Siyaset kulislerindeki aday dedikoduları

12 Haziran'da yapılacak olan genel seçim öncesinde kulislerde kimlerin nerelerde aday olacağı konuşuluyor. Kamu görevlilerinin milletvekili adayı olabilmeleri için yarına kadar istifa etmek zorundalar. İşte kulislerde son iddialar...

Siyaset kulislerindeki aday dedikoduları
Siyaset kulislerindeki aday dedikoduları
GİRİŞ 09.03.2011 12:07 GÜNCELLEME 09.03.2011 12:07

Ak Parti İstanbul´da 1500´e yakın aday adayı başvurusuyla rekora koşuyor. Türkiye genelinde ise Ak Parti´ye aday adayı olmak için başvuranların sayısının 5 bin kişi olması bekleniyor.

EFKAN ALA´YA İZİN ÇIKMADI MI?

Kulislerdeki son bomba haber Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile ilgili. İstifa edip Diyarbakır´dan vekil seçileceği ve İçişleri Bakanı olacağı konuşulan Efkan Ala´nın istifa etmekten vazgeçebileceği iddia edildi. İstifa etmek için izin isteyen Ala´ya Başbakan Erdoğan müsaade etmedi.

EFKAN ALA İSTİFA EDERSE BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI KİM OLACAK?

Uzun süredir Başbakan Erdoğan´ın müsteşarlığını yapan Efkan Ala´ya izin çıkması durumunda TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin´in Başbakanlık Müsteşarı olması bekleniyor. Ancak Ala istifa etmezse İbrahim Şahin´in milletvekili adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

BÜROKRATLAR EN ÇOK AK PARTİ´Yİ TERCİH EDİYOR

Başarılı bürokratlar önümüzdeki seçimlerde AK Parti´den aday olmak için yarışıyor. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Kamu Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay gibi isimlerin adaylık için nabız yokladıkları biliniyor.

Dışişleri Bakanlığı´nda da vekil olmak için başvuran isimlerden biri ise Avustralya Konsolosu Vahit Özdemir. Özdemir´in Ak Parti´den Nevşehir milletvekilliği aday adayı olacağı iddia edildi.

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, 13 yıldan bu yana sürdürdüğü görevinden Ak Parti´den milletvekili aday adayı olmak için ayrıldı.

"HAYDİ KIZLAR OKULA" PROJESİNİN MİMARI AK PARTİ´DEN ADAY OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı ve UNİCEF işbirliği ile yapılan ve büyük başarı sağlanan "Haydi Kızlar Okula" kampanyasının mimarı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik Ankara´dan aday adayı olacak. Kırşehirlilerin yoğun yaşadığı ikinci bölgeden aday olması bekleniyor. Kaynaklar, Çelik´in yarın istifa edeceğini belirtti.

AK PARTİ VE CHP´DE İKİ TEKNOKRAT ÇARPIŞACAK

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´na önemli dosyalar hazırlayarak sunduğu belirtilen SGK uzmanı Ali Tezel CHP´den aday olacak. Öte yandan SGK alanında Türkiye´nin sayılı uzmanlarından biri olan Resul Kurt ise Ak Parti Adıyaman´dan adaylık başvurusu yapıyor.

MHP AYTAÇ DURAK´I VEKİL YAPACAK

MHP Lideri Devlet Bahçeli´nin Adana´da yaptığı gezisinde sürekli yanında ilçeleri dolaşan eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak´ın MHP´den Adana birinci sıra adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bahçeli´nin, Aytaç Durak´a gerekli hazırlıkları yapması talimatı verdiği iddia ediliyor.

İLHAMİ TÜRKER, DR. ŞANAL TOSUN VE CENGİZ YAVİLİOĞLU DA ADAY GİBİ...

Ankara'da görev yapan üç ismin adaylığına kesin gözüyle bakıldığı belirtiliyor. Özelleştirme İdaresi Daire Başkanı Cengiz Yavilioğlu'nun Anadolu'da bir ilden, Başbakanlık Mevzuat Genel Müdürlüğünde görev yapan Genel Müdür Yardımcısı İlhami Türker'in Bolu'dan ve Ankara Atatürk Hastanesi Başhekim yardımcısı Dr. Şanal Tosun'un Malatya'dan aday gösterileceği ileri sürülüyor...

YORUMLAR 16
 • ismet yavuz 7 yıl önce Şikayet Et
  Değişime ayak uyduramayanlar gitsin,. İki dönemdir vekillik yapıpta hiç sesi çıkmayan,bayramdan bayrama,seçimden seçime ortaya çıkan vekiller istemiyoruz. bu milletvekillerinden inanıyorum ki her ilde mevcut.
  Cevapla
 • kürşat orhun 7 yıl önce Şikayet Et
  hizmet aşkıyla yanıyorlar... normal bi insan(tabi bu normal insan dediğimiz tip türkiyede pek bulunmaz),vekilliği büyük sorumluluk olarak görür ve bana (veya bize) göre kolay kolay bu sorumluluğu üstlenmek istemez ya da üstlenmek istememelidir.. ama bizim adaylarımız hizmet(pardon rant) aşkıyla hemen başlamışlar birer birer..hey gidi heyy vatandaş olmada ne olursan ol:)..yine olan...
  Cevapla
 • ferdinaz koyuncu 7 yıl önce Şikayet Et
  proje vekili RANT vekili değil. Artık tüketici , memleket ve ülke sevdalıları vekiller istiyoruz.Ranta ve ihaleye ve polemiklere vekil değil,projeleriyle ülkeyi ve insanını yarınlara taşıyacak taahhütleri olan adayları dört gözle bekliyoruz.Harun gibi gelip KARUN gibi giden değil. Sanatçıymış,sporcuymuş,güzel giyinirmiş değil,sorunları ve bizi bilen İÇİMİZDEN BİRİ manasında adaylar olsun sözüm tüm partilere
  Cevapla
 • Emre Çetin 7 yıl önce Şikayet Et
  Haberde bazı yerlerde mantık hataları var. Muammer Güler İçişleri bakanı olacaktır, yoksa istifa etmezdi.. O varken Efkan Alayı içişleri bakanı yapmazlar. THY genel müdürü temel kotil niye aday olsun ki? Zaten koskoca şirketin yöneticisi, milletvekili olursa esamesi okunmaz ve geliri ciddi olarak azalır.. Adanada Aytaç Durak yapılmaz çünkü yolsuzluktan dolayı istifası istenmiş birinin tekrar adaylığı düşünülebilir mi?
  Cevapla
 • ziya retçi 7 yıl önce Şikayet Et
  dedikodular da haber olur. haber7 olsa bile!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan paylaştı! Tüyleri diken diken eden film
Pentagon'dan 'Menbiç' ile ilgili ilk açıklama!