'Cep telefonu çekmiyor' derdine son!

Spot LLC, dünya çapında küresel mesajlaşma teknolojisi getiren, uydu iletişiminde öncü yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Yeni sistem ile kapsama alanı dışında dahi mesaj yollanabiliyor.

'Cep telefonu çekmiyor' derdine son!
'Cep telefonu çekmiyor' derdine son!
GİRİŞ 06.01.2011 10:07 GÜNCELLEME 06.01.2011 10:07

Spot, Kişisel Uydu Takip ve Güvenlik Cihazı sahiplerinin GSM kapsama alanı dışında kalan yerlerden acil yardım istemesine, kişisel iletişim kurmasına, GPS pozisyonu ile birlikte mesaj göndermesine ve sosyal ağlara mesaj yazabilmesine olanak sağlayan yeni ürünü Spot Connect’i tanıttı. Spot Connect, 169.99 dolar + 99.99 dolardan başlayan bir yıllık abonelik servisi paketi ile ABD’de Ocak ayında satışa sunulacak. Türkiye satış fiyatı ise henüz belli değil.

Spot LLC, dünya çapında küresel mesajlaşma teknolojisi getiren, uydu iletişiminde öncü yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Globalstar Inc.’nin stratejik ortaklarından Spot LLC, yeni Spot Connect adlı uydu iletişim cihazının akıllı cep telefonlarının işletim sistemlerini kullanarak Globalstar uydu ağı üzerinden mesaj gönderme yeteneği kazandığını duyurdu.

-SPOT CONNECT NASIL ÇALIŞIYOR-

Spot Firması yaptığı açıklamada, Spot Connect’in şehir veya kırsal bölgelerde cep telefonu kapsama alanı dışında kalan yerlerden mesaj göndermek için Globalstar küresel haberleşme uydularına bağlandığını ifade etti. Akıllı telefon işletim sistemleri ile Bluetooth üzerinden kablosuz iletişim kuran Spot Connect şu özelliklere sahip:

“GPS uydu sistemini kullanarak hatasız konum belirleme ve kişisel iletiler veya uluslararası acil müdahale merkezine konum bilgilerini iletmek için Globalstar uydu ağı üzerinden mesaj gönderim özelliği. SMS veya e-posta olarak önceden tanımladığınız 10 kişiye uydu üzerinden konum bilgilerinizle kayıtlı mesaj gönderim özelliği. GSM kapsaması olmayan yerlerden 41 karaktere kadar konum bilgilerinizle birlikte yazdığınız SMS’leri gönderme özelliği. GSM kapsaması olmayan yerlerden Facebook, Twitter ve SPOT Adventures gibi sosyal ağlarla mesaj yazma özelliği. Güvenliği kanıtlanmış SPOT mesajlaşma özelliklerini kullanabilme ve Google Maps üzerinden anlık takip edilebilme ve acil durumlarda tek tuşla acil durum mesajı gönderme özelliği. Web & Mobil hesap yönetimi özelliği. Bluetooth kablosuz bağlantı. Standart su geçirmeme özelliği. Hafif (105 gr)

 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • 365 7 yıl önce Şikayet Et
    işine geliosa kamil kardes. işine geliosa mantıgı bu kardes bunu en iyi bizim halkımız bilir ...
    Cevapla
  • Kamil 7 yıl önce Şikayet Et
    çözüm bu mu. yani yine para verin cep telefonunuz daha iyi çeksin öylemi,baz istasyonlarını çoğaltmak ve güçlendirmek yerine daha çok para ver daha çok çeksin,bayıldım bu çözüme
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan ve İnce arasındaki merhamet farkı
Erdoğan'dan sert uyarı: Karşısında beni bulur!