Samsung akıllı otomobil nasıl olacak? Hangi araçlarda kullanılacak?

Samsung, kendi geliştirdiği yonga seti Exynos Auto ile otomobilleri akıllı hale getirecek. Akıllı çip sayesinde otomobil pazarında ses getirecek olan Samsung, hem yapay zeka teknolojisi kullanacak hem de otomobil içi dijital gösterge panelleri ile eğlence sistemlerinde büyük yenilikler sunacak.

Samsung akıllı otomobil nasıl olacak? Hangi araçlarda kullanılacak?
Samsung akıllı otomobil nasıl olacak? Hangi araçlarda kullanılacak?
GİRİŞ 09.02.2018 15:02 GÜNCELLEME 09.02.2018 15:02

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Exynos Auto adında yeni bir yonga seti için kolları sıvadı. Çin kaynaklı gelen bilgilere göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yarı iletken çiplerin efsane ismi Intel’i geride bırakarak bu sektörün yeni lideri konumuna geldi. Exynos çiplerine akıllı telefonlarında yer veren Samsung, artık bu handikaptan sonra otomobillerde de Exynos Auto işlemcisini kullanma fırsatı sunacak. Exynos auto ile beraber otomobil içi eğlence sistemlerinin yanı sıra içerisinde yer alacak internet bağlantısı sunacak LTE modemle yapay zeka teknolojisini de kullanmış olacak.

EXYNOS AUTO HANGİ ARAÇLARDA KULLANILACAK?

Otomobil sektöründe adını duyuran Samsung, 2015 yılında Audi için 20 nanometre LPDDR4 ve 10 nanometre eMMC 5.1 kart üretmişti. Bu teknolojiyi daha ileriye taşıyan Samsung,  Exynos Auto adında işlemci de üretecek. Samsung Exynos Auto Yonga seti, ilk olarak  Audi marka araçlara eklenecek. Bu sayede önümüzdeki dönemlerde Audi kullanıcılarını yeni deneyimler bekliyor. Exynos Auto’nun içerisinde bir eğlence sisteminin ihtiyaç duyduğu işlemci, ekran kartı gibi donanımlar yer alıyor. Bu donanımlar, aracın gösterge panelini, yerleşik internet bağlantısını, eğlence sistemlerini ve daha sonra yapay zekayı  çalıştırmak için kullanılacak.

 exynos auto ile ilgili görsel sonucu

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kan donduran olay! Ayakları ve boğazından iple bağlı....
'Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir'