Facebook, Twitter… Sırada foursquare mi var?

Bun Design, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Foursquare ve Twitter üzerinden entegre bir kampanya düzenleyerek sosyal medyaya yeni bir soluk getiriyor.

Facebook, Twitter… Sırada foursquare mi var?
Facebook, Twitter… Sırada foursquare mi var?
GİRİŞ 07.04.2010 21:36 GÜNCELLEME 07.04.2010 21:36

Amerika’da önce Facebook popüler oldu. Ardından Twitter fenomeni ortalığı kasıp kavurdu. Şimdi de foursquare çılgınlığı yaşanmakta.

 Türkiye’de facebook, ardından Twitter akımından sonra akıllara şu soru geliyor: “Bir sonraki patlayacak olan uygulama ne olacak?” Amerika’ya baktığımızda bu sorunun cevabının lokasyon bazlı bir uygulama olan foursquare olacağı çok açık görünmekte. Iphone, Blackberry gibi akıllı telefon kullanım oranının da hızla artması bu tezi güçlendiriyor.

Foursquare; arkadaşlarınızın anlık olarak nerede olduğunu ve onların gittikleri yerler hakkındaki yorumlarını görebildiğiniz bir uygulama.

Cep telefonuna indirdiğiniz foursquare uygulaması ile o an olduğunuz mekanı seçtiğinizde sizin karşınıza daha önce yakın zamanda orada olan arkadaşlarınız karşınıza geliyor. Bunun yanı sıra mekan ile ilgili paylaşılmış bilgiler ve mekanın haritadaki yeri ekrana geliyor.

Şimdiye kadar birçok ilki gerçekleştiren Bun Design, Türkiye’nin ilk foursquare kampanyası olan BUNSQUARE’i düzenliyor. Dekatlon Buzz Sosyal Medya İletişim Ajansı’nın uyguladığı kampanya foursquare kullanımını Türkiye’de yaygınlaştırarak sosyal medya dünyasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Yarışma ise gayet basit.

Bun Design’ın seçmiş olduğu 5 şubeden birine girip foursquare sayfasına “check-in” olun. Daha sonra Bun Design şubesine gittiğinizi kanıtlayan bir fotoğrafınızı çekip #bunsquare hashtag’ini kullanarak hangi şubede olduğunuzu Twitter üzerinden paylaşın.

Yarışmanın ilk 3 ‘ü özel ödüle sahip olacak. 70 kişi ise birbirinden değerli hediyeler kazanacak. Ödül töreni Asmalımescit Nova’daki “Bun Design online dünyaya adımını atıyor” partisinde gerçekleştirilecek. Kampanyanın son ayağı olan Novo’daki partiye check-in olanları sürpriz bir hediye bekliyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Akla mantığa sığmayan birbirinden anlamsız yapılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan büyük müjde