Vali ile bakan koruması tartıştı

Bir dizi açılış için Şanlıurfa'ya gelen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ı karşılamak için bekleyen Vali Nuri Okutan, kendisini arkadan itekleyen Bakan koruması ile tartıştı.

Vali ile bakan koruması tartıştı
Vali ile bakan koruması tartıştı
GİRİŞ 03.02.2011 16:42 GÜNCELLEME 03.02.2011 16:42

    
  Sinirlerine hakim olamayan Vali Nuri Okutan, korumaya "terbiyesiz" diyerek tepki gösterdi. Yaşanan olaylar ise Bakan Bağış'ın gözü önünde gerçekleşti. 

Şanlıurfa'da bir giyim mağazasının açılışını yapmak için Gaziantep'ten karayolu ile Şanlıurfa'ya gelen Devlet Bakanı Egemen Bağış için, saatler öncesinde mağaza önünde güvenlik önlemleri alındı. Mağazanın açılışı için gelen Vali Nuri, Bakan Bağış'ı karşılamak için protokoldeki yerini aldı.

Bakan Bağış'ın gelişi sırasında Vali Nuri Okutan ve protokol üyeleri, Bakan Bağış'ın bulunduğu makam aracına giderken, itip kalkışma meydana geldi. Bakan korumalarının Vali Nuri Okutan'ın iteklemesiyle birlikte sinirlenen Vali Okutan, kendisini arkadan itekleyen koruma ile tartışmaya başladı.

Daha sonra sinirlerine hakim olamayan Vali Okutan, korumaya "terbiyesiz" diyerek tepki gösterdi. Bakan Bağış'ın araçtan indiği sırada, Vali Okutan arkasında dolaşan ve tartıştığı bakan korumasına eliyle iterek geri itmesini istedi.

Durumu gören Bakan Bağış, Vali Okutan ile selamlaşarak "ne" olduğunu sordu. Daha sonra Bakan Bağış ve Şanlıurfa protokolü açılış için mağazaya geçti. Vali Nuri Okutan, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar'ı yanına çağırarak, aralarında tartışma yaşanan korumayı şikayet etti. Daha sonra kürsiye çıkan Bakan Egemen Bağış, kısa bir açılış konuşması yaparak, "" dedi. 

  Yapılan açılış konuşmaların ardından giyim mağazasının çalışına geçildi. Bakan Bağış, ve protokol üyeleri mağazanın açılış kurdelesini dualar eşliğinde kesti. Açılışın ardından protokol üyeleri mağazayı gezdi. 

YORUMLAR 2
  • falih aytar 7 yıl önce Şikayet Et
    VALİ OKUTAN, ŞANLIURFADIR.. Vali Nuri Okutanın olaya verdiği tepki, son derece insani bir tavırdır.Protokol boyutu da ayrıca irdelendiğinde Bakan koruma görevinde bulunan bir görevlinin İl Valisini tanımaması bir görev eksiği ve güvenlik zaafiyetidir.Vali bey Şanlıurfa için heyecan yaratan enerjik yapıya sahipduyarlı ve düzeyli bir Validir.Ona yönelik yanlış her ifade ve tavra tepkiliyiz.Falih Aytar Milyer Gen.Bşk.Ş.Urfa
    Cevapla
  • zafer kıran 7 yıl önce Şikayet Et
    BAŞKASI OLSA. Jop vurulan başkası olsa Vali normal diyebilirdi ve ne var bunda .kendisini iten Vali olduğunu bilmeden itmiştir.daha münasip şekilde yaklaşsa polisin kusuru varsa yardımcıda olmuş olurdu.Bir okul Md.üne Öğrenci sınıfa girince yanlışlıkla tokat vuruyor.Md.sadece tebessüm edip çocuğun başını okşuyor.o md.dü gerçekten ama vali vali diyemem
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce kameramanı azarladı
Oylar hangi durumda geçerli, hangi durumda geçersiz?