Emir Özden kimdir? Kaç yaşında? Biyografisi

Kanatsız Kuşlar dizisinin genç yeteneği Emir Özden kimdir? Dizide Emre karakterine oynayan Emir Özden kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte yakışıklı oyuncunun biyografisi ve hayatı

Emir Özden kimdir? Kaç yaşında? Biyografisi
Emir Özden kimdir? Kaç yaşında? Biyografisi
GİRİŞ 09.08.2017 12:24 GÜNCELLEME 09.08.2017 12:24

Ekranların genç ve yetenekli oyuncularından Emir Özden henüz 21 yaşında olmasına rağmen pek çok dizi projesinde yer almıştır. Gelecek vaat eden oyunculardan olan Emir Özden’in biyografisi…

21 Ekim 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Emir Özden lisede okuduğu tiyatro bölümüyle oyunculuk serüvenine atılmıştır. Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi’ne giren Özden’in eğitimi devam etmektedir. Reklam filmleriyle oyunculuğa adım atan Özden daha sonra dizi projelerinde bulunmuştur.

Kısa sürede ekranların tanınan yüzlerinden olmayı başaran Emir Özden’in ilk dizi projesi TRT’de ekranlara gelen, 2012 yapımı Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam olmuştur.

Kariyere attığı ilk adım sonrası genç oyuncu Böyle Bitmesin (2013) ve Not Defteri (2014) gibi dizilerde rol almıştır. Önemli projelerde küçük de olsa rol sahibi olan yetenekli oyuncu geçtiğimiz sezonun en popüler yapımlarından olan başrollerinde Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli’nin oturduğu Poyraz Karayel’de konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisiyle aranan yüzlerden biri oldu.

2016 yılında FOX TV’de ekranlara gelen gençlik dizisi “Umuda Kelepçe Vurulmaz” daki Kömür karakteriyle oldukça sevildi. Genellikle genç yeteneklerin kadro bulduğu dizide; Mert Yazıcıoğlu, Melisa Şenolsun, Begüm Birgören gibi başarılı isimlerle beraber rol aldı.

“Kanatsız Kuşlar” Emre rolünde

21 yaşındaki oyuncu ATV ekranlarında olmaya devam eden sevilen yapım Kanatsız Kuşlar’da dizinin başı beladan kurtulmayan genç karakteri Emre’yi canlandırmaktadır. Kanatsız Kuşlar’ın oyuncu kadrosunda Ümit Kantarcılar, Melis Tüzüngüç, Seda Türkmen, Servet Pandur, Deniz Bolışık gibi ünlü isimler yer almaktadır.

Rol Aldığı Yapımlar:

2017 yılında Kanatsız Kuşlar

2016 yılında Umuda Kelepçe Vurulmaz

2015 yılında Poyraz Karayel

2014 yılında Not Defteri

2013 yılında Böyle Bitmesin

2012 yılında Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam

YORUMLAR 1
  • Zehra 6 ay önce Şikayet Et
    Aynı sevdiğim çocuğa benziyon tatlım
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yüzsüzlüğün böylesi! El sallayarak gittiler
Şehirlerin Osmanlı zamanındaki isimleri