Tarihin en büyüğü olacak! 100 milyar dolar...

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden olan Broadcom, 100 milyar dolarlık teklifle bir başka büyük üretici Qualcomm'u satın almak istiyor.

Tarihin en büyüğü olacak! 100 milyar dolar...
Tarihin en büyüğü olacak! 100 milyar dolar...
GİRİŞ 04.11.2017 18:36 GÜNCELLEME 04.11.2017 19:17

Teknoloji devi Broadcom'un başta Apple, Samsung ve LG olmak üzere birçok markaya çip üreten Qualcomm'u satın almak için teklif sunduğu iddia ediliyor.

TARİHİN EN BÜYÜK SATIN ALMASI

ABD basınında üç farklı kaynağa dayandırılarak çıkan haberlerde, hisse başına en az 70 dolardan 100 milyar dolar civarındaki teklifin kabul edilmesi halinde tarihin en büyük teknoloji satın almasının gerçekleşeceği belirtildi. Broadcom'un nakit akışı için 5 büyük bankayla birlikte çalıştığı da ifade ediliyor.

Akıllı telefonlar için kablosuz iletişim çipleri üreten dünyanın en büyük firmalarından ikisini aynı çatı altına alabilecek teklifin gerçeğe dönmesi halinde ortaya 200 milyar dolarlık bir dev çıkacak.

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • hasan basan 8 ay önce Şikayet Et
  amaç haberi yaymak , borsadan parayı kaldırmak,firmayı satın alamsada olur,
  Cevapla
 • vatandas 8 ay önce Şikayet Et
  tekel tekel. biraz sonra fiyatlar tavan yapacak. bu fabrikalarin bin katini Turk milleti Turkiyede kurmali!
  Cevapla
 • bulent 8 ay önce Şikayet Et
  böyle güçlü bir marka neden satılmak istensinki altın yumurtlsyan tavuk resmen yoksa daha üstbir teknoloji buldularda ekdenmi çikarıyorlar
  Cevapla
 • Okuyucu 8 ay önce Şikayet Et
  Yerli beyinlerin yerli elektronik beyinleri üretmelerini istiyoruz. Bunlar sadece bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında değil bütün dijital saatlerden arabalara, ev aletlerinden silah sanayiine ve dahi hayatımızdaki her türlü cihazlarda kullanılıyor.
  Cevapla
 • bir fakir 8 ay önce Şikayet Et
  Biz satın alalım teknoloji üretmek de satın alıp geliştirmek de bu devirde yapılması uygun ve gerekli olan şeyler. Vestel alsın casper alsın ortak bir konsorsiyum kurulsun gerekirse devlet desteklesin...
  Cevapla
 • Komik 8 ay önce Şikayet Et
  Casper önce kendine adam gibi bir servis ağı kursun firmalarada servis bedeli ödesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin ilk uçak gemisinden yeni haber
Kim herkesin içinde şoke etti...