Marketler akıllı telefonlari yasaklıyor

En ucuz ürünün nerede olduğunu gösteren uygulamalar firmaları zorluyor. Marketler çareyi akıllı telefonların market içinde kullanılmasını yasaklamakta buldu.

  • GİRİŞ20.05.2013 11:51
  • GÜNCELLEME20.05.2013 17:50
Marketler akıllı telefonlari yasaklıyor

Akıllı telefonlardaki uygulamalar ekonomik krizdekilerin can simidi oluyor. Akıllı telefonlara ücretsiz indirilen bazı uygulamalar sayesinde fiyat karşılaştırması yaparak en ucuz gıdanın hangi markette satıldığını kullanıcısına gösteriyor.

Bu market market gezme zahmetinden insanları kurtarıyor.

Bunun için istediğiniz ürünü yazmanız ya da bir markete gidip o ürünün barkodunu okutmanız yeterli.

İstatistikler İspanyolların yarısından fazlasının alışverişlerde akıllı telefonlardan yararlandığını gösteriyor. Üstelik yalnızca İspanya'da değil tüm dünyada alışveriş alışkanlıkları köklü bir şekilde değişiyor.

Rekabet öylesine büyük ki ABD'de bazı market zincirleri fiyat karşılaştırması yapan akıllı telefonların market içinde kullanılmasına yasak getirdi.

Uzmanlar bu uygulamaların üreticiler üzerindeki baskı yarattığını belirtiyor. Dünya artık büyük firmaları, fiyatlar konusunda rekabete zorluyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • osmanlı 4 yıl önce Şikayet Et
    Böyle haber yapılır mı?. Bana ne ABD'den İspanyadan, bu haberi vererek bizim marketlere yol gösteriyorsunuz. Yarın bizim marketlere yasak gelirse suçlusu siz olursunuz.... Tüketici mağdur edilmemeli.
    Cevapla Toplam 5 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat