Azmi Karamahmutoğlu, İstanbul MHP'ye aday

Ülkü Ocakları eski genel başkanlarından Azmi Karamahmutoğlu, 15 Temmuz Pazar günü yapılacak MHP İstanbul İl Kurultayı'nda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

  • GİRİŞ08.07.2012 13:16
  • GÜNCELLEME08.07.2012 15:33
Azmi Karamahmutoğlu, İstanbul MHP'ye aday

Grand Cevahir Otel'de basın toplantısı düzenleyen Karamahmutoğlu, yeni oluşacak il yönetiminin 3 yıl görev yapacağını anımsatarak, il başkanı seçilecek kişinin 24 saatini bu işe verecek birisi olması gerektiğini belirtti.

Karamahmutoğlu, MHP'nin içinde her gelir düzeyine, farklı dünya görüşüne, farklı inanç gruplarına ait kişilerin var olduğunu ifade ederek, ''MHP bir cemaat değil, bir cemiyettir ve bir Türkiye ortalamasıdır'' dedi.

Kurultayda il başkanlığına aday olduğunu kaydeden Karamahmutoğlu, ''Partimiz MHP, Türkiye'nin 3'üncü büyük partisidir. Partimizi İstanbul'da birinci parti yapmak için çalışacağız. Bunun için çok çalışmaya ihtiyaç var. Ben ve arkadaşlarım bunun sözünü veriyoruz'' diye konuştu.

Karamahmutoğlu, tasarladıkları il örgütünün yerel yönetimlere yönelik ve sosyal sorumluluk üzerine projeleri olacağını anlatarak, milliyetçilik ideolojisinin bir kentli düşüncesi olduğunu ve İstanbul'da da yaşayan herkesin ''Ben İstanbulluyum'' demesi için çalışacaklarını ifade etti.

''MHP'nin bayraktarlığını yaptığı Türk milliyetçiliği düşüncesinin birçok kez operasyonlara maruz kaldığını, bunun bir örneğinin de gazeteci Hrant Dink cinayeti olduğunu'' belirten Karamahmutoğlu, ''MHP üzerinden yapılan operasyonlara en taze örnek; gazeteci Hrant Dink'in bir siyasi cinayete kurban gitmesidir. Hrant Dink'in siyasal maksatlı olarak katledilmesinin faydası kime olmuştur bilmiyoruz, fakat zararı Türk milliyetçiliği siyasetçiliğine olmuştur. Bizler en az Dink ailesi kadar bu cinayetin karar vericilerinin kim olduğunun açığa çıkmasını istiyoruz'' dedi.

Karamahmutoğlu, Papa 2. Jean Paul suikastının da, Abdi İpekçi'nin katledilmesinin de benzer olaylar olduğunu kaydederek, görevlerini; ''kendi üzerlerinden operasyon yaptırmamak ve uyanık olmak'' diye nitelendirdi.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat