztürk'ün seçim çalışmalarına katılarak, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Balçova Şubesini ziyaret etti.

TEMAD Balçova Şube Başkanı Faruk Özeren, Bakan Gönül'den astsubayların özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda destek istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla astsubayların özlük haklarının düzeltilmesine yönelik kanun tasarısı üzerinde çalışıldığını belirten Bakan Gönül'ün, ''Başbakanımızın talimatıyla gerekli çalışmalar yapıldı. Genelkurmay Başkanlığından görüş aldık. Özlük haklarınızı düzenleyen kanun tasarısını hazırladık, Başbakanımızın görüşüne sunduk'' şeklinde bilgi verdiği açıklandı.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Cafer KARAOĞLU 9 yıl önce Şikayet Et
  du bakalım nolacak ?. Astsubay devrimi dediler, 6 yıl geriye götürdüler. Bu kanunla kazanılmış hangi haklar kaybolacak bakalım merak ettim doğrusu.
  Cevapla
 • ismail damar 9 yıl önce Şikayet Et
  emekliassubaylar. Anayasal haklarımızı ve verdiğimiz emeğin karşılığını almaya hukuk çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, elit bir sivil toplum örgütünün üyeleri olarak hak ve adalet mücedelesini sonuna kadar sürdürmeye kararlıyız. Gücümüzü haklılığımızdan, evrensel hukuktan alıyoruz.
  Cevapla
 • Kudsi KUDDUSİ 9 yıl önce Şikayet Et
  Fark var.. Normalde Bakan ile emireri arasında fark var.Biz bu AKP yi birşey sanıp komutanlardan gelen/gelebilecek hertürlü baskıyı göze alıp demokrat Assubaylar olarak tam destekledik.Ama bunlar iktidara gelince kendi dertlerimiz için gittiğimizde önce haklısınız deyip komisyondan geçirdiler sonra komutanlardan gelen zılgıt ile bu işden vazgeçtiler.Bizim tüm lisans mez.memura verilen fakat sadece Assubaya verilmeyen haklarımızı iç ettiler.Meclisin bağımsızlığınada tecavüz ettirdiler.Yalanla doğru arasında fark var!
  Cevapla
 • Ersen Gürpınar 9 yıl önce Şikayet Et
  Bizler imtiyaz talep etmiyoruz. Bu sözler bize hep veriliyor ama tutulmuyor Yüksek okul mezunu assubayların ağır çalışma koşulları ve sorumluluklarına rağmen büro memuru gibi göreve başlatılılıyor daha birçok haksızlıklar için imtiyaz ta talebimiz yok adalet,eşitlik ve insan onuruna saygı bekliyoruz.
  Cevapla
 • yorumcu505 9 yıl önce Şikayet Et
  iyi güzel ama. iyi güzel ama adaletli olamsı açısından bütün askeri personelin özlük haklarının geliştirilmesi gerekir.Benim bir akrabam var kendisi yüksek okul mezunu olmasına rağmen hala ortaokul mezunu gibi görünüyor maaşı buna göre alıyormuş ...astsb.lara verirken lütfen uzmanları unutmayalım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
24 Haziran sonrası kamuda devrim
CHP'li Erdoğdu'dan skandal: Allah'ın oğlu gelse...