Diriliş Ertuğrul 77.bölüm TRT 1 'den izle

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul 77.bölümü yayınlandı. Yeni bölümüyle yine nefes kesen olan Diriliş Ertuğrul 77.bölüm özeti izleyenleri şaşırttı.

 • GİRİŞ20.02.2017 09:00
 • GÜNCELLEME20.02.2017 09:54
Diriliş Ertuğrul 77.bölüm TRT 1 'den izle

Diriliş Ertuğrul son bölümü ile yine izleyenleri ekranlara kilitlemeyi başardı. TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul 77.bölümü izleyici ile buluştu. Dizinin dün akşam yayınlanan bölümünde şoke eden sahneler diziye damgasını vurdu. Son bölümde Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan’ın nikah günü Çavdar obasına gelerek Aliyar’dan adaletin tesis edilmesi için destek istedi. Aliyar bu teklifi kabul ederek herkes tarafından istenmeyen, hain biri durumuna geldi. Peki sevilen dizinin yeni bölümünde neler olacak? İşte Diriliş Ertuğrul 77.bölüm özeti ve tüm detayları

Diriliş Ertuğrul 77.bölüm TRT 1'den izle

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 78.BÖLÜM FRAGMANI

diriliş-ertuğrul-yeni-bölüm-fragmanı


Diriliş Ertuğrul 77.bölümünde neler oldu? 

Sadettin Köpek ve Vasilius türlü oyunlar yaparak çıkarlarına hizmet eden Ural’ı kurtarmak istemiş ama mahkeme Ural’ın idamına karar vermiştir. Fakat Candar’ın ölümü her şeyi değiştirmiş, Vasilius’a yeni hamle yapma imkanı vermiştir. Vasilius Ural’ı kurtarmak adına ilk adımı atmış iki adamını kurban ederek onu tekfur cinayetinden aklamıştır. Fakat Ural sadece, Tekfur’u öldürtmekten değil, Ertuğrul’un alplarını öldürtmekten de hüküm giymiştir.

Şimdi sıra Emir Saadettin’e gelmiştir. Peki Emir Saadettin Ural’ın alpları öldürtmek suçundan aklanmasını sağlayabilecek midir?

diriliş-ertuğrul-77-bölüm

Diğer yandan Çavdar obasında beylik seçimi heyecanı devam etmektedir. Henüz bey seçimi yapılamamıştır. Acar Bey’in beyliğe talip olması ve Emir Saadettin’in onu desteklemesi Aliyar Bey’in işini zorlaştırmıştır. Ertuğrul’un hedefi Aliyar’ın Bey olmasını sağlamaktır. Peki bunun gerçekleşmesi için nasıl bir hamlede bulunacaktır?

Vasilius gün geçtikçe Helena’ya duygularını açmakta, Helena’nın gönlünü fethetmek adına her türlü oyunu yapmaktadır. Diğer yandan Bamsı gittikçe Helena’ya bağlanmakta, aşk ateşiyle yanıp kavrulmaktadır. Bu ikili arasında kalan Helena’nın yönü ne olacaktır?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Diriliş'in son bölümünde Aliyar Bey'in tabut başında bulunduğu sahne takipçilerini heyecanlandırdı. Dizide herkes Ural'ın ölmesini beklerken sürpriz bir gelişme yaşandı. Yeni bölümde Ural Bey'in idamından önce diziye başka bir oyuncu veda etti. Çavdar Obası Beyi Candar Bey'in kalbi oğlu Ural Bey'in idam edilme anını görmeye dayanamadı. Ve infaz gerçekleşeceği sırada yere yığıldı. Bu ani gelişme herkesi şoke etmişti

Candar Bey'in vefatı Çavdar Obasını yasa boğdu. Bunun yanında Ural Bey bütün bu olanlardan kardeşi Aliyar Beyi sorumlu tuttu.  Aliyar Bey de Ertuğrul'un yanında adaleti savunması sebebiyle neler olup bittiğini tam olarak çözememiş olan oba ahalisinden tepki aldı. Gelişmeler bir kez daha obalara fitne salan düşmanın Ertuğrul'un karşısında safları sıklaştırmasına sebep oldu.  

Ertuğrul tam Ural Bey'i idam edecekken yaşanan bu gelişme Ural Beyi idam sehpasından kurtarır. Ertuğrul Bey şimşekleri bir kez daha üzerine çekti. Emriyle Karacabey Tekfur'unu Lazkaris'e öldürten Karacabey komutanı Vasilius cinayetle ilgili yeni bir kişiyi Ertuğrul'un önüne delil olarak attı... Vasilius'un bu hamlesi Ural Beyi de idamdan kurtardı. Böylece Vasilius en başından beri düşmanlık beslediği Ertuğrul Bey'e bir kez daha meydan okumuş oldu.

Diriliş Ertuğrul kaçıncı oldu?

Önceki akşam reyting listelerinde 3 iddialı dizi kıyasıya bir rekabet yaşadı.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da TRT 1 ekranlarının efsane dizisi Diriliş Ertuğrul hem total hem de AB grubunda lider oldu.

Dizi total grubunda 12.45 rating ve 27.91 share alırken, AB grubunda ise 15.5 reyting ve 34.98 share’a sahip oldu.

“Diriliş Ertuğrul” önceki akşam aldığı performanslarla pek şaşırtmadı.

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Yorumlar78

 • Mehmet KURNAZ 7 ay önce Şikayet Et
  Ural kilimleri yaktırmaktan zataen aidama mahkum edilmişti. Bölümün sonunda tekfurun katlinde suçu yoktur denerek affediliyor. Allah aşkına izleyenleri geri zekalımı sanıyorsunuz. Şu senaristler ılmasa bu dizi gerçekten çok güzel olacak.
  Cevapla
 • Erdal 7 ay önce Şikayet Et
  ilk bölümden beri izliyorum ama son iki bölüm biraz basitleşti.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • aziz demirkol 7 ay önce Şikayet Et
  ilk günden beri izliyorum ilk defa 76. bölümde sıkıldım lütfen bir daha olmasın
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Yavuz ayhan 7 ay önce Şikayet Et
  Film heyecanını yitirmesin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ayhan yavuz 7 ay önce Şikayet Et
  Vuralım kurtulmasını hazmedemem.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun