Ünlü yönetmenden ABD'ye uyarı: Böylesini görmedik

ABD'de FETÖ’nün yolsuzluklarını anlatan ''Eğitimi Öldürmek'' adlı belgeselin yapımcısı Hall, ABD hükümetini FETÖ konusunda uyardı.

 • GİRİŞ07.08.2017 11:01
 • GÜNCELLEME07.08.2017 11:01
Ünlü yönetmenden ABD'ye uyarı: Böylesini görmedik

Hall, ''FETÖ genişleyen ve esnek bir yapıya sahip. Türkiye'de olduğu gibi ABD'de de siyasete sızmayı başardılar! Bazı eyaletlerde kanun koyucular örgüte çalışıyor" dedi.

ABD’deki en yaygın sözleşmeli (charter) okullarındaki yolsuzlukları anlatan 'Killing Ed' (Eğitimi Öldürmek) başlıklı belgeselin yönetmeni Amerikalı bağımsız film yapımcısı Mark S. Hall, FETÖ gerçeği ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Yönetmen Hall, belgeselinde tüm Amerikan basınında haber olan, birçok farklı dile çevrilen ve FETÖ’nün ABD'deki okullarındaki yolsuzluklar, fiziksel şiddet, tehditler, dolandırıcılık ve Amerikalı vergi mükelleflerinin paralarını 'iç etme' gibi işlenen suçları tüm delilleriyle ortaya koydu. Yayınlanmasının ardından çok sayıda okuluna FBI’ın baskın yaptığı FETÖ’nün mağdurları da hayatlarının nasıl karardığını belgeselde anlatarak ülkede şok etkisi yarattı. 

DAHA ÖNCE BÖYLESİNİ GÖRMEDİK

Büyük ses getiren belgeseli yapımcısı Hall, FETÖ'nün yerel yöneticilere verilen rüşvet, çevre yasalarını ihlal eden bina inşaları ve yollarına çıkanları fiziksel olarak tehdit etmeye varan baskıya kadar klasik bir mafya örgütlenmesine benzeterek ''Gülen’in dini kimliği etrafında örgütlenmiş durumdalar ve böylesine bir örgüt oluşumu ile ABD'de daha önce karşılaştığımızı düşünmüyorum'' şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ SONRASI 8 YENİ OKUL

Hall,15 Temmuz'un ardından FETÖ'nün ABD'deki faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiğini de dile getirerek, kendi eyaleti olan Texas'ta darbe girişiminden bu yana 8 yeni Harmony sözleşmeli okulu açtıklarını açıkladı. Hall, kaçak FETÖ'cülerin ABD'ye öğretmen olarak getirilmeye devam edildiğinin altını çizdi ve suç duyurusu gibi açıklamada bulundu.

GENİŞLEYEN ESNEK BİR YAPI

FETÖ’nün nasıl yayıldığını belgeselinde anlatan Hall, hücre yapılanmasına da dikkat çekti. FETÖ'nün sürekli genişleyen ve çok esnek bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Hall ''Amerikalılar örgütün işte bu çok tehlikeli özelliklerinin farkına varmalılar'' diyerek uyarıda bulundu. 

ÖRGÜT LEHİNE KANUN YAPILIYOR

FETÖ’nün, Türkiye’de olduğu gibi ABD’de de siyasi sitemin içine başarıyla sızmaya başladığını hatta bazı eyaletlerde kanun koyucuların FETÖ adına çalışarak onların da yararına olacak şekilde kanunlar çıkardıkları gibi şok edici tespitleri de gündeme getiren Hall, yetkililerin bir an önce önlem almadığı taktirde bu yapının ülkenin güvenliğini tehdit edebileceğine dikkat çekti.

KAYNAKAKŞAM

Etiketler

Yorumlar35

 • İsfendiyar KKTC 7 ay önce Şikayet Et
  Tek diyebileceğim şu: Fetö'nün arkasında Yahudi var ; ABD yi de istedikleri kılığa sokuyorlar ; şaşılacak bir şey yok Yahudiyi bilen için ! İsfendiyar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • emre 7 ay önce Şikayet Et
  abd bize karşı beslediğin hainler bir gün elinden iktidarı alacak hepinizide gebertecek inşaallah
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  kendi kurdukları mikrop kendilerinede bulaşacaktır elbet.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Eee adam kendini kainat imamı olarak görüyor.Şimdi oraları da karıştırır hain.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • samimi 7 ay önce Şikayet Et
  Ingiliz derin devletinin kullandigi munafik takimi fetö.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat