Türk genci Apple'ın bir açığını daha yakaladı

Kahramanmaraş'ta, Apple'ın bazı uygulamalarındaki güvenlik açığını tespit ederek firmanın "onur, teşekkür ve kredilendirme" listelerine giren lise öğrencisi Yiğit Can Yılmaz, "Safari View Controller" uygulamasında da güvenlik açığı saptadı. "Apple'nin güvenlik takımı yaptığı araştırmanın ardından sorunun düzeltilmesi için çalışmalara başladı ve dün gece bu açığı iOS 12.1.1 güncellemesiyle düzeltti" diye konuşan Yılmaz, "Bunla ilgili olarak Apple firmasının teşekkür listesine alındım" dedi.

Türk genci Apple'ın bir açığını daha yakaladı
Türk genci Apple'ın bir açığını daha yakaladı
GİRİŞ 07.12.2018 06:11 GÜNCELLEME 07.12.2018 06:11
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Kahramanmaraş'ta, 17 yaşındaki lise öğrencisi Yiğit Can Yılmaz bir kez daha Apple yöneticilerinin gündemine girmeye başardı. 

 

 

Apple'ın sesli asistanı "Siri" ve web tarayıcısı "Safari" ile müzik ve film oynatıcısı "iTunes"daki güvenlik açıklarını tespit ederek düzeltilmesini sağladığı için firmanın "onur, teşekkür ve kredilendirme" listelerine alınan Süha Erler Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yılmaz, "Safari View Controller" uygulamasındaki güvenlik açığını da tespit ederek firma yetkililerine bildirdi.

APPLE'IN TEŞEKKÜR LİSTESİNE ALINDI

Yılmaz'a "konuyla ilgili araştırma yapacaklarını" ileten firma yetkilileri, ardından sorunun "iOS 12.1.1" güncellemesiyle çözüldüğünü ve kendisini tekrar "teşekkür" listesine aldıklarını söyledi.

 

 

YILMAZ'IN İKİNCİ ÖNEMLİ TESPİTİ

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ikinci kez Safari uygulamasıyla ilgili sorun tespit ettiğini dile getirdi.

Twitter ve benzeri programlardaki linkler tıklandığında, Safari üzerinden açılan web sayfasının güvenlik denetiminde açıklar olduğunu belirlediğini ifade eden Yılmaz, "Ben bu sorunu Apple'ın genel merkezine e-mail yoluyla ilettim. Apple'ın güvenlik takımı, yaptığı araştırmanın ardından sorunun düzeltilmesi için çalışmalara başladı ve dün gece bu açığı iOS 12.1.1 güncellemesiyle düzeltti. Bununla ilgili olarak Apple firmasının teşekkür listesine alındım." şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • trt 5 ay önce Şikayet Et
  memleket kurtuldu haydi bakalım
  Cevapla
 • india 5 ay önce Şikayet Et
  zaten o gencimize teşekkürle beraber ödeme yapılmıştır apple bunu boş geçmez
  Cevapla
 • Dolapdereli Sabri 5 ay önce Şikayet Et
  kuru kuru teşekkür mü ediyorlar? Bir telefon hediye etsinler zaten servet değerine yükseldi yeni modeller araba fiyatı.
  Cevapla
 • Kemal 5 ay önce Şikayet Et
  Merak etme onlar bizim aç firmalar gibi davranmazlar adamlar markanın herşeyine önem veriyorlar.
  Cevapla
 • Asım 5 ay önce Şikayet Et
  Milletin fikirlerini toplayarak ürettikleri cihazı yüksek paralar ödeyip alıyorlar... Bir de hatalarını bulup seviniyorlar ve övünüyorlar. Türk malı bir cihazın hatasını bulsa şikayet eder, iade eder, Dalga geçer.
  Cevapla
 • ege20paris 5 ay önce Şikayet Et
  Yetmez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere Başbakanı Theresa May istifa etti
Tam 69 yıl sonra Türkiye'ye geldi! İşte ilk sözleri...