WhatssApp'a iki yeni özellik daha eklendi

WhatsApp'a bugün itibarıyla iki adet yeni özellik daha kazandırıldı.

WhatssApp'a iki yeni özellik daha eklendi
WhatssApp'a iki yeni özellik daha eklendi
GİRİŞ 09.09.2017 21:30 GÜNCELLEME 09.09.2017 21:30

Yeni özelliklerden birisi uygulamanın daha önceki beta sürümünde görülen ve sadece metinden oluşan bir WhatsApp durumu oluşturabilme özelliği iken diğeri ise görüntülü görüşmelerin ekranının küçültülebilmesi oldu.

Kullanıcılar bu güncellemeyle birlikte artık WhatsApp'ta paylaştıkları durumlarını sadece bir yazı şeklinde de hazırlayabilecekler. Bunun yanı sıra Picture-in-Picture yani PiP adı verilen özellik sayesinde de WhatsApp'ta yapılan görüntülü görüşme ekranı artık küçültülebiliyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de bunun bir örneği yer alıyor.

PiP modu Android işletim sisteminin en yeni versiyonu olan Oreo'nun bir özelliği olarak öne çıkıyor. Bu özellik sayesinde videolar küçültülerek ufak ekranda oynamaya devam edebiliyorlar. WhatsApp da yaptığı güncelleme ile bu özellikten faydalanmış oluyor. Yani WhatsApp üzerinde yapılan görüntülü görüşmeler küçültüldükten sonra kullanıcılar bir yandan da diğer WhatsApp mesajlarına bakabilir veya tamamen farklı bir uygulamaya geçiş yapabilirler. Fakat bu özellik tabii ki sadece Android Oreo işletim sistemli mobil cihazlar için mümkün oluyor.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • H.B.V 8 ay önce Şikayet Et
    whatsapp yeni özellik kazansa ne olur? çünkü Paralı olacak?.
    Cevapla
  • Osmanlı 8 ay önce Şikayet Et
    Niye whatsapp reklamı yapıp duruyorsunuz acaba. Amerikanın istihbarat sağladığı belli bu programdan ne iş? Devletin bunun yerine milli program geliştirtmemesi de anlaşılır gibi değil zaten. Mitte istihbarat sağlıyor desek de amerika ya istihbarat sağlanması kabul edilemez.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan döviz saldırıları sonrası kritik çağrı
Erdoğan'dan Erzurum'da indirim müjdesi