Evdeki perdeler elektrik üretecek!

Güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üreten, perde görünümündeki Solar Curtain, Turkcell'in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlamaya açıldı.

Evdeki perdeler elektrik üretecek!
Evdeki perdeler elektrik üretecek!
GİRİŞ 09.10.2018 10:29 GÜNCELLEME 09.10.2018 10:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, güneş enerjisinden yararlanarak elektrik tüketimini karşılayacak bir girişime ev sahipliği yapıyor.

Güneş enerji paneli olarak tasarlanan perde görünümündeki Solar Curtain, güneş ışığı bol olan ülkemizde evlerin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Günümüz şartlarında güneş paneli için çatı veya bir arazisi bulunmayanlar için bu olanakları sunan Solar Curtain sayesinde, 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik tüketiminin üçte biri kadar enerji sağlanabiliyor.  

 

 

Üretilen elektrik miktarı anlık takip ediliyor 

Ön tarafında onlarca renk ve desen seçeneğiyle bir stor perde görünümüne sahip olan perdenin dışarıya bakan tarafta ise yüzde 22 verimli hücrelerden oluşan güneş paneli bulunuyor.

Gün içinde perde işlevi gören ürün, aynı zamanda güneş enerjisinden elektrik üretiyor. Mobil uygulamayla perde hem kontrol edilebiliyor hem de anlık üretilen elektrik miktarı da takip edilebiliyor. Kolay kurulumuyla da öne çıkan perde, duvara veya tavana monte ediliyor. Perdeden çıkan tek bir kablo ister doğrudan prize takılabilirken, akü ile de depolama sağlanabiliyor. 

Perdenin kullanımı ve özellikleri arasında kişiye özel tasarım, yüzlerce renk ve desen çeşitliliği, mobil uygulama kontrolü ve dekoratif olması yer alırken, 5 yıl panel garantisine sahip olmasıyla da dikkati çekiyor. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
üretim
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • YılanSerdar 9 ay önce Şikayet Et
    perdeler genelde gece örtülür, ne ara elektrik üretilecek
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya'dan AB'ye, Türkiye ve Doğu Akdeniz mesajı!
17 Temmuz Günün Önemli Gelişmeleri