Payitaht "Abdülhamid" dizisinin genel hikayesi ve konusu

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dönem dizisi Payitaht "Abdülhamid" dizinin başlama tarihinin açıklanması ile birlikte dizinin konusu büyük merak konusu oldu.

Payitaht "Abdülhamid" dizisinin genel hikayesi ve konusu
Payitaht "Abdülhamid" dizisinin genel hikayesi ve konusu
GİRİŞ 17.02.2017 12:18 GÜNCELLEME 17.02.2017 12:18

Ekranların yep yeni dizisi Payitaht "Abdülhamid" başlama tarihi belli oldu. 24 Şubat cuma günü saat 20:00 itibariyle seyirci ile buluşacak olan Payitaht "Abdülhamid" dizisi şimdiden büyük ilgi gördü. Dönem dizilerini başarılı bir şekilde ekranlara taşıyan TRT 1 Payitaht "Abdülhamid" dizisiyle farkını gösterecek. Peki Payitaht "Abdülhamid" dizisinin konusu nedir? İşte fragmanı ve tüm detayları

Payitaht "Abdülhamid" dizisinin fragmanıOsmanlı İmparatorluğu'nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla  taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıylaTRT1 ekranlarında başlıyor!

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın  manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor.  Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht - Abdülhamid”,  II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktaracak

 

YORUMLAR 1
  • Real Yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
    Yillardir, Churchili, Lenin, Lincoln gibi Diktatörleri, zalimleri DAHI ve ZEKI adamlar diye bizlere empoze edenler. Kendi ceddimiz olan MERHAMETLI , ADALETLI, KUL HAKKINI GÖZETEN DEHALARI karaladilar. Böyle dizi ve filimler artmali, arttirilmali.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Edepsizce el kol sallıyor, yaptırmam!
Adebayor'dan acı itiraf! "İntihar..."