Son ankette AK Parti'nin oyu kaç oldu?

Hükümetin 2 numaralı ismi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, son kamuoyu anketinde, 2011'deki seçimde aldıkları oy oranının üzerinde olduklarını söyledi.

Son ankette AK Parti'nin oyu kaç oldu?
Son ankette AK Parti'nin oyu kaç oldu?
GİRİŞ 18.06.2012 05:37 GÜNCELLEME 18.06.2012 12:31

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Şimdi bütün anketler gösteriyor ki AK Parti'nin oyu yüzde 54 gibi. 50 yetmemiş, 51'i aşmışız, 52, 53 ve 54... Kurban olduğum Allah verdikçe veriyor' dedi.

AK Parti'nin son oy oranını açıkladı!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , ''Şimdi bütün anketler gösteriyor ki AK Parti 'nin oyu yüzde 54 gibi. 50 yetmemiş, 51'i aşmışız, 52, 53 ve 54... Kurban olduğum Allah verdikçe veriyor'' dedi.


Arınç, Şanlıurfa'daki olayın çok üzücü olduğuna işaret ederek,''Biz sadece sokaktaki yurttaşımızın değil, cezaevinde tutuklu ve hükümlü bulunan insanların da hayatlarını korumak zorundayız. Bu, bir görevdir. Devletin, hükümetin görevi budur ama maalesef kötü niyetli insanların kötü bir olay sebebiyle üzücü bir hadise meydana getirmesi elbette bizi fevkalade müteessir etti'' diye konuştu.

AK Parti'nin oy oranı

Arınç, 2002 seçimlerinde 11 milyon 500 bin, 2007 seçimlerinde 16 milyon 500 bin, 2011 seçimlerinde ise 21 milyon 500 bin oy aldıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti:

''Yüzde 35, yüzde 47 ve yüzde 50. Üç seçimde de oyumuz artıyor ve üç dönemdir de tek başımıza iktidarız. Şimdi hamdolsun iki seçmenden birinin oyunu son seçimde aldık. O bir yıl önceydi. Ya şimdi beyler. Şimdi bütün anketler gösteriyor ki AK Parti'nin oyu yüzde 54 gibi. 50 yetmemiş, 51'i aşmışız, 52, 53 ve 54... Kurban olduğum Allah verdikçe veriyor. Yüzde 54'den bahsediyorum. On kişiden 5,5-6'sı Türkiye'de AK Parti'ye oy verecek. Böyle bir partiye mensupsunuz siz.''

AK Parti'nin 10 yılda bir cumhurbaşkanı, 4 TBMM Başkanı, 2 başbakan çıkardığını belirten Arınç, ''On yıldır tek başına iktidarda. Her seçimde oyunu artırıyor. CHP için bir şey demeyeceğim. 1950'den bu yana tek başına iktidar söz konusu değil. Ne yapalım talih utansın. Allah nazardan saklasın, kem gözlerden korusun üç dönemdir geliyoruz. Allah'ın izniyle eğer bu istikamette dümdüz gidersek, dürüst davranmaya devam edersek, millete hizmeti ibadet kabul eder, milletin hizmetkarı olmayı şeref sayarsak bir üç dönem daha gideceğiz inşallah'' dedi.

AA

YORUMLAR 31
 • özgür yazıcı 6 yıl önce Şikayet Et
  öğretmenler de. memlekette bi kendileri var zannediyo. devlet onları atarsa iyi atamazsa kötü. okula başlarken on bin yirmi bin atama bekleyen olduğunu gayet iyi bilmiyolar mı,. mezun olana kadar bu işlerin nasıl zor olduğunu öğrenmiyolar mı? tabiki biliyolar ama okumak tatlı geliyo. kaçı öğretmen olmayı istediği için öğretmen olma derdinde. ama mezun olunca devlet bizi atasın devlet bize sahip çıksın vırt zırt. devlet size gül bahçesi mi vaadetti. bilmiyomuydunuz bekleyenlerin, atanamayanların olduğunu? 10 senedir atama bekliyo .. çalışıyor mu - yokk. çok da tınn afedersin. eğitimin kalitesi de belli zaten yeni nesil öğretmenlerin kalitesinden dolayı.
  Cevapla
 • ali kemal 6 yıl önce Şikayet Et
  evet iyi bir oy oranına sahip akp . evet iyi bir oy oranına sahip akp. yalnız ergenekon-pkk konusunda hoş olmayan tavırlar sergilenir. ya da bu konularda boş vermiş davranılırsa anında düşer oy oranı. bu kanlı örgütün ideolojilerin olduğunun ve bunları ancak ideolojileri yıkarak yok edilebileceğini artık herkesin biliyor olması gerekiyor.
  Cevapla
 • zeynep yıldız 6 yıl önce Şikayet Et
  bülent amcaaa. allah size verdikçe veriyor da, geçen gün sen dedin ya "öcalan'a ev hapsi düşünülebilir" diye, eğer öyle bir şey yaparsanız n'olur bilmiyorum?
  Cevapla
 • osman kanyücel 6 yıl önce Şikayet Et
  allah verirde. allah verirde biz verirmiyiz orası garanti değil,
  Cevapla
 • KEZBAN 6 yıl önce Şikayet Et
  atanamayan öğretmen adayı. kaç yıldır atanmayı bekliyorum. tamam akp çok güzel işler yapıyor ama sanki öğretmenlere bi kastı var gibi hiç oralı olmuyor bi daha ki seçim döneminde bi daha yüzünüz güler mi işte o belli olmaz. çünkü çok tepki var artık akp ye. biz evde 3 kardeş atanmayı bekleyen öğretmen adayıyız. şahsen biz artık ailece desteklemiyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Guardian'dan alçak yazı: Erdoğan dünya için tehdit
Algı operasyonlarına en özet ve en muhteşem cevap!