Tekirdağ

Hayrabolu'da Hıdırellez Şenliği düzenlendi

14:05 08 Mayıs 2016
Hayrabolu'da Hıdırellez Şenliği düzenlendi

Hayrabolu ilçesinde Hıdırellez Şenliği düzenlendi.

Ataköy mahallesinde düzenlenen şenlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Mahalli sanatçıların konser verdiği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şenlikte, çuval yarışı, mani atışması ve halat çekme gibi yarışmalar düzenlenirken, protokol üyeleri yakılan şenlik ateşinin üzerinden atladı.

Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Hacet, etkinlikte yaptığı konuşmada, milletlerin oluşmasında kültürlerin yeri ve öneminin büyük olduğunu söyledi.

Hıdırellez'i birlik , beraberlik ve coşku içinde kutlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Hacet, "Baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez Şenlikleri'nde bir aradayız. Hıdırellez, bolluğun, bereketin ve kardeşliğin simgesidir." dedi.

Etkinliğe, Hayrabolu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Şenol, CHP İlçe Başkanı Hamdi Çetin, Ak Parti İlçe Başkanı Ethem Çetin, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
hıdrellez
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.