Huawei'den ABD'ye rest

Çinli teknoloji devi Huawei, ABD'nin ticari kısıtlamalarına rağmen çalışmaya devam ettiklerini ve kısıtlamalardan korkulandan az etkilendiklerini açıkladı.

Huawei'den ABD'ye rest
Huawei'den ABD'ye rest
GİRİŞ 23.08.2019 12:57 GÜNCELLEME 23.08.2019 12:57
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Çinli telekonomünikasyon şirketi Huawei Technologies ABD'nin ticari kısıtlamalarından, şirketin başlangıçta korktuğundan daha az etkilendiğini ve ABD yaptırımlarıyla yaşamaya ve çalışmaya "tamamen hazır olduğunu" belirtti.

Washington'un Mayıs ayının ortasından bu yana, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi olan Huawei'yi ABD'li şirketlerin ürün satmasının yasaklandığı teşekküller listesine eklemesinden bu yana, Huawei'nin 100 milyar dolarlık işleri sert şekilde etkilendi. 

Huawei'nin kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei yasağın etkisi konusundaki Haziran ayındaki ilk değerlendirmesinde, ABD ticaret kısıtlamalarının bu yıl 30 milyar dolar geliri olumsuz etkileyeceğini söylemişti. 

Huawei'nin yönetim kurulu başkan yardımcısı Eric Xu, Shenzhen'deki merkezde yeni yapay zeka çiplerini tanıtmak için düzenlediği basın toplantısında, "Görünüşe göre biraz daha az olacak gibi görünüyor. Ancak Mart ayındaki bilançomuza kadar beklemelisiniz" dedi. 

Washington bu hafta Huawei Technologies'in ABD'li şirketlerden ürün almasına izin veren muafiyeti 90 gün uzatacağını ancak Huawei'nin 46'dan fazla iştirakini ABD'li şirketlerin ürün satmasının yasaklandığı teşekküller listesine eklediğini belirtmişti.

YORUMLAR 1
  • yavuz 7 ay önce Şikayet Et
    şuraya yazıyorum, amerika bir süre sonra telefon üreticilerinin ve özellikle de huawei'nin ayağına kapanıp, ne olur benden android de alın, sadece kend, sisteminizi kullanmayın, çok ucuza yazılım verelim size diye yalvarmazsa, ben de tarihten hiç bir şey öğrenememişim demektir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar, yerli solumun cihazının görüntülerini paylaştı
Son dakika: Koronavirüste inanılmaz gerçek! Yakalananların yüzde 80'i...