Türk'ün fendi Siri'yi yendi

Apple’n kullanıcı asistanı 'Siri' söyleneni tekrar etmeyince Türk kullanıcılar Siri'ye Kelime-i Şehadet getirtmek için farklı bir yöntem geliştirdi.

GİRİŞ 28.11.2017 15:09 GÜNCELLEME 28.11.2017 15:20
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Apple’n kullanıcı asistanı 'Siri' yeni yapılan kullanıcı lisansı sözleşmesi gereği artık söyleneni tekrar etmeyince bu kez Türk kullanıcılar Siri'ye Kelime-i Şehadet getirtmek için farklı bir yöntem geliştirdi. 

Apple'n sanal asistan uygulaması olan ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarında kullanılabilen ‘Siri’ isimli uygulama kullanıcısının sorularına yanıt veriyor ve telefonunu çeşitli uygulamalarını sesli komut ile kullanabilmesine imkan veriyor.

Türkçe olarakta kullanılan Siri’ye ise ülkemizde birçok değişik soru soruluyor. Bunlardan en öne çıkan soruysa sosyal paylaşım ağlarında paylaşım rekorları kıran, "Siri artık Müslüman oldu ya da Siri imana geldi" başlıklı paylaşımlar olurken, IOS işletim sistemi güncellemesi ile kullanıcı lisansı anlaşmasında da değişikliler yaptı.

Bu tür videoların sosyal paylaşım sitelerinde çoğalmasının ardından yapılan değişikliler artık Siri’ye sorduğunuzda "Hey Siri benden sonra söylediklerimi tekrar eder misin?" sorusuna karşılık olarak, "Eğer bana bir tür söz verdireceksen, Son Kullanıcı Lisansı Anlaşması’nın buna izin vermediğini bil" cevabını vermeye başladı. 

Apple’nin yaptığı bu değişiklik sonrası Türk kullanıcılar yeni yöntemler aramaya başladı. Son olarak yapılan değişikliğin ardından bazı kullanıcılar Siri’ye "Söylediklerimi Web’de ara" komutu ile kelime-i şehadet okuyarak Siri’ye Kelime-i Şehadeti tekrarlattı. Kelime-i Şehadeti Siri’ye tekrarlatan kullanıcılar bu anları ise sosyal paylaşım sitesinde paylaşmaya başladılar. Türk kullanıcılar, Apple’nin Siri’ye karşı aldığı bu önlemi de aşmış oldu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • warning 11 ay önce Şikayet Et
    Memleket ne kadar boş işlerle ugrasiyor yarabbim..
    Cevapla
  • hazeyn 44 11 ay önce Şikayet Et
    onun imani bi guncellemeye bakarda ya bizim imanimiz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trabzonspor'da deprem! Yıldızlar kadro dışı!
Çavuşoğlu'ndan sert açıklama: Bu terbiyesizliktir