Nevşin Mengü kimdir? Kaç yaşında aslen nerelidir?

CNN Türk ekranlarında kovulan Nevşin Mengü kimdir? Yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Nevşin Mengü aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte biyografisi

 • GİRİŞ20.03.2018 13:33
 • GÜNCELLEME20.03.2018 13:33
Nevşin Mengü kimdir? Kaç yaşında aslen nerelidir?

NEVŞİN MENGÜ KİMDİR?

Nevşin Mengü’nün babası politikacı Şahin Mengü’dür. Sunucu ve gazeteci Nevşin Mengü 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Nevşin Mengü baba tarafından aslen Kastamonu İnebolu’ludur. İlköğretimini Ankarada, Ortaöğretimini Ted Ankara Koleji’nde, Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde ve Yüksek Lisan eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 

 

 

2005 senesinde Kanaltürk Televizyon kanalında tv hayatına adım atan Nevşin Mengü yine bu kanalda ilk olarak Kadınlar Kulübü programının sunuculuğunu gerçekleştirmiştir.

Bir yıl sonra Habertürk'de muhabirliğe başlayan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine bu kanaldaki görevini bırakır, 1,5 yıl Ajansın Tahran temsilciliği yapar. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans'ta bir süre görev alan sunucu, altı ay Hürriyet Gazetesi'nde de çalışmıştır.

CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yapmaktadır. Mengü; Temmuz 2011'de mensubu bulunduğu medya grubu DYH'in bünyesindeki Kanal D'nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand'ın sağlık sorunları nedeniyle yayın yapamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunarak televizyonculuk tarihine geçmiştir.

Yorumlar11

 • nedaaa 6 ay önce Şikayet Et
  yakinda fox a baslar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Metin Tetik 6 ay önce Şikayet Et
  Beğendim. İnşallah. Fox üstün ve kaliteli, olabildiğince eğitimli haberci-yorumcularla dolu. Ne kadar iyi olur.
 • dna 6 ay önce Şikayet Et
  bu kastamonulular ve kayserililer ilginc. ..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Gastamonulu 3 ay önce Şikayet Et
  Kastamonu dedigin yer canakkale turkusunu cikarmistir nufus bazinda en cok sehidi veren yerdir akilli ol ona gore yorum yap. Saygisiz herif
 • Yumru 10 ay önce Şikayet Et
  Yakinda can abi sinin yanına gider aynı versiyon
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • enver 10 ay önce Şikayet Et
  bu ülkede ve dünyada meşhur olmak kolay oldu artık. ülkemiz ve hükümet aleyhine biraz at. tamam, oldun gazeteci.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • OHRİD 10 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun ....
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat