O programdaki damat adayı 2 suçtan yargılanacak

Evlilik programında tanınan Gökhan Sara’nın başı, sahibi olduğu şirkette kestiği “karşılıksız çeklerle” dertte. Sara, dolandırıcılık ve iftira suçuyla yargılanacak.

O programdaki damat adayı 2 suçtan yargılanacak
O programdaki damat adayı 2 suçtan yargılanacak
GİRİŞ 21.11.2017 10:01 GÜNCELLEME 21.11.2017 10:01

Ünlü bir televizyon programında adını duyuran Gökhan Sara dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya... Gökhan Sara'ya ait araç kiralama şirketinin piyasaya sürdüğü çeklerin karşılıksız çıktığı ileri sürülüyor.

İddiaya göre, geçtiğimiz yıllarda Gökhan Sara, alım satım işleri için piyasaya birden fazla çek verdi. Şirket çalışan Volkan T. tarafından piyasaya sürdüğü çeklerin yine iddiaya göre karşılığı boş çıktı. Gökhan Sara, borç hamillerine ödeme yapmayı reddedince İstanbulCumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

'İFTİRA ATTI' İDDİASI

Sabah gazetesinden Dilek Yaman'ın haberine göre; Yürütülen soruşturma kapsamında şirket adına cirolanan çeklerin sahibi olarak Gökhan ve ablası Sultan Sara kardeşlerin ifadesine başvuruldu. Gökhan Sara, 'çeklerin şirket çalışanı tarafından çalınıp, izinsiz şekilde piyasaya sürüldüğünü' iddia etti. Çalışan Volkan T. ise çeklerin Sultan Sara tarafından cirolandığını ileri sürerek, kendisine iftira atıldığını ileri sürdü.

DOLANDIRICILIK SUÇLAMASI

Çeklerin Sultan Sara'nın bizzat kendisi tarafından cirolandığı tespit edilince iki kardeş hakkından "Nitelikli dolandırıcılık ve iftira" suçlarından iddianame düzenlendi. 14 yıla kadar hapsi istenen Sara, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde, geçtiğimiz günlerde hakim karşısına çıktı. Sara, suçlamaları reddetti. Dava ileri bir tarihe ertelendi.

ETİKETLER
evlilik programı
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yargıtay bir bozmuş, Mansur istemiş, bir daha bozmuş!
El ele verdiler kolunu kaptırdı! HDP doymadı meğer...