3. havalimanı mesaj atacak!

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan 3. havalimanı projesinin tamamlanmasına 1 yıldan az kala kullanılacak teknolojiler bir bir ortaya çıkmaya başladı.

3. havalimanı mesaj atacak!
3. havalimanı mesaj atacak!
GİRİŞ 14.03.2017 17:03 GÜNCELLEME 14.03.2017 17:03

Konforlu bir yolculuk yapabilmesi için hava alanında kullanılacak teknolojiden en dikkat çekici olanı ise yolculara sunulan SMS ile yönlendirme oldu.

Gelişmekte olan ülkelerin arasında yerini alan Türkiye, yaptığı atılımlarla dünya kendini kanıtlamayı başardı. Ülke genelinde yapılan yatırımları ve teknolojik manada rakiplerine taş çıkaran projeleri ile Türkiye, tüm eksiklerini bir bir kapatmaya başladı. Söz konusu yatırımların en çarpıcı olanlarından bir tanesini ise tüm dünya yakından izlemekte. Bu yer 3. havalimanı

Ülkenin artan yolcu potansiyeli karşılamak için yapılan proje sadece yolcu ve eşya transferi düşünülerek inşa edilmeyecek. Söz konusu proje tüm dünyanın stratejik manada uğrak noktası olacak. Yani tüm dünyanın ziyaret merkezi haline gelecek havalimanı, haliyle düz yolcu transferi veya eşya nakliyatı gibi özelliklerinin yanı sıra son teknolojiyi de bünyesinde barındıracak.

Etap etap yapılan projenin birinci etabının bitmesine 1 yıldan az bir süre kaldı. Kullanılacak teknolojilerde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Özellikle yolcuların rahatı düşünülerek yapılan havalimanı, teknolojik anlamda tüm yolcuların ihtiyacını karşılayacak.

İlk açıklamalara göre havalimanında yolcular için kullanılacak teknolojiyi İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.'nin İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, açıkladı. Yaptığı açıklamaya göre ortaya havalimanında konfor üst seviyede olacak. Yapısal anlamda oldukça büyük boyutlara sahip hava alanında kullanılan SMS sistemi sayesinde yolcular istedikleri yerleri kolayca bulabilecekler. Keskin'in ifadesine göre havalimanına gelen yolcuların anlık SMS'ler ile karşılanacak ve akıllı telefonlara yüklenecek olan uygulamalar ile yoğun bir gün geçirdilerse uyku odalarına veya yemek yiyebilecekleri alanlara yönlendirileceğini belirtiyor. Ayrıca 18 bin araç kapasitesine sahip otoparkında SMS yolu ile boş yerler öğrenilebilecek.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Gençli Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
    hadi hayırlısı
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tel Rıfat’a Türk vali
Muharrem İnce ahlaksızlığı böyle savundu