İşte 17. yüzyılın iPhone'u

Milyonlarca insanın elinden düşürmediği iPhone'un 'ilk hali', 1600'lerde çizilen bir tabloya dayanıyor...

İşte 17. yüzyılın iPhone'u
İşte 17. yüzyılın iPhone'u
GİRİŞ 30.05.2016 17:48 GÜNCELLEME 30.05.2016 17:48
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Apple iPhone, dokunmatik akıllı telefon furyasını başlatan cihaz olarak biliniyor. Steve Jobs döneminde tasarlanan ve üretilen telefon bugün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Her yeni çıkan modelde de satış rekorları kırılıyor.

Teknoloji dünyasında adeta çığır açan bu icadın geçmişi, çoğu kişinin bildiği üzere asırlar öncesine değil, 2007 yılına dayanıyor. Peki, nasıl oluyor da Apple'ın CEO'su Tim Cook, iPhone'u 17. yüzyılda gördüğünü iddia edebiliyor?

Esasen olay hayli komik. TNW'nin haberine göre Tim Cook, geçtiğimiz hafta Startup Fest Europe etkinliğine katılmıştı. Etkinlik için gittiği Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Rijksmuseum'a giren Cook, orada çok ilginç bir tabloyla karşılaştı. Gördüğü tabloda bir gencin elinde iPhone tuttuğunu zanneden Tim Cook hayli şaşırdı ve çevresindekilere durumu anlatmaya başladı.

İşte o tablo:Olayın iç yüzü ise yetkililerin araya girmesiyle anlaşılmış oldu. Zira 1670 yılında Pieter de Hooch tarafından çizilen bu tablodaki genç, elinde tuttuğu mektubu karşısındaki kadına okuyor.

Öte yandan Tim Cook'a da hak vermiyor değiliz. Söz konusu genç elindeki kağıdı öyle bir tutuyor ki, ilk bakışta sanki elinde bir akıllı telefon varmış gibi görünüyor. Tabii o dönemlerde bırakın akıllı telefonu, elektriğin bile icat edilmediğini biliyoruz. Bu nedenle Tim Cook boş yer heyecan yapmış anlaşılan.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Elektrik icat edilebilecek bir şey değildir. Keşif kelimesinin kullanılması daha doğru olur.1
  Cevapla
 • İstanbul-18 3 yıl önce Şikayet Et
  Alimin zikri ne ise fikirde odur.
  Cevapla
 • reklam 3 yıl önce Şikayet Et
  çok iyi reklam ve sunum yapıyorlar
  Cevapla
 • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  mektubu bile kücük görür olduk.. ama ilerde öyle bir gelisme olacakki iphone bu yeni icadin yaninda kücük gördügümüz mektup kadar bile degeri olmayacak..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump'tan son dakika koronavirüs açıklaması! Dünyaya aşı müjdesi
Daha iyi bir Haber7 için 1 dakikanız var mı? Kitap hediyeli anket!