Bütün telefonlarda WhatsApp'ı yasakladılar

Dünyanın en büyük lastik firmaları arasında yer alan Continental, yaklaşık 36 bin şirket telefonundaki WhatsApp ve Snapchat uygulamalarını gizlilik endişeleri gerekçesiyle yasakladığını açıkladı. Yasağın temelinde, telefon ve tabletlerde saklanan kişi bilgilerinin üçüncü kişilerin eline geçebilme riski yatıyor

Bütün telefonlarda WhatsApp'ı yasakladılar
Bütün telefonlarda WhatsApp'ı yasakladılar
GİRİŞ 07.06.2018 10:56 GÜNCELLEME 07.06.2018 10:56
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Continental sözcüsü, söz konusu yasak kararından 36 bin telefonun etkileneceğini söyledi.

Şirketten yapılan resmi açıklamada da, telefon ve tabletlerde saklanan kişi bilgilerinin güvenliğine yönelik endişelerden dolayı yasağın hemen yürürlüğe girdiği bildirildi. 

Açıklamada  WhatsApp gibi hizmetlerin veri koruma konusunda sorunlu olduğu belirtilerek, kişilerin rehber kişisel ve muhtemelen de gizli bilgilerine üçüncü kişiler tarafından erişim sağlanma riski olduğu kaydedildi.

Avrupa’nın yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uyum sağlamak için gizlilik konusu son dönemde firmaların en büyük baş ağrılarından biri haline geldi. Yeni yasaya göre gizlilik şartlarını ihlal eden firmalar gelirlerinin yüzde 4'üne varan oranlarda para cezaları ile karşı karşıya kalabilecek.

Continental CEO'su Elmar Degenhart da, veri koruma yasalarına uymanın sorumluluğunu kullanıcılara bırakmayı kabul edilemez bulduklarını ifade ederek, “İşte bu yüzden alternatifleri güvence altına alıyoruz.” dedi. 

KAYNAK: HABERTÜRK
ETİKETLER
SnapChat
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Orhan 10 ay önce Şikayet Et
    Yasaklamayın kardeşim... çalışanlara 5110 dağıtın... kesin çözüm... demedi demeyin...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Osmanlı'nın Avrupa'ya verdiği büyük insanlık dersi!
CHP adayı İmamoğlu'na vatandaşlardan sert tepki!