Bakan Binali Yıldırım o sözlere çok kızdı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım Karayolları 8’nci Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi’nin sözlerine tepki gösterdi.

Bakan Binali Yıldırım o sözlere çok kızdı
Bakan Binali Yıldırım o sözlere çok kızdı
GİRİŞ 23.07.2012 07:16 GÜNCELLEME 23.07.2012 07:16

Binali Yıldırım , Elazığ’da kendisine yol yapımı ile ilgili bilgi veren Karayolları 8’nci Bölge MüdürüHüsamettin Özendi ’nin, "Bingöl lüler, yol yapımına tepki gösterdiği için henüz bitiremedik" sözüne tepki gösterdi.
Sinirlenen Bakan Yıldırım, "Bingöl Havaalanı nerdeyse bitecek, siz daha yola başlamadınız" dedi, ardından Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ’ı telefonla arayarak, bu sorunu çözmesini istedi.

Yapımı tamamlanan havalimanı ve yapımı devam eden bazı kavşaklarda incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a özel bir uçakla gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım’ı, Elazığ Valisi Muammer Erol, Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Faruk Septioğlu, Şuay Alpay ve Sermin Balık ile partililer karşıladı.

Elazığ Havalimanı pisti, terminal binası ve VIP salonunu gezerek inceleyen Bakan Yıldırım, daha sonra yapımı devam eden Kekliktepe Köprülü Kavşağı, Çayda Çıra Kavşağı’nı da inceleyerek Karayolları 8’nci Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi’den brifing aldı.

Karayolları 8’nci Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi’nin; sorumluluk alanlarındaki Bingöl Havaalanı yoluna, Bingöl halkının tepki göstermesi üzerine bir türlü başlayamadıklarını anlatması üzerine, "Nerdeyse Bingöl Havaalanı bitecek, siz daha yolu yapamadık diyorsunuz" diyerek sinirlenenBakan Yıldırım, korumasından hemen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı bağlamasını istedi. Cep telefonundan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile görüşen Bakan Yıldırım, havaalanını bitmek üzere olan Bingöl’de vatandaşların yol yapımına tepki gösterdiklerini anlatarak Bakan Cevdet Yılmaz’dan Bingöl Milletvekili sıfatıyla bu sorunu çözmesi gerektiğini söyledi.

HAVALİMANI’NIN AÇILIŞINI BAŞBAKAN YAPACAK

Daha sonra Ak Parti Elazığ İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek partililerle buluşan Bakan Binali Yıldırım, havalimanının terminal binasıyla birlikte dünya standartlarında Elazığ’a kazandırdıklarını, ince işlerini de süratle tamamladıktan sonra açılışını Ramazan ayından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile havalimanı gezisi sırasında görüşerek bilgi verdiğini anlatan Bakan Yıldırım, "Sayın Başbakanımız da Elazığ’a gelip açılışı yapacak. Elazığ’a yakışan bir iş olmuş, terminalin kapasitesi yıllık 3 milyon yolcu. Biz terminali aldığımızda yolcu sayısı 50 binin altındaydı. Şimdi 500 bini buldu. Yani 3 milyona kadar trafiği rahatlıkla sağlayacak bir terminal var" dedi.

Karayolları çalışmalarında yılın 4 ayında verimli çalışabildiklerini söyleyen Bakan Binali Yıldırım, İstanbul-Ankara hızlı tren projesinin Eskişehir-İstanbul etabı ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Yıldırım, Elazığ Havalimanı’ndan geldiği özel uçakla Erzincan’a hareket etti.

HÜRRRİYET

YORUMLAR 3
 • hakan bekmez 5 yıl önce Şikayet Et
  binali yıldırım'a helal olsun...!. hakikaten ne biçim laf öyle bingöl halkı yol yapımına neden engel olsun ki allah c.c. aşkına...! yapılan havalimanına nasıl ulaşacaklar yol olmazsa... inşallah bingöl havalimanı yolu tamamlanırda en kısa sürede sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan'ın uğurlu elleriyle açacağı elazığ havalimanı hizmete girer...
  Cevapla
 • serkan gül 5 yıl önce Şikayet Et
  çok güzel olmuş. syn bakanım başbakanla birlikte lütfen bu elazığa sık sık gelin ne millet vekilleri ne belediyesi ne valiliği hiç kimse çalışmıyor bu elazığ bunları hiç hakketmiyor ama milletin size saygısından dolayı sabırla bekliyorlar ben sizi çok iyi tanıyorum çünki erzincanda 20 yıl sonra bu şehre geldim daha 3 yıl oldu eminimki bu şehrimizi güzide bir doğu şehri olarak alt yapısından ve şehir planlamasından sizlerin ve başbakanımızın gayretleriyle bu halkımızın güvenini boşa çıkarmayacaksınız.herkes kendi adamlarını alıp hiç daireye gelmeden maaş veriyorlar caddeler bir alış veriş dükkanlarına dönmüş anlayacağınız halkta çok karamsar bir şekilde düzeleceğini bekliyor.
  Cevapla
 • hüseyin 5 yıl önce Şikayet Et
  kabinenin en çalışkan bakanı. belki de kendisini öümüzdeki yerel seçimlerde izmir bşb başkan adayı ve başkanı olarak görürüz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan fark attı! Hangi ilde kim önde gidiyor?
AK Partililer Huber Köşkü'ne akın etti