iPhone 'i' yazarken 'A' yazmaya başladı! Metin hatası nasıl düzeltilir?

Apple üreticisinin geçtiğimiz hafta iOS 11.1 güncellemesini yayınlamasının ardından yaşanan bir sorun iPhone kullanıcılarını zora soktu. iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde karşılaşılan bu ilginç hatada, kullanıcılar “i” harfini yazdıklarında otomatik düzeltme bunu “A” harfi ile değiştiriyor. Peki, iPhone metin hatası nasıl düzeltilir? İşte, yanıtı...

iPhone 'i' yazarken 'A' yazmaya başladı! Metin hatası nasıl düzeltilir?
iPhone 'i' yazarken 'A' yazmaya başladı! Metin hatası nasıl düzeltilir?
GİRİŞ 07.11.2017 15:11 GÜNCELLEME 07.11.2017 15:11

Apple üreticisi geçtiğimiz hafta 3D Touch ile ilgili bazı özelliklerin değiştiği, yeni emojilerin de olduğu iOS 11.1 güncellemesini yayınladı. Elbetteki her yeni sürümde olduğu gibi hatalar da meydana gelebiliyor. Bazı Apple kullanıcılarının sosyal medyada paylaştığı tweet'lere göre 'i' harfini yazarken iPhone'larda sıra dışı bir sorun baş gösteriyor. Bazı kullanıcılar, "i" harfini yazarken, "A" harfinin yanında soru işareti çıkan düzeltme hatası ile karşı karşıya kaldı.

iOS 11.1 mobil işletim siteminde ya da daha detaylı bakıldığında Apple bulut tabanlı tahminsel metin sisteminde keşfedilen yeni bir hata sebebi ile iPhone kullanıcıları “i” harfini yazamıyor.

iPhone, i harfini gördüğünde A olarak düzeltmeye çalışıyor. Büyük harf 'i' değil, küçük harf 'i' ile yazıldığında söz konusu sorun ortaya çıkıyor.

iOS 11.1 güncellemeyi yükleyenlerin karşılaştığı sorunu ortadan kaldırabilmek için kullanıcılar otomatik düzeltme özelliğini devre dışı bırakmayı tercih edebilirler.

Apple'dan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil, ancak kullanıcılar özelliği devre dışı bırakmak dışında doğrudan klavye ayarlarına girerek I harfini i şeklinde değiştir şeklinde bir kısa yol yaratabilme imkanı elde edebilirler. Biz de sizlere iPhone ve iPad’lerde bulunan metin düzeltme hatasının, üçüncü taraf bir klavye veya metin değiştirme özelliğiyle nasıl düzeltileceğini adım adım anlatacağız.

i yazarken iPhonelar A yazmaya başladı

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere küçük i harfini otomatik düzeltme özelliği A ile değiştirmek istiyor ve yanında soru işareti ortaya çıkıyor.

iPHONE METİN HATASI NASIL DÜZELTİLİR?

Apple, sorunun bir sonraki güncellemede düzeltileceğini doğruladı, fakat şirket şimdilik geçici bir geçici çözüm öneriyor. Bizde bu hatayı nasıl düzelteceğinizi sizinle paylaşıyoruz.

1- iPhone / iPad Ana ekrandan Ayarlar’a gidin.

2- Genel’den Klavye’yi seçin.

3- Metin değişimi’ne sonra mavi "+" simgesine dokunun.

4- ‘İfade’ kısmına ‘I’, kestirme kısmına ise ‘i’ yazıp ‘kaydet’ e basıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yüksek Hızlı Tren kazası! Ölü sayısı arttı
Yunanistan: Türkiye bizi Meriç'ten geçirtmez