Talimat tepeden: Facebook kabuk değiştiriyor!

Facebook'un kurucu CEO'su Mark Zuckerberg'in bu yılki amacı dünyanın en büyük sosyal ağını yeniden şekillendirmek

Talimat tepeden: Facebook kabuk değiştiriyor!
Talimat tepeden: Facebook kabuk değiştiriyor!
GİRİŞ 12.01.2018 12:33 GÜNCELLEME 12.01.2018 12:33

Geçtiğimiz yıl Çince öğrenmek ve ayda iki kitap okumak gibi yıllık hedefleri olan Facebook'un kurucu CEO'su Mark Zuckerberg'in bu yılki amacı dünyanın en büyük sosyal ağını yeniden şekillendirmek.

Facebook hesabından bir açıklama yapan Zuckerberg, Haber Akışı'nı arkadaşlar ve aile üyelerinden gelen paylaşımların öne çıkarılacağı şekilde yeniden tasarladıklarını duyurdu. Buna göre, markalardan ve yayıncılardan gelen içerikler kullanıcılara daha az gösterilecek.

Aralarında Instagram'ın da bulunduğu dünyanın en popüler dört mobil uygulamasına sahip olan Facebook, geliştirdiği algoritmalarla insanların markalar ve yayıncılarla etkileşime geçmesine odaklanıyordu.

Sosyal ağın 33 yaşındaki kurucusu Zuckerberg, artık amaçlarının bu olmadığını belirtti: "Ürün ekiplerimize verdiğimiz hedefi değiştiriyorum. Artık daha anlamlı sosyal etkileşimlerde bulunabileceğiniz içerikleri bulmanız için çalışacağız."

Buna göre, Facebook kullanıcıları arkadaşları ve aile üyelerinden daha fazla içerik görecek.

Facebook'un başkan yardımcılarından John Hageman ise bu değişikliğin sosyal ağın reklam sisteminde herhangi bir değişime sebep olmayacağını açıkladı.

KAYNAK: HABERTÜRK
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan, 15 Temmuz Millet Bahçesi'ni gezdi
Belçika karıştı! Olaylar büyüyor!